התזמורת הסימפונית על שם מנדי רודן של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, תקיים ביום חמישי (2.4, 20:00) את קונצרט הזוכים השנתי בתחרות לנגינת סולו עם תזמורת על שם שרון תבור-פינץ במלאת 25 שנים למותה. הקונצרט יתקיים באולם וייז שבקמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית בירושלים. על הקונצרט ינצח מנהלה המוסיקלי של התזמורת יובל צורן. כמדי שנה, יוקדש הקונצרט לנגינת יצירות עם סולנים שזכו בפרסים הראשונים בתחרות. הסולנים בקונצרט זה יהיו נוי בק בחליל צד ואלכסיי שפירוב בפסנתר.

התזמורת ונוי בק יפתחו את הקונצרט ייפתח בנגינת אחת מיצירות המופת  של הבארוק המאוחר, הקונצר׳טו לחליל ברה מינור של קארל פיליפ עמנואל באך. לאחר מכן תבוצע סימפוניה מוקדמת של היידן, הסימפוניה מס' 6 ברה מז'ור ('הבוקר'), יצירה צבעונית שנכתבה בתקופה דומה ובה גם אלמנטים של בארוק מאוחר ושל הקונצ׳רטו גרוסו, עם קטעי סולו מגוונים ווירטואוזים לנגני התזמורת. היצירה האחרונה בערב תהיה הקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 מאת פרוקופייב בנגינת הפסנתרן אלכסיי שפירוב, אחת היצירות הווירטואוזיות ביותר ברפרטואר הקונצ׳רטי לפסנתר במאה ה-20. זוהי יצירה רחבת היקף, גדולה ומגוונת, שהוקדשה לזכרו של מקסימילאן שמיטהוף, חברו ללימודים של פרוקופייב שהתאבד ב-1913.

התחרות על שם שרון תבור-פינץ ז"ל מתקיימת מדי שנה בפקולטה לאמנויות הביצוע באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. שרון תבור פינץ עבדה באקדמיה. פרסי הזוכים בתחרות זו הם תרומת משפחתה של שרון ז״ל.   

נוי בק, חליל צד: ילידת 1998. החלה את לימודיה בקונסרבטוריון כפר-סבא, תחת הדרכתה של מרתה מקייב. כיום היא תלמידתו של פרופ' יוסי ארנהיים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. נוי השתתפה בתוכנית 'תלמים', תכנית למוסיקאים מצטיינים ברעננה. בין השנים 2014-2016 ניגנה בפילהרמונית הצעירה. נוי היא זוכת מלגות הצטיינות של הקרן לנגינה בחליל בין השנים 2013-2020. היא זכתה בפרס על שם יחיעם פלד שניתן לה על ידי בית הספר למוזיקה על שם בוכמן מהטה ואיגוד המוסיקאים. ב-2019 היא זכתה בתחרות הקונצ׳רטו ובתחרות כלי הנשיפה מעץ ומתכת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים והייתה פיינליסטית בתחרויות האביב של קרן שרת. בשנת 2018-2019 היא למדה בתמיכת מלגת הצטיינות בתרומתו של ירון גזית. נוי משתתפת השנה בתכנית הקאמרית למצטיינים על שם יונס וסוראיה נזריאן.
אלכסיי שפירוב, פסנתר: נולד ברוסיה ב-1994. למד בילדותו אצל אינה לרנר בכרמיאל. כיום סטודנט באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בכיתתו של ירון רוזנטל. זכה בפרסים שונים בתחרויות בירושלים, ביניהם פרס ראשון בתחרות על שם קלמי. אלכסיי מקבל תמיכה מקרן התרבות אמריקה-ישראל, משתתף בתכנית הקאמרית למצטיינים על שם משפחת נזריאן וכיום משמש כפסנתרן של מקהלת 'אנקור', איתה הוא מופיע בארץ ובחו"ל.

מחיר כרטיס: 20 שקלים.

לרכישה באתר האקדמיה, בדוא"ל או בטלפון 052-3836601.