ביום רביעי (4.12, 20:00) יתקיים באולם נבון בתיכון שליד האקדמיה (קמפוס גבעת רם, ירושלים), קונצרט חגיגי מיוחד לקראת נסיעת המקהלה לברלין בדצמבר הקרוב, להשתתפות בפסטיבל לבנדובסקי למוסיקה יהודית. כל ההכנסות ממכירת כרטיסים יוקדשו למימון הנסיעה. המקהלה הקאמרית הוזמנה להיות אחת מחמש מקהלות מרחבי העולם שישתתפו השנה בפסטיבל המוקדש לביצוע יצירות מאת מלחינים יהודיים על מנת לשמר ולחשוף לקהל יצירה יהודית מתקופות שונות וכדי להחיות יצירה יהודית בת זמננו.

בקונצרט תבצע המקהלה מבחר מהרפרטואר אותו תבצע בפסטיבל, הכולל שתי יצירות נדירות מאת פאול בן חיים (פרנקנבורגר), שנכתבו בתקופת חייו בגרמניה וכן יצירות מאת מלחינים יהודים וישראלים, לצד שירים אהובים בעיבודים מקוריים פרי עטם של חברי המקהלה.

המקהלה הקאמרית, החוגגת השנה 50 שנה להיווסדה, מונה 32 חברים, מרביתם סטודנטים או בוגרי האקדמיה למוסיקה בירושלים. המקהלה נוסדה בשנת 1969 וכבר בראשית דרכה הוכרה כאחת המקהלות הטובות בארץ. המקהלה זכתה במדליות זהב וכסף בתחרויות בארצות הברית ובגרמניה, והופיעה בין היתר תחת שרביטם של המנצחים ליאונרד ברנשטיין, זובין מהטה, גארי ברתיני, קורט מזור ודניאל ברנבוים. המקהלה מתמחה בשירת אקפלה, ומרבה לבצע יצירות ישראליות בביצועי בכורה. מאז 2014 המקהלה יצאה לשלושה סיורי קונצרטים בהונגריה, גרמניה ופולין, בהם הופיעה במסגרת פסטיבלים שונים ומול קהל רב של קהילות יהודיות וקהילות מקומיות, הן בקונצרטים של מוסיקת א-קפלה והן בליווי תזמורות מרחבי אירופה.

המקהלה הקאמרית מבצעת רפרטואר מגוון הכולל יצירות קלאסיות רפרטואר יהודי, יצירות ישראליות מודרניות, ומוסיקה דתית וחילונית מרחבי העולם. רבים מבוגרי המקהלה ממשיכים את דרכו של המנצח, סטנלי ספרבר, בכך שהם מלמדים מוסיקה ומקימים מקהלות ואנסמבלים בקהילות שונות ברחבי הארץ, מצפון לדרום, ובכך משפיעים על דור צעיר של ילדים ונוער, אשר נחשפים למוסיקה ברמה גבוהה ולשירה מקהלתית.

המנהל המוסיקלי והמנצח הוא סטנלי ספרבר, יליד ניו יורק, סיים את לימודי המוסיקולוגיה באוניברסיטת קולומביה ולימודי תואר שני בניצוח בג‘וליארד. ייסד את מקהלת זמיר בניו יורק, עמה הופיע בישראל בזמריה בשנת 1967. עלה ארצה ב-1972 ושנה לאחר מכן ניצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בהמשך ניצח על כל התזמורות המובילות בארץ. מאסטרו ספרבר ניצח על תזמורות באירופה, באסיה ובארצות הברית ואף הופיע מעבר למסך הברזל בעידן המלחמה הקרה. ב-20 השנים האחרונות מנצח ספרבר על 'משיח' מאת הנדל באופרה הלירית בשיקגו עם מקהלה של 1500 איש.

מחירי כרטיסים: 50 שקלים ברכישה מוקדמת, 70 שקלים בערב הקונצרט.

לרכישה: בטלפון 052-3836601 ובדואל: tickets@jamd.ac.il.