להקת המחול קמע תופיע בקרוב עם 'יופי מטורף'. המופע כולל שלוש יצירות, של שני יוצרים בינלאומיים מהמובילים במחול העולמי: יצירה של הכוריאוגרף הגרמני הנודע מרקו גקה 'NICHTS', ואיציק גלילי, כוריאוגרף ישראלי בעל שם עולמי, עם היצירות 'PEELED' ו-'Cherry pink and Apple Blossom White'

במופע תבוצע יצירה של הכוריאוגרף הגרמני עטור הפרסים מרקו גקה 'NICHTS'. גקה, מהכוריאוגרפים המדוברים ביותר באירופה כיום, מכונה על ידי רבים 'נסיך האופל של המחול' בשל המחקר העמוק שלו אל נבכי הנפש. גקה הינו כוריאוגרף קבוע בלהקות בלט ציריך, בלט שטוטוגרט וכוריאוגרף שותף בלהקה הנודעת 'תיאטרון המחול ההולנדי' (NDT). יצירותיו מועלות ברפרטואר להקות מהשורה הראשונה כדוגמת בלט האופרה של פאריז. בחירתו של מרקו גקה להעלות את יצירתו על ידי להקת המחול 'קמע', שמארחת כוריאוגרפים בינלאומיים אחרים כמו נאצ'ו דואטו ואיציק גלילי, הינה ציון דרך נוסף בהכרה ברמתה הגבוהה של הלהקה ובמעמדה הבינלאומי.

סגנונו הייחודי של גקה פורץ דרך ומביא לבמה טירוף יפהפה היוצר פיוט. הוא זכה באינספור פרסים וביניהם פרס 'הברבור' לכוריאוגרפיה בהולנד ב-2017. היצירה 'NICHTS' מבוצעת לצלילי קית ג'ארט וג'ימי הנדריקס - שניים מהמוזיקאים האהובים על גקה. הוא נאמן ביצירה זו לשפת התנועה שפיתח, המאופיינת ב'פרפורים' של חלקי הגוף השונים, כמראה למצבים נפשיים, בדיאלוג עם שכלול תנועתי מעולם הבלט.

בנוסף, הכוריאוגרף איציק גלילי חוזר לעבוד עם להקת המחול קמע ומעלה בערב אחד שתי יצירות: 'PEELED' - עבודה לעשרה רקדנים לצלילי מוזיקת תופים קצבית וסוחפת של הלהקה ההולנדית 'Percossa', המדמה הקלדה במכונת כתיבה. השפה התנועתית המהפנטת של גלילי נעה לסירוגין בין רכות לעוצמה. הרקדנים נעים בהרמוניה כשהם נאספים ומתפזרים לפרטים כאילו הם קשובים לפקודות לוח שחמט מסתורי. בין הזרימה התמידית של התנועה, לבין המוזיקה המדמה הקלדה במכונת כתיבה מהפנטת נוצרת ניגודיות. גלילי כהרגלו 'משחק' עם התנהגות אנושית יומיומית. 

היצירה השנייה של גלילי היא דואט קומי מבריק וסקסי, מלא בהומור של אבסורדיות נפלאה ושמה ' Cherry Pink and Apple Blossom white' לצלילי מוזיקה קובנית של הזמר פרז פראדו. לדואט זה קבל גלילי השראה מביקוריו הרבים בקובה והרושם החזק שהמקום השאיר עליו.

" אני חוזר ל'קמע' עם שתי העבודות האלו בהזמנתו של תמיר גינץ לאחר שתוף הפעולה ב-2015", אומר איציק גלילי ומוסיף "זה תענוג לחזור ולראות את הצמיחה היפהפייה של הלהקה, את הוורסטיליות והמעורבות של הרקדנים".

"החלטתי השנה להעלות ערב בכורה עם כוריאוגרפים אורחים", אומר תמיר גינץ, המנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית של להקת המחול 'קמע'  ומוסיף, "בחרתי להזמין ללהקה את איציק גלילי בשנית ואני בטוח שזו לא הפעם האחרונה. איציק הוא מהכוריאוגרפים המצליחים באירופה, יוצר כוריאוגרפיה פיזית משוכללת, מוזיקלית  וקסומה בזרימתה". עוד מוסיף גינץ: "יצירה נוספת שתוצג בבכורה היא של מרקו גקה הגרמני שכיום הוא הדבר הכי 'חם' בעולם המחול. כשצפיתי לראשונה בעבודה של מרקו גקה נדהמתי, היופי שהוא יוצר מהפנט ברצף תנועתי מהיר של מחוות ובביטוי כנה ושובה לב של רגשות. זה כבוד גדול להביא אותו ל'קמע' ולהוסיף את  עבודתו לרפרטואר הבינלאומי שאני מקדם בלהקה לצד היצירה שלי".

יום רביעי, 11.12, מרכז סוזן דלל בתל אביב. מחיר כרטיס: 110-140 שקלים. להזמנת כרטיסים: 03-5105656.

יום חמישי, 12.12, תיאטרון ירושלים, אולם רבקה קראון. מחיר כרטיס: 90-180 שקלים. להזמנת כרטיסים: 02-5605755.