בלוך נתנה סקירה לנוכחים ועדכנה אותם בהתפתחויות , במהלך הסיור הצהירה באופן חד וברור: "נווה שמיר נבנית כמתוכנן לציבור הכללי, ורמה ד' נבנית לציבור החרדי, כל אחד יבחר את מקום מגוריו לפי אורח חייו, יש מקום לכולם!"

עשרות תושבים מבית שמש מהציבור החילוני והדתי לאומי, זוכים במחיר למשתכן לצד מתעניינים ברכישה בשוק החופשי, לא נרתעו ממזג האוויר והגיעו לסיור במתחם בו הולכת ונבנית שכונת נוה שמיר.

את הסיור הובילה רה"ע עליזה בלוך, אשר נתנה סקירה מקיפה על תוכניות הבניה, על מבני הציבור, הקאנטרי שלא מזמן הונחה בו אבן פינה, שכונת כוחות הביטחון שזוכה להתעניינות רבה בשל הקרבה למכללה לשוטרים, על מוסדות החינוך שצפויים לקום עבור האוכלוסייה הכללית והדתית לאומית, כמו גם בצעדים השונים למימוש התוכניות והתפתחויות האחרונות בזירה המקצועית, הממשלתית והפוליטית. רה"ע בלוך הביעה את שמחתה מההשתתפות הערה של זוגות, רוכשים ומתעניינים והביעה תקווה שההתעניינות בשכונה תלך ותגבר ותמשוך אליה עוד ועוד אוכלוסיות איכותיות מהציבור הציוני.

היא סיפרה לנוכחים שנעשו מאמצים רבים להתאים את אופי השכונה לקהל יעד ציוני איכותי. "לשכונה הזו יש מקבץ נדיר של יתרונות, איכות חיים, נוף מדהים, מוסדות חינוך ותרבות שיקומו וחיי קהילה מפותחים. אני קוראת לציבור לבוא בהמוניו ולקבוע כאן את עתידו ואת עתיד ילדיו".

לשאלת אחד המשתתפים, היא הבהירה שכל תהליך האכלוס נעשה מתוך רצון חופשי ובחירה מוחלטת וכי כל אחד זכאי להתגורר בכל מקום שיחפוץ, יחד עם זאת, לכל שכונה יש את האופי והצביון שלה, לכן שכונת נוה שמיר מתוכננת ונבנית בהתאמה לציבור הכללי, בדיוק כשם שרמה ד' מתוכננת ונבנית בהתאמה לציבור החרדי, לצרכיו ולאורח חייו.

מדובר בבשורה חשובה עבור זוכי מחיר למשתכן, אשר תקופה ארוכה ממתינים לבשורות על התקדמות הבנייה, כמו גם עבור ציבור הרוכשים בשוק הפתוח, המתעניינים בנווה שמיר, חילונים ודתיים לאומיים. זאת לצד הליך ההצרחה המוצלח, בשיתוף משרד השיכון ומשרד המשפטים, אשר חלקו הראשון התרחש בחודש ספטמבר האחרון ובמהלכו ניתן לזוכים חרדים במחיר למשתכן מרמה ה' להחליף את זכייתם לשכונת רמה ד' החרדית.

עדי, תושבת שכונת מגדל המים שהשתתפה בסיור יחד עם בן זוגה, מספרת על החוויה שלה מהסיור: "אנחנו זכינו בדירה בנוה שמיר במסגרת מחיר למשתכן והיה חשוב לנו לשמוע מגורמים ממקור ראשון מה מתוכנן במקום. שמחנו לראות בין המשתתפים, דמויות מוכרות וחברים מהשכונה, זה מחזק את תחושת הביטחון שלנו שאנחנו הולכים לגור במקום ראוי לצד אנשים כלבבנו". בן זוגה, מציין שחברים רבים מתעניינים אצלו לגבי ההתפתחויות בנוה שמיר: "עכשיו יש לי הרבה יותר תשובות בשבילם ואני שמח להיות איש בשורה עבורם וגם עבור חברים מחוץ לבית שמש ולהמליץ להם לגור בנווה שמיר".

חרדים שהגיעו לסיור ושאלו את ראש העיר האם השכונה תהיה חרדית או חילונית? השיבה ראש העיר באופן נחרץ וגלוי כי כל השכונה נבנית לפי תכנון של אורח חיים חילוני ודתי לאומי, הקאנטרי הגדול והמפואר, שכונת ענקית לכוחות הביטחון, בניה לגובה, שכונה עם נוף מדהים ואטרקיטיבי לטיולי משפחות באזור השכונה ובסביבתה ומוקד עליה לרגל גם בשבתות ובחגים. 

אלו היו רוח הדברים במפגש, לאחר שאלות ותשובות המשיכו הנוכחים לסיור בכל השכונה. 

ראש העיר סיכמה והודתה לכל מי שנכח.