רה"ע עליזה בלוך:

"אני לא נכנסת למקומות בהם אני לא מאמינה, דוגמאות לכך יש למכביר כמו: ביה"ס ברנקו וייס בבית שמש, המועמדות שלי לראשות העיר. להצלחה נדרשים שלושה פרמטרים מרכזיים: נתוני פתיחה, חזון והרבה מאוד השקעה."

"דבר אחד לא עושה דרמה מכלול של דברים כן ולכן, אני מובילה כמה סמלים בכדי לאזן את צביון העיר באופן מהותי כמו: בניית היכל התרבות שבנייתו תסתיים לקראת ינואר 2021, בניית ספורטק, בית מלון, בית חולים, 3 בריכות שחיה ( ברח' הגולן, הבריכה המיתולוגית, בנווה שמיר ובשכונת המשקפיים) ובית קולנוע."

גם בשעת לילה מאוחרת, רה"ע עליזה בלוך מדבררת את שכונת נווה שמיר בתשוקה גדולה. 
"שכונת נווה שמיר היא אחד הפרויקטים החשובים לעיר בית שמש, אני מצויה במרתון ארוך על בסיס קבוע עם הקבלנים וכל הגורמים הרלוונטיים. אחת לשבועיים אני נפגשת בימי שישי עם זוגות וקבוצות רכישה שונות מבית שמש ומחוצה לה. בשבוע האחרון קיימתי פגישה עם כוחות הביטחון, ארגון השוטרים ואנשי קבע בצה"ל. אני מרוצה מהתעניינות הולכת וגוברת של בעלי עניין.

את שכונת נווה שמיר יבנו 8 קבלנים ויזם נוסף - צה"ל, נחתם הסכם הקצאה עבור 153 יח"ד צמודי קרקע בנווה שמיר, מחציתם אנשי קבע המשרתים בצה"ל וחציו עבור ארגון השוטרים של משטרת ישראל. אני מעודדת ומרוצה מהעובדה שמתעניינים רבים בשכונה מגיעים מתוך בחירה ורצון להתגורר בעיר בצמיחה עם חיי קהילה ואוכלוסיות מגוונות. מה שייקבע את אופי החינוך בבתי הספר ותנועות הנוער.

אנו עדים למגמה כי קבוצת רוכשים תושבי בית שמש מתחלקת על פני הציבור הכללי, קבוצה נוספת מחוץ לעיר כמו: גוש עציון, מבשרת וירושלים וקבוצת מתעניינים מחו"ל בעיקר מארה"ב אוכלוסייה בעלת אוריינטציה קהילתית כדוגמת שכונת שיינפלד. בדיוק לפני שנה סיירתי בארה"ב ונפגשתי עם קבוצות רבות שאת הפירות למפגשים שקיימתי שם אנחנו רואים היום. בנוסף, אנו מנסים לעניין את הסתדרות המורים, כדוגמת קבוצת 'אשמורת' בה חברים מורים ואנשים חינוך, שכונת נווה שמיר מעניינת אותם."

חשוב לרה"ע להדגיש כי אמנם היא משווקת את שכונת נווה שמיר אולם, היא משווקת את כלל בית שמש על חלקיה השונים.

רמב"ש ה'- שכונת נווה שמיר מחולקת לשניים: ה' 1 - 2,500 יחידות דיור ו- ה' 2 3,500 יחידות דיור. פרויקטים יפים של דירות וצמודי קרקע אליהם התווסף פרויקט 'דירה להשכיר' - 72 יח"ד להשכרה עבור סטודנטים וזוגות צעירים שבשלב זה ידם אינה משגת לרכוש דירה.

שכונת המשקפיים הסמוכה לשכונת נווה שמיר, בין שתי הגבעות ייבנה פארק הייטק רחב היקף הכולל בריכת שחיה ומרכז קונגרסים גדול בסגנון Avenue  כחלק מהתמונה הגדולה של נווה שמיר.

"דבר אחד לא עושה דרמה מכלול של דברים כן ולכן, אני מובילה כמה סמלים בכדי לאזן את צביון העיר באופן מהותי כמו: היכל התרבות שבנייתו תסתיים לקראת ינואר 2021, ספורטק, בית מלון, בית חולים, 3 בריכות שחיה ( ברח' הגולן, הבריכה המיתולוגית, בנווה שמיר ובשכונת המשקפיים) ובית קולנוע." ציינה רה"ע.

שותפים לשיווק השכונה שני סגני רה"ע עו"ד רינה הולנדר ומשה שטרית מ"מ רה"ע, ביחד הם מקדמים את השיווק בערוצים מקבילים. 
"משה ורינה מעורבים בתהליך שיווק השכונה, הם פוגשים קהלים שונים ועושים עבודה בהתאמה. נקיים בקרוב מפגשים בשכונות שיינפלד ורמב"ש א' עם תושבים נחדד להם את החשיבות ברכישת דירות לילדיהם כדור ההמשך של עתיד העיר, נאתגר אותם בבניית חיי קהילה מגוונים ותיקים לצד חדשים וביצירת אינטגרציה עם האוכלוסיות השונות."

לא סוד כי שכונת נווה שמיר אמנם יועדה לציבור הכללי אולם, הייתה ועודנה תחושה כי היא תאוכלס ע"י חרדים כדוגמת רמב"ש ג' וד' שכנותיה של רמב"ש ה', ואילו עכשיו נדמה כי המציאות משתנה?

"בהתנהלות שלי יש תמיד שביב של רציונאליות, אחרת אני לא נכנסת למקומות בהם אני לא מאמינה, דוגמאות לכך יש למכביר כמו: ביה"ס ברנקו וייס בבית שמש, המועמדות שלי לראשות העיר. לשם הצלחה נדרשים שלושה פרמטרים מרכזיים: נתוני פתיחה, חזון והרבה מאוד השקעה. לפני כשנה כולם היו מיואשים כשעשינו הצרחה (זוגות חרדים שזכו בנווה שמיר הועברו לרמב"ש ד' והפוך) לאחר ש- 117 משפחות עברו את ההליך ניתן לומר שאנחנו בכיוון הנכון. אני מאוד מאמינה בעיר יש כאן קהילה חמה שאין בשום עיר אחרת בארץ וכולם מבינים שאנחנו מוכרים מוצר מעולה."

מפגשי ZOOM 

מגפת הקורונה לא פסחה על שיווק נווה שמיר, חלק מהמפגשים עם רוכשים וזוגות פוטנציאליים נערכים במפגשי zoom, בהשתתפות רה"ע, סגני רה"ע, קבלנים ובעלי עניין. "אני מאוד אוהבת את מפגשי zoom אנחנו מראים למתעניינים את מפת השכונה מסבירים מה הולך להיות, מספרים על סגנון השכונה העתידית, פרויקטים ואפשרויות. במפגשים הקבלנים עונים על שאלות שבדר"כ חוזרות על עצמן ממפגש למפגש כמו: מחירי דירות בפרויקטים השונים, מוסדות חינוך וציבור, מתי נכנסים, תמהיל של חרדים חילוניים ועוד. מפגשים אלו הוכיחו את עצמם כיעילים מאחר ועל רוב השאלות מתקבלות תשובות הדינמיקה מעניינת, כולם שומעים את השאלות והתשובות והאינפורמציה זורמת לכלל המשתתפים. השלב הבא הוא הגעה לסיורים שאנחנו עורכים בימי שישי בנווה שמיר. כיף גדול כולם נפגשים באתר, מתכבדים, עושים מינגלינג מדברים האחד עם השני באווירה נעימה על רקע נוף מרחיב לב ומרהיב של הרי יהודה. תענוג."

למה נווה שמיר?

"זו ההזדמנות כחלק מאמירה לבקש מתושבי העיר הוותיקה להגיע לסיורים ולהתרשם מהמפגשים שאנחנו עורכים בנווה שמיר. חשוב להישאר בבית שמש כצו השעה וביכולת של כל אחד/ת מאתנו להשפיע על דמותה של העיר כעיר מגוונת באוכלוסיות ובאיכות החיים. בית שמש היא אחת הערים הכי מתפתחות בארץ אני מזמינה את כולם לגור כאן. יש משהו מיוחד ומרגש בבניית שכונה חדשה, אמנם חלק מהרוכשים יגורו באתר בנייה עד להשלמת הבנייה אולם, זה שווה כחלק מתהליך ההתפתחות!"קשה לעמוד בקצב של רה"ע, גם אם מגיעים אליה בסוף יום וחצי אנרגיה היא גורמת לטעינה מידית.  מדברת בשצף ובהתלהבות אנרגטית מדביקה. כל הסקפטים מוזמנים לעבור דרכה ולהבין שהכל תלוי בגישה ובמאמץ משותף בכדי שנווה שמיר תאוכלס בציבור הדתי"ל וכללי, כי הרי כולנו אוהבים את בית שמש! 

לפרויקט 'נווה שמיר' יש מתכללת עירונית המרכזת את כל הפניות ואחראית על הקשר עם קבלנים, זוגות צעירים, מתעניינים, סיורים, קבוצות zoom וכו'. עניין המעיד על משמעות וחשיבות השכונה כחלק בלתי נפרד ממכלול האתגרים העומדים בפני הנהגת העיר אותם מובילה רה"ע עליזה בלוך.
ניתן לומר כי יותר ויותר זוגות מבית שמש ומחוצה לה מתעניינים בנווה שמיר, לזה מתווספות פעולות הפרסום, קמפיינים ושיווק השכונה בפלטפורמות השונות.

כל העוסקים במלאכה מקיימים הלכה למעשה עבודת שטח יסודית ומאתגרת בכדי ששיווק השכונה יצליח ויותאם לחזון אותם הציבו כמטרה -

בואו לגור בנווה שמיר!

מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים.

שבת שלום!