בלשכת  ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך, ובהשתתפות שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן ומנכ״ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ’ זאב רוטשטיין, הוכרז היום (ב) על הקמת שלוחה של בי''ח הדסה בעיר בית שמש, שתשמש כמרכז רפואי מורחב עבור תושבי העיר והסביבה.
במהלך האירוע, בו נכחו גם סגן ראש העיר, ישעיהו ארנרייך, חבר מועצת העיר הממונה על הבריאות, ישראל סילברסטין וחבר מועצת העיר והממונה על אגף התכנון וההנדסה, שמעון גולדברג, הציג מנהל הדסה בפני השר וראש העיר טיוטת עבודה שנתית לקראת הקמת שלוחה של המרכז הרפואי הדסה בעיר בית שמש. בין השאר, יוקם במרכז הרפואי מוקד לרפואה דחופה, מרפאת מומחים, מרכז לאשפוז יום, חדרי ניתוח, יחידת דימות ויחידת דיאליזה. עוד נקבע כי תחילת הבנייה של המרכז הרפואי תתחיל תוך 18 חודשים.
*סוף לטלטול בדרכים*
המרכז הרפואי, שיוקם באזור רמת בית שמש, בין שכונת רמה ד' לשכונת נווה שמיר, ישים סוף להיטלטלות של תושבי העיר הזקוקים למענה הרפואי ונאלצים להיטלטל בדרכים כדי להגיע למרכז הרפואי הקרוב ביותר – הדסה עין כרם, הנמצא במרחק 40 דק' נסיעה ברכב פרטי וקרוב לשעתיים נסיעה בתחבורה ציבורית שאינה ישירה. 
שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן, הכריז כי ״זוהי בשורה חשובה לתושבי בית שמש. אישרנו את המהלך בגיבוי מלא של אנשי המקצוע במשרד הבריאות, במטרה להעניק שירותי רפואה מתקדמים ויעילים לרבבות תושבי העיר. בזכות שיתוף הפעולה שלנו עם ראש העיר עליזה בלוך, והודות להירתמות הדסה, נוכל להביא להקמת מרכז רפואי לצרכי התושבים״. שר הבריאות פנה אל צוות המשימה ובפני הנוכחים דחק בהם להשלים את המלאכה בהקדם האפשרי, ללא כל שהות.
בנאום שנשאה ראש העיר, ד״ר עליזה בלוך, במהלך האירוע, אמרה כי ״בית שמש ראויה לטוב ביותר. אני מתרגשת לנוכח ההישג. משרד הבריאות ובית החולים הדסה מבינים יחד איתנו שתושבי העיר צריכים לקבל שירותים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר. אני רואה באישור שניתן לנו על ידי משרד הבריאות, להקים כאן שלוחה של בית החולים הדסה, הזדמנות לפתח את השירות לתושב והזדמנות לפיתוח הייטק בתחום הרפואה בבית שמש ולשם פנינו. העובדה שהרישיון ניתן לנו בזמן קצר כל כך, זו הבעת אמון בתהליך ובצמיחה האדירה של בית שמש בשנה האחרונה״.
עוד הוסיפה ראש העיר שהרעיון של קירוב לבבות בבית החולים הוא למעשה המודל המייצג את האופי של העיר בית שמש: "כשם שבבית החולים אין הבדל בין גזע דת ומין וכולם חולקים את אותו גורל והדבר מוביל לא פעם לקירוב בין הלבבות, כך בית שמש היא פסיפס של החברה הישראלית וזו הזדמנות לקירוב לבבות". 
רה''ע ציינה שעד שתושלם הקמתו של המרכז הרפואי, החל לפעול לאחרונה קו 520, המגיע ישירות מבית שמש לבית החולים הדסה עין כרם ונותן מעמה לאלה שאין ברשותם רכב פרטי ומשתמשים בתחבורה ציבורית.
*"אנחנו עושים היסטוריה"*
מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין אמר כי ״הדסה כולה נרגשת מהאפשרות שניתנה לה לשרת את תושבי בית שמש. אנחנו מקווים שנוכל להציע לעיר בית שמש העולה וצומחת מול עינינו שירותי רפואה באיכות גבוהה על ידי שיתוף בכירנו במקצועות השונים, כמו גם ניהול איכותי של המרכז הרפואי ״הדסה בית שמש״ עליו אנו מכריזים היום יחד עם משרד הבריאות ושר הבריאות העושה רבות גם לאוכלוסייה היקרה של העיר בית שמש. הדסה לא תאכזב ושם בית החולים ״הדסה בית שמש״ יצא למרחוק".
רוטשטיין הודה לכל העושים במלאכה "עם דגש על המנוע של העיר בית שמש ד״ר עליזה בלוך ראש העיריה, שבלי תמיכתה והתגייסותה למען בית החולים, הכל היה נשאר בגדר חלום". מנכ''ל הדסה אף ציין בפני הנוכחים שלצד ההיסטוריה בהקמת מרכז רפואי הדסה בבית שמש התרחשה היום היסטוריה נוספת, כאשר צוות מנתחים בבית החולים הדסה הר הצופים ביצע היום ניתוח רובוטי ראשון להחלפת מפרק. הדסה על המפה!". 
סגן ראש העיר, ישעיהו ארנרייך, הצהיר כי ״זהו יום בשורה לעיר" וביקש להודות לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן על העמידה האיתנה עבור כל צרכי העיר, לראש העיר ד"ר עליזה בלוך על פעילותה המרובה בעניין ללא לאות, ולמנכ"ל מרכז רפואי הדסה פרופסור זאב רוטשטיין על התגייסותו למשימה החשובה.