משלחת מגיעה לכדור הארץ לחקור ולחוות את החיים על פני האדמה. המסע נוגע לאלמנטים בסיסיים בהוויה האנושית כגון חישה, הליכה ויציבה, ובחינת משמעויותיהן הפנימיות. כיצד מתמודד בן האנוש עם כוח המשיכה? המסע הינו מסע בראשיתי של גילוי, ומעלה שאלות פילוסופיות וקיומיות על הטבע האנושי ועל צעדינו על כדור הארץ.

'ארץ – הנפילה' היא יצירתו הראשונה של קרר באורך מלא עבור אנסמבל של רקדנים, והופקה בשיתוף מועצה אזורית מנשה אשר תומכת בגיל ככוריאוגרף עצמאי. לאחר שנים של יצירה עצמאית פורה שקיבלה הכרה בעולם גיל יעלה לראשונה את יצירתו בבכורה באולם הגדול בסוזן דלל, ציון דרך משמעותי בהתפתחות ובחשיפה לקהלים רחבים יותר.

על היוצר

גיל קרר הוא כוריאוגרף, רקדן יוצר ומורה למחול. מאז שנת 2012  יצירותיו של גיל הופיעו בישראל, קרואטיה, שבדיה, צרפת, האיים הקנריים, סינגפור, מלזיה, ניו-יורק , איטליה, ספרד, רוסיה, דנמרק, אנגליה, יוון, דרום קוריאה, גרמניה, ליטא, הונגריה, אוקראינה, קפריסין ואורוגוואי. גיל גם השתתף בתוכניות שהות אומן בישראל, איטליה, האיים הקנריים, בלגיה ואורוגוואי. בנוסף גיל מלמד מחול עכשווי, קונטקט ורפרטואר.

את דרכו המקצועית התחיל בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה, שם רקד במשך שנתיים.
בהמשך השנים עבד עם כוריאוגרפיים רבים, ביניהם רייצ׳ל ארדוס, נמרוד פריד, ניב שיינפלד ואורן לאור, מאיה ברינר ודנה רוטנברג. בנוסף השתתף בהפקות של האופרה הישראלית, תאטרון גושן, תאטרון אורנה פורת ובהפקה מיוחדת של האמנית אניסה אשקר.

בשנים 2009 -2011 רקד בלהקת המחול 'ורטיגו' בניהולה האומנתי של נעה ורטהיים וכיום עובד עם הלהקה כמורה ויוצר בסדנא להכשרת רקדנים. ב-2011 החל ליצור והופיע בבכורה עם היצירה 'dive' - סולו שיצר במשותף עם ענת צדרבאום. הסולו זכה במקום הראשון בתחרות הכוריאוגרפיה בפסטיבל מחול שלם 2011, ובמקום השלישי בתחרות הכוראוגרפיה ILDANCE בשבדיה בשנת 2012. בדצמבר 2012 העלה בבכורה את היצירה 'חלקים' כהזמנה מפסטיבל מחול שלם 2012 וזכה בפרס עידוד היצירה. ב-2014 העלה בבכורה את הדואט 'בינינו' בפסטיבל זירת מחול אשר זכה לביקורות משבחות מהקהל, המנהלים האומנותיים והמבקרים והוזמן להופעות רבות בעולם. ב-2015  הוזמן ליצור עבודת  טריו ללהקת המחול Maya Dance Theater מסינגפור ומופע סולו בביצועו אשר נוצר והועלה בבכורה באורוגוואי.

ב-2016 העלה לראשונה מופע מלא המורכב משלוש מיצירותיו בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואומנות וזכה גם הוא לביקורות מפרגנות. ביוני 2017 העלה בבכורה את הדואט Nice To Beat You אשר נוצר בשיתוף עם הרקדנית קורינה פריימן (הקיבוצית, אנסמבל בת שבע, ורטיגו). הדואט הוזמן להופיע בשבוע המחול הבינלאומי בירושלים והוזמן להופעות רבות בעולם לשנת 2019-2018, ביניהם תחרויות הכוראוגרפיה הבינלאומיות בהנובר, ובקופנהגן - בהן זכתה היצירה בפרס מבקרי המחול בגרמניה ובמקום השני עבור הכוריאוגרפיה בדנמרק. באוקטובר 2018 יצר את העבודה Damage עבור להקת המחול Aura Dance Theater בליטא. בשנת 2019 נבחר להיות אמן אורח בתכנית של קרן שוסטרמן, בה לימד ויצר באוברלין קולג’ שבאוהיו.

רקדנים: שחף אלימלך, אלמוג לובן, מור מזרחי, מרגרידה מסיירה וגיל קרר; פיתוח תוכן וליווי אמנותי: ענת צדרבאום; ניהול חזרות וליווי אמנותי: אלון קרניאל ואלכס שמורק; מוסיקה ועיצוב פסקול: אורי אבני, strings מאת יחזקאל רז; תאורה: יואב בראל; תלבושות: שיר נאה; תפירה ותדמיתנות: רחל בת שם; עיצוב גרפי: אביגיל ריינר ושלומי נחמני - The Studio; ייעוץ: עינת יניב אסטליין; ניהול כללי: אורית שטראוך.

המופע מתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף מועצה אזורית מנשה. אורך היצירה: 45 דקות.

מועדי המופעים:

יום רביעי, 18.12, 20:00, במוזיאון ישראל כחלק מסדרת המחול במוזיאון.

יום ראשון, 29.12, 20:00, נתיב הל"ה, בכפר האומנות האקולוגי 'ורטיגו'.

יום שלישי, 31.12, 21:00, מרכז סוזן דלל- תל אביב.

מחיר כרטיס: 40-90 שקלים. לרכישת כרטיסים: www.gilkerer.com.

 

אתר- www.gilkerer.com

וימאו- https://vimeo.com/user9798637

פייסבוק-https://www.facebook.com/gil.kerer/

טריילר- https://vimeo.com/298349760