רינה הולנדר:

"סיעת הבית היהודי חרטה על דגלה לסייע בשיווק שכונת נווה שמיר לאוכלוסייה הדתי"ל במגמה דור ההמשך - הילדים שלנו יקימו את ביתם בבית שמש.  בעיר קיים מחסור במקומות מגורים עבור האוכלוסייה שלנו על אף שהעיר ממוקמת קרוב לריכוזים של דתי"ל במודיעין, גוש עציון וירושלים. 
בקרב האוכלוסייה הדתי"ל יש נטייה לזוגות צעירים להתגורר סמוך להורים והחברים בשכונות מעורבות.

הציבור הדתי"ל חי בקהילתיות בשונה מציבורים אחרים. הפרמטרים שמנחים את הציבור שלנו בקביעת מקום מגורים: בתי ספר טובים; תנועות נוער; בתי כנסת וקהילה מעורבת, בדיוק כפי שבית שמש מציעה, החיים נעים סביב חיי קהילה חברויות וקידושים והכוונה להמשיך מגמה זו  שירותים ומענה של עיר גדולה המציעה תעסוקה, מרכזי קניות ותרבות לשעות הפנאי לצד חיי קהילה חמה."

שכונת נווה שמיר ממוקמת סמוך לשכונת רמב"ש א' בה קיים ריכוז של אוכלוסייה דתי"ל, תנועות נוער כמו: אריאל, בני עקיבא ועזרא, כל סוגי בתי כנסת תורניים, כך שזוגות צעירים שירכשו דירות בנווה שמיר יוכלו להישען בשלב הראשוני על השירותים הקיימים ברמב"ש א' של בתי ספר ותנועות הנוער ויחד עם זאת לפתח שירותים משלהם.

כסגנית רה"ע מסיעת הבית היהודי לוקחים חלק בשיווק שכונת נווה שמיר, שתפי על הנעשה

"חברנו לרשת 'שעלים' (שעלי תורה לשעבר) ולרב בועז מורי שהקים בזמנו את שכונת 'רמת שילה' בבית שמש (בימי כהונת דני וקנין כרה"ע) את ישיבת 'לב התורה', סביבה נבנתה קהילה שלמה. גייסנו את מורי ואנשיו, ערכתי מספר פגישות בינו לביו המשווקים של שכונת נווה שמיר ואני שמחה לומר כי הצוות של הרב מורי הפך לחלק בלתי נפרד משיווק של אחד הקבלנים הגדולים בשכונה ובמקביל, הוא ישווק קבלנים נוספים. באמצעותו אנחנו מגיעים לציבורים רחבים של דתי"ל מכלל חלקי הארץ.

את אותו מודל אנחנו עורכים עם רשת שעלים רק מעט שונה, אנחנו עובדים במשותף על מיזם במתן תמריצים כלכליים לזוגות צעירים שיבואו לגור בשכונה ויתנדבו בכל חלקיה של העיר, שווה ערך מוסף של חיי קהילה ותרומה לקהילה.

הכוונה היא ששכונת נווה שמיר תהיה שכונה מעורבת של ציבור כללי ודתי"ל כך עם ישראל חי, ליצור חיבורים וגרעינים תורניים בכל הארץ ואנו מעודדים אותם להגיע לבית שמש כעיר מעורבת בה כולם גרים יחד.

בנוסף, קיימנו שיחות ומפגשים עם כל הנציגים של מפלגת 'ימינה' חברי הכנסת איילת שקד, נפתלי בנט, הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ ועוד. ביקשנו מהם להירתם למשימה ולסייע לנו, בקרוב הם יגיעו לסיורים בשכונת נווה שמיר לחוגי בית בבית שמש ולכל מה שיידרש לנו בסיועם לצורך שיווק השכונה."

מה הם הקשיים העומדים בפניכם בשיווק השכונה?

"המכשול היחיד הוא מחיר הדירות, אנחנו מקבלים פניות רבות של ילדים ממשיכים ומוותיקי העיר המעוניינים להמשיך ולגור בבית שמש וזו הסיבה שאנחנו עסוקים כל העת בחיבורים. מצד אחד, מחירי הדירות גבוהים יותר מרמב"ש ד' ויותר נמוכים מחוץ לעיר אולם, התשתיות בשכונת נווה שמיר ברמה גבוהה מאוד ותושבי השכונה יקבלו רמת חיים ואיכות טובה".

קמפיין ייעודי וסיורים:

"אנחנו מתכננים לצאת בקרוב בתקשורת הארצית בקמפיין ייעודי עבור הציבור הדת"יל. בשלב זה קיימנו ראיון עם שתי חברות מיתוג ופרסום שמתמחות בכך ובקרוב תתקבל החלטה ויחל קמפיין שיווק. עד כה 3 מתוך 6 קבלנים החלו את מערך השיווק, הנוספים יצטרפו בהקדם.
הסיורים  הם חלק בלתי נפרד ממערך השיווק, מתקיים קמפיין בפייסבוק, מתעניינים רבים פונים ונרשמים לקבלת מידע וחוזרים אליהם ומציעים להגיע לסיור מודרך בשטח ביחד עם רה"ע עליזה בלוך, משה שטרית סגן ומ"מ רה"ע ואנוכי.

עד כה אני ערה לעובדה כי מגיעים לסיורים יותר מתעניינים מהציבור הדתי"ל ומעט מהציבור הכללי-חילוני. באופן אישי, אני מכירה לא מעט זוגות שקנו בתים בנווה שמיר, עניין שמעודד ומשמח מאוד. הקבלנים מדווחים על קצב רכישת דירות טוב ויש התעניינות גדולה מאוד מעודד שזו המגמה. התחושה היא שנווה שמיר תאוכלס בקהילה יפה ומעורבת. אני מצרה על כך ששאר הקבלנים עוד לא החלו לבנות בשכונה ומקווה שזה יקרה בקרוב מאוד מאחר וזה יעזור להציע דירות נוספות כי הביקוש גדול, אני רואה וחשה את הביקוש".

התפיסה הרווחת כי שכונת נווה שמיר היא המדד לבית שמש כעיר מאוזנת ואף תקבע האם בית שמש תהפוך לעיר מעורבת או חד גונית, דעתך?

"כשנמצאים בשטח שכונת נווה שמיר הלב מתרחב - המיקום והנוף הכי יפה בעיר, הקרבה לכביש 10, תוך גישה נוחה למקומות עבודה וליציאה מהעיר, החיים בקהילתיות בתוך עיר יגרמו להגיע לגור בשכונה, הקמפיין מדגיש את יתרונו אלו. הגיוון של האוכלוסייה לא מבהיל אדרבא, הוא גורם חיובי, התשתיות והעובדה שכל ציבור יקבל את מה שהוא צריך ורוצה שיהיה בשכונה לציבור הכללי והדתי"ל במוסדות חינוך, תרבות הפנאי ובכלל יוריד את מפלס הלהבות והתושבים יחיו בשלום זה לצד זה.
הציבור הדתי"ל חי באמונה עפ"י משולש הערכים של - ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. הנהירה להתנחלויות משמשת כתחליף ושכונת נווה שמיר תאפשר להגשים את חזון עם ישראל בהתיישבות בבית שמש ובשכונת נווה שמיר והיא לא פחות חשובה. היתרון הגדול הוא בכך שיש רה"ע וסגנית רה"ע שמדברות ונפגשות באופן אישי ובלתי פורמלי עם כל מי שמתעניין ברכישה, אנחנו כאן בכדי לקדם מטרה חשובה זו".

חוגי בית?    

"בכפוף למגבלות הקורונה, נקטעה בשלב זה האפשרות לקיים חוגי בית בעיר הוותיקה,  רמב"ש ובשכונת שיינפלד, ריכוזים בעיר בהם אנחנו רוצים ועתידים לפגוש הורים שישפיעו על הילדים שלהם כדור ההמשך לרכוש בית בנווה שמיר, מאותם סיבות שמניתי קודם. חשוב לנו שהורים ישפיעו וימליצו לילדים שלהם לרכוש בית בשכונה ובכך יוכלו להישאר לגור ליד ההורים ולהיעזר בהם. בן אחד שלי רכש בית מחוץ לעיר ויש לי אינטרס אישי שהילדים הנוספים ימשיכו לגור בבית שמש."

התהליך האישי שאת עברת כאשר הגעת להתגורר בבית שמש מסייע לך לשווק טוב יותר?

"אני מאוד אוהבת את העיר ובעיקר את התושבים, אני תמיד מספרת איך קיבלו אותי ואת משה בעלי כשהגנו לכאן, בחום ובזרועות פתוחות, תחושתי לא השתנתה מאז ועד היום, רוח התקווה שלי להמשיך אותה בשכונת נווה שמיר. ביחד עם רה"ע עליזה בלוך אנחנו ממשיכים את התנופה בווליום גבוה כי חשוב לנו שנווה שמיר תאוכלס בציבור כללי. אני מאחלת לעצמי שתבנה קהילה חמה ומחבקת כמו לפני 30 שנה.

ולבית שמש אני מאחלת שתמשיך להיות עיר חמה ואוהבת אחרי שנים רבות שלא נבנו בעיר שכונות עבור הציבור הכללי זה חלון ההזדמנויות שנפל בחלקנו וחשוב שננצל אותו. 

בנוסף, אני מאחלת שהנהגת העיר תעסוק בפיתוח משאבים בפן התעסוקתי, מסחר ופנאי תוך ראיה מערכתית כוללת עבור תושבי העיר בכללותם. אני שמחה ברמה האישית על היותנו חלק ממערך השיווק של השכונה ביחד עם רה"ע למען פיתוח העיר ותושביה".

בואו לגור בנווה שמיר – מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים.

שבת שלום ומבורך!