ב-19.12 (20:00) ייערך בתיאטרון ירושלים (אולם רבקה קראון) המופע 'גולה גנדום' עם הזמרת המוערכת מורין נהדר, בו היא תבצע את המיטב משלושת אלבומיה האחרונים: 'בחיק ילדות', 'גולה גנדום' (פרח החיטה, בפרסית) ו'למה תעמוד רחוק'.

המופע הוא הראשון מתוך סדרה בת ארבעה מופעים בשם 'הקול ומוסיקת עולם' בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה, בשיתוף תיאטרון ירושלים. בסדרה זו ייפגש הקהל עם שירים מתרבויות שונות המרכיבות את קיבוץ הגלויות המאפיין את החברה הישראלית.

המופע הראשון, בכיכובה של מורין נהדר, יציג לקהל פיוטים בנוסח יהדות פרס. מורין נהדר היא הפייטנית היחידה בישראל המבצעת את מסורת השירה והפיוט של יהדות זו ויצירתה לאורך השנים חוללה שינוי משמעותי בהכרתה לקהל הרחב.

מורין נהדר היא זמרת, יוצרת, פייטנית ומלחינה ישראלית. עלתה לארץ עם משפחתה אחרי המהפכה האסלאמית באיראן. כילדה לקחה חלק במקהלת הילדים 'אנקור' ולמדה בקונסרבטוריון של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. סיימה בהצטיינות שני תארים באקדמיה. כזמרת, היא מתמחה בשירה פרסית ואף עוסקת במחקר המוסיקה של יהודי פרס באוניברסיטה העברית. הופעותיה ומחקרה גאלו פיוטים רבים מן השכחה. היא שמה לה למטרה לשמר את המורשת ההולכת ונעלמת על-ידי כתיבת לחנים משלה בסולמות פרסיים עתיקים לפיוטים וטקסטים מתוך המקורות. מורין נהדר אף מלמדת את הפיוט והתרבות היהודית-איראנית ברחבי הארץ ומוזמנת להרצות בכנסים אקדמיים. היא הופיעה עם תזמורות ישראליות כמו הפילהרמונית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית באר שבע ואחרות. משתתפת קבועה בפסטיבלים כמו 'פסטיבל העוד הבינלאומי' בתיאטרון ירושלים ו'פסטיבל הפיוט' ב'בית אבי חי'. נהדר שיתפה פעולה עם אמנים ישראליים רבים בהם: רונה קינן, ברי סחרוף, שאנן סטריט, אהוד בנאי ואחרים.

מרכז פליציה בלומנטל הוא ארגון גג למוזיקאים עצמאיים. הפקת מופע זה והבאים אחריו היא חלק מפעילות עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה, שנרתמה לשמש בית לארגון הגג למוזיקאים עצמאיים. הארגון הוא תולדה של פרויקט שהוקם בשנת 2009 לטובת מוזיקאים עצמאיים, שזכאים לתמיכה ממשרד התרבות בתחומים של מוזיקה קלאסית, עתיקה, חדישה, מוזיקת עולם וג'אז.

בהשתתפות הנגנים: יובל גרשטיין (גיטרות), אלון עזיזי (בס) אורן גלעד (תופים) שחר זיו (פסנתר וקרן יער).

מחיר כרטיס: 120 שקלים.

לרכישה: באתר תיאטרון ירושלים.