יניב

"נרשמנו להגרלה לדיור למשתכן בשכונה רמב"ש ד' וזכינו. בדיעבד, הבנו שלא שמנו לב לאותיות הקטנות ושכונה ד' יועדה עבור הציבור החרדי, בכנס שהתקיים עבור הרוכשים הבנו כי טעינו וויתרנו על הזכייה"
~~~
"קרה לנו נס. נרשמנו להגרלה של דיור למשתכן בנווה שמיר ויום למחרת זכינו!!  מאותו יום התחלנו לחקור קצת יותר על השכונה ואיגדנו לקבוצת וואצאפ את כל הזוכים שהכרנו לכדי קבוצת רוכשים מגובשת ואנחנו בקשר שוטף."

יניב ומורן עטר כמו זוגות רבים שגדלו בבית שמש חיכו להזדמנות המדויקת עבורם לרכוש דירה בבית שמש. אפשרויות רבות עלו וירדו מהפרק בעשור האחרון לרכישת דירה אולם, השיקול המשמעותי ביותר הכריע - הרצון לגור בבית שמש, כור מחצבתם ואהבתם הגדולה לעיר. לא קלישאה - אמתי לגמרי!

לפני כחמש שנים הם נרשמו להגרלה של דיור למשתכן בקרית גת, שכונה חדשה ויפה לכל הדעות הם היו 'על זה' ובדקה התשעים חזרו בהם, המרחק בין פנטהאוז חלומי הייתה בהישג יד ובמחיר מצוין ובדקה התשעים הם קיבלו החלטה לא ללכת על המהלך ולחכות להזדמנות לרכוש בית ששית שמש.  

יניב עטר, 35, נשוי למורן, ואב לשלושה בנים עילאי, ניתאי ולביא, אזרח עובד צה"ל - מפקד סדנא, למד בביה"ס היסודי 'לוי אשכול' ובתיכון 'ברנקו וייס', בן למשפחת מייסדי העיר, מתגורר במתחם שער העיר.

מתי התקבלה החלטה לרכוש בית בנווה שמיר:

"נרשמנו להגרלה לדיור למשתכן בשכונה רמב"ש ד' וזכינו. בדיעבד, הבנו שלא שמנו לב לאותיות הקטנות ושכונה ד' יועדה עבור הציבור החרדי, בכנס שהתקיים עבור הרוכשים הבנו כי טעינו. בכנס לא התקבלנו יפה מאחר והיינו נטע זר בין כל הרוכשים האחרים. רצינו לרכוש דירה למגורים ולא להשקעה וויתרנו על רמב"ש ד'. 

אשתי ואני קיבלנו החלטה לחפש בית בעוטף בית שמש כמו: מבשרת ציון ומודיעין. לאחר כמה ימים שמענו כי סמוך לרמב"ש ד' תבנה שכונת רמב"ש ה' נווה שמיר עבור הציבור הכללי והדתי"ל, לאחר בירור הפרטים קרה לנו נס. נרשמנו להגרלה של דיור למשתכן בנווה שמיר ויום למחרת זכינו!!  מאותו יום התחלנו לחקור קצת יותר על השכונה ואיגדנו לקבוצת וואצאפ את כל הזוכים שהכרנו לכדי קבוצת רוכשים מגובשת ואנחנו בקשר שוטף."

עטר נרשם לפרויקט מגורים 'אופק שלי' לצד ההתלהבות, הם חווים גם תסכול מאחר והפרויקט טרם הבשיל לכדי בניה, "הבירוקרטיה הורסת כל חלקה טובה, הקבלן טרם קיבל אישורי מים ותאגיד "אך למיטב ידיעתי בשבועות הקרובים העניין יוסדר ויחלו את הבניה, הובטח לנו כנס גדול בעוד כחודשיים עניין שמשמח אותנו מאוד."

יכולתם לרכוש בית מחוץ לבית שמש מדוע לא עשיתם זאת?

"מי שגדל בעיר יכול להבין את השיקול המרכזי למה נווה שמיר? רצינו להישאר ליד ההורים והמשפחה שגרה בבית שמש, שמחנו לדעת שבונים גם עבור הציבור הדתי"ל והכללי מאחר ועד כה בנו רק עבור הציבור החרדי. "

אתם בקשר עם רוכשים נוספים, צעירי בית שמש ובכלל שרכשו דירה בנווה שמיר?

"וודאי. אנשים בסטטוס שלנו שנשואים עשור ויותר כולם כאחד חיכו לפרויקט כזה, אנחנו מאוד מאמינים בנווה שמיר התקווה היא שההמתנה הארוכה תשתלם לנו בסוף התהליך."

בית שמש בעבורך?

"בית! עם כל המשתמע. בית שמש היא משפחה וחברים, זיכרונות ילדות עבר הווה ועתיד. לפני חמש שנים כמעט חתמנו על חוזה לרכישת פנטהאוז בקרית גת וקיבלנו רגליים קרות. השיקול המרכזי היה לא לעזוב את בית שמש קשה לנו לחשוב על אפשרות זו."

מה היחס שלך ליחסים בין חילוניים וחרדיים בפרט ובכלל?

"ביומיום אין לי איתם עניין או מגע. יש פלג קיצוני שצריך להוקיע מהשורש כל השאר בסדר לטעמי. רה"ע עליזה בלוך עושה עבודה יפה ויש קצת שקט בגזרה ואני מקווה שהוא ימשך.  אבל, אני לא חי באשליה שאפשר לגור ליד חרדים בגלל השוני באורח החיים. אני לא רוצה להגביל אף אחד ולא שיגבילו אותו ביתי הוא מבצרי. לחיות בתחושה שגורם חיצוני יכול לשבש את אורח החיים שלי לא מתאים. כל מי שמנסה לייצר מציאות אחרת טועה ומטעה. אשתי היקרה נמצאת בקשר עם משפחות חרדיות, יש הבנה בין הצדדים מה מותר ומה אסור והיכן עובר הגבול, לא חייבים לחיות במלחמה ולהקצין את השוני אני מודע לשיח אבל הוא לגמרי מסויג."

תוכל למנות את הדברים שאתה אוהב בבית שמש?

"אני אוהב את פיתוח העיר בשנים האחרונות, מרכזי BIG ומתחם שער העיר ושאר מתחמי הקניות ברחבי העיר, פתיחת אצטדיון הכדורגל ובכלל הפיתוח שהעיר עוברת, אם נוסיף לזה את האנשים הטובים שגרים בבית שמש אז הרוב טוב בעיר."

מה חסר לך?

"חסרים עוד כמה דברים בכדי שבית שמש תהיה עיר מן המניין כמו: בריכת שחיה למרות שאני מבין כי עניין זה בטיפול ועתידים לבנות שלוש בריכות בבית שמש. בית קולנוע חסר לי אני אוהב לקחת את הילדים לסרטים ובאופן אישי חסר לי פאב טוב בעיר. אני מקווה שישלימו את מה שחסר בעתיד הקרוב עם ההתפתחות של העיר." 

המיקום הכי יפה בבית שמש?

"פרויקט שער העיר."

שאלון קצר:

זיכרון ילדות?

"המפגשים במוצ"ש במרכז המסחרי הוותיק"

הפלאפל הכי טוב בעיר?

"אני לא אוהב פלאפל.. אבל השווארמה הכי טובה בעיר של סקורי."

בית שמש היא?

"הבית שלי לתמיד."

משחק ילדות?

"כדורגל היה ונשאר, אני חולה על בית"ר ירושלים."

גאוות יחידה?

"בעבודתי אני מפקד על חיילים, כשמגיעים אליי חיילים מבית שמש אני עוזר להם ככל שניתן, נמצא בקשר עם המשפחות ועושה הכל שיהיה להם טוב. אני מרגיש צורך כי בית שמש היא משפחה אחת גדולה."

הכי בית שמש בעינייך?

"יגאל חזן ובורקס ציון. 25 שנה שאני קונה אצל יגאל וציון, הם מסמלים את בית שמש היפה והטובה."

מה אתה מאחל לשכונת נווה שמיר בפרט ולבית שמש ככלל?

"אני מאחל לשכונת נווה שמיר שכל מה שמתכננים לבנות בשכונה יצא אל הפועל באופן מוחלט ובעיקר שבניית השכונה תתחיל בקרוב והסחבת הבירוקרטית תסתיים. אני מאוד מקווה שזוגות צעירים ירכשו דירות בשכונה מהציבור הדתי"ל והכללי ולא חרדים בגלל אותן סיבות שהדגשתי קודם וחלילה שלא יגיעו לשכונה קיצוניים אחרת, כל  התקווה תתפורר לנו מול העיניים. חשוב מאוד שהשכונה תהיה עם צביון כללי. בבית שמש אין עתודות בניה לציבור הכללי וחשוב לשמור על איזונים בבניה ואכלוס שישפיעו על איזונים על העיר כולה.  

ולבית שמש אני מאחל שתמשיך להתפתח ולגדול ותישאר יפה כמו שהיא היום למען זוגות צעירים שאוהבים את העיר ורוצים להישאר ולגדל את הילדים בעיר אני מקווה שבית שמש תגשים לנו את החלום."

~~~
מורן ויניב הם ברומטר לזוגות צעירים שבאמת אוהבים את בית שמש, שניהם מעורבים בחיי הקהילה ומגדלים את שלושת ילדיהם במסגרות החינוך ובחינוך הבלתי פורמלי. 

יש חוט שמחבר בין זוגות צעירים בני 30 + שנולדו וגדלו בבית שמש, בזיכרונות ילדות והוויה ששמורה לילידי בית שמש. לא מובן מאליו שבורקס ציון ויגאל חזן מסמלים את בית שמש טובה והיפה, סימבוליות ששמורה להם ודומיהם..

גאוות יחידה היא חלק מהדנ"א של ילידי בית שמש, אהבת המקום והאנשים מלווים אותם בכל הנתיבים בהם הם פועלים גם מחוץ לעיר, הם משמשים שגרירים גאים ואותנטיים יותר מכל כתבת יח"צ מנצנצת.

נאחל ליניב ומורן כמו לשאר הרוכשים בנווה שמיר שהחלומות והתקוות שלהם לגור בשכונה יתקיים בהם במהירה.

בואו לגור בנווה שמיר! 
מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים..

שבת שלום ומבורך!