בטקס נכחו גד ואיה חריף, ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל וחברים של המשפחה. במהלך הטקס הופיעו תלמידי הקונסרבטוריון בהובלתו של עומרי מונטה ומקהלת הילדים האזורית של יד חריף בניצוחו של דותן ברואדה. הרכב כלי הקשה בניצוחו של עמי בלילטי ניגן במקצב אמריקאי והרכב ג'אז של נבחרת תלמידים בוגרי יד-חריף ריגשו את הקהל. 

 זו השנה השנייה שמרכז האומנויות יד חריף בשיתוף מחלקת תרבות של המועצה ועמותת יד חריף יוזמים אירוע ליום השנה שהופך אחר הצהריים אחד לחגיגה של סדנאות מיוחדות אליהם מגיעים ילדים משלושת השלוחות של יד חריף שלוחת עדולם, גיזו וההר. 

חזון השילוב האזורי שטווה מוסה הפך למציאות ומועדון החבר בצרעה, שהתמלא בהורים מכלל יישובי המועצה, היווה עדות יפה לכך. בנוסף לטקס התקיימו שלל סדנאות שנועדו להפגיש את תלמידי יד חריף עם אמנות 'יוצרת קהילה' וביניהם סדנת קצב  dance& drum, תחרות רובוטיקה, וסדנת קומיקס בהשראת ציורי הקומיקס של חגי חריף ז"ל. 

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "יד חריף הינו מוקד חשוב במועצה אזורית מטה יהודה והיום אנו רואים עדות למפעל חייהם של בני משפחת חריף תוך קיום פעילויות מיוחדות לזכרם זו השנה השנייה ברציפות. אני מברך על מפגש הדורות הנוכחי המחבר בין כל היישובים באזור ועל ארגון הערב על ידי מרכז האומנויות". 

שגיא קליין, מנהל מרכז האומנויות ביד חריף מסר כי "מרכז האומנויות יד חריף ימשיך לקדם את תחום האמנות ברוח החזון של מוסה חריף לטובת קהילת מטה יהודה".