פסטיבל הקולנוע היהודי ה-21 בירושלים יתקיים בין התאריכים 19-26.12. במהלך ימי החנוכה תתקיים הדלקת נרות בכל ערב. מנהלת אמנותית: דניאלה תורגמן.

הפסטיבל נוסד במטרה ליצור גשר בין אמונות שונות ולחגוג את היהדות כתרבות, כצורה של אמנות וזהות עצמית ולשמור ולהדגיש את ערכי הליבה של סינמטק ירושלים: מצוינות אמנותית לצד פלורליזם תרבותי.

60 סרטי הפסטיבל מציעים לקהל תוכנית קולנועית ייחודית במסגרות ותחרויות שונות וסביב מגוון נושאים של זהות יהודית, אמונה ואורח חיים, היסטוריה, זיכרון, תרבות, מוזיקה, השואה, החיים העכשוויים בישראל ובגולה והיחסים בין היהדות ודתות אחרות.

הסרטים יוקרנו במסגרות שונות ובהן: התחרות הבינלאומית – פרס 'שומן' לקולנוע יהודי לסרטים באורך מלא, תחרות הסרט הקצר, תחרות SIGNIS לסרטים המוקדשים לנושאים בין-דתיים ובין-אמונתיים, סרטים הבוחנים את היחסים בין היהדות, הנצרות והאסלאם ושופטים בתחרות משלושת הדתות שהקדישו את דרכם לסובלנות דתית באמצעות קולנוע. סרטים תיעודיים, רסטורציות, קולנוע ישראלי, הרצאות, פאנלים ואירועים מיוחדים.

הפסטיבל ייפתח חגיגית בהקרנת 'יוצאים מן הכלל' (THE SPECIALS) סרטם החדש של צמד הבמאים אריק טולדנו ואוליבייה נקש ('מחוברים לחיים', 'סה לה וי'). הסרט שנעל את פסטיבל קאן האחרון זכה לביקורות משבחות מבוסס על סיפור אמתי והוא דרמה מרגשת עם נגיעות קומיות והרבה לב שמכוונת זרקור על אנשים פשוטים שמקדישים את חייהם למטרה אחת – לעזור.

במשך עשרים שנה, ברונו ומאליק חיים בעולם מקביל שרובנו לא מודעים אליו. ברונו מנהל בית לילדים ובני נוער שנמצאים על הסקאלה האוטיסטית, ומאליק מנהל ארגון שמכשיר בני נוער משכונות מצוקה לטפל בילדים האלו. מול הסביבה שנועצת מבטים, הרשויות שלא מצליחות למצוא פתרונות בעצמן והבירוקרטיה שמאיימת כל פעם מחדש לשבור אותם, השניים נחושים בדעתם לתת לילדים תחת אחריותם סיכוי בעולם שלא מבין אותם. הסרט יופץ על ידי בתי קולנוע לב ויעלה לאקרנים ברחבי הארץ החל מה-9.1.2020.

למידע נוסף: 9377*, www.jer-cin.org.il (החל מה-1.12).

מחיר כרטיס: 40 שקלים; למנויי הסינמטק – כניסה ללא תשלום.