לכבוד חג החנוכה, הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים, מזמין את כל המשפחה להצטרף למסע מיוחד בשעות בין הערביים. מסע בעקבות אור וטבע, באווירה הקסומה הקיימת בחממה הטרופית. המסע בעקבות האור יתחיל במרכז המבקרים (מקום סגור) עם סדנת לימוד הכנת עששיות, לאחר מכן ימשיכו המבקרים לסיור עששיות מרתק בשטח הגן ובחממה הטרופית שנפתחה לאחרונה לקהל הרחב לאחר שנה וחצי של עבודות בעלות של 7 מיליון שקלים.

הפעילות תתחיל בשעה 16:00 בתוך מרכז המבקרים החדש, בו תתקיים סדנא להכנת עששיות מחומרים ידידותיים לסביבה. בשעה 17:00 יתחיל סיור עששיות ייחודי הבנוי משני חלקים (משך הסיור בין שעה וחצי לשעתיים); חלקו הראשון יתחיל בשטח הפתוח של הגן, וחלקו השני בחממה הטרופית שם קיימת פינת קפה לרווחת המבקרים, מושלם להתחממות בחורף הירושלמי. לאורך הסיור יצטרפו שדונים ופיות שילמדו את המבקרים בעזרת חידונים ומשימות לאן נעלמים השמש והאור בחורף.

סיור בחממה מכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. ניתן לוותר על הסדנא ולהגיע ישרות לסיור, תוך השאלת עששית מצוות הגן.

הפעילות תתקיים בימים שני עד חמישי 23-26.12 ובראשון 29.12, בין השעות 16:00-19:00 בגן הבוטני בגבעת רם ירושלים.

עלות: 35 שקלים  ילד/מבוגר; ילד ירושלמי: חצי מחיר בהצגת ת.ז.; מנויים: חצי מחיר. תוספת סדנא: 15 שקלים.

לפרטים נוספים, הרשמה והתעדכנות למקרה של שינויי מזג אוויר: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012, באתרhttps://www.botanic.co.il/  ובעמוד הפייסבוק של הגן.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הנו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות נופים מרהיבים לאורך כל השנה.