בנוסף למקצים הקבועים שהיו כל השנים (2 ו5 ק"מ), נוסף גם מקצה שלישי באורך של 10 ק"מ, מה שמקדם את בית שמש עוד צעד לעבר מרתון בסדר גודל של הערים הגדולות בישראל, ירושלים ותל אביב.
 למעלה מ-1000 איש רצו השנה במירוץ, שהיה מוצלח מאוד מתחילתו ועד סופו. גם עובדי העירייה רצו יחד עם התושבים, כולל ראש העיר עליזה בלוך, סגנה משה שטרית ומנכלי"ת העירייה מירה מינס. כל הכסף ששולם עבור המירוץ הזה, נתרם לספריית בנימין. האירוע החל בהפנינג בקניון נעימי, נקודת ההתחלה הסיום של המירוץ. בהפנינג חולק הציוד לריצה וכן נהנו הבאים מדוכני מידע על מקומות שונים ברחבי העיר. המקצה הראשון שהוזנק היה 2 ק"מ, אותו הזניק משה שטרית סגן ומ"מ ראש העיר. לאחר מכן יצא לדרך המקצה הגדול ביותר במירוץ- 10 ק"מ, אותו הזניקה ראש העיר עליזה בלוך. ומייד לאחר מכן, הוזנק מקצה ה-5 ק"מ ע"י משה שטרית.
בסיום המירוץ, נערך טקס חלוקת הגביעים למקומות הראשונים. לא פחות מ-96!!! גביעים חולקו אתמול בערב, בשל הקטגוריות הרבות שהיו במירוץ, החל מילדים עד גיל 10 ועד ותיקים בני 70+ שרצו את המירוץ. מפאת הקטגוריות הרבות שהיו, אציין את המקומות הראשונים בלבד במקומות הכלליים לגברים ולנשים:
מקצה 5 ק"מ:
כללי- גברים- רז משולם 19:27:95
כללי-נשים: דני דבורקין 23:53:35
מקצה 10 ק"מ
כללי- גברים: גיל יעיש 38:34:61
כללי- נשים: מרים הרמן 43:38:46
אלו התוצאות הסופיות של המירוץ, אך מי שהיה המנצח הגדול של המירוץ הוא אבי סולומון, לקוי ראיה, שלקח על עצמו את המקצה הגדול ביותר במירוץ- 10 ק"מ והגיע למקום החמישי בקטגוריית גילאי 20-39. אבל הוא מכוון הרבה יותר גבוה:" תודה רבה לאריאל גולשמיט שליווה אותי במירוץ הזה. אני מקווה להשיג את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020 ולייצג את ישראל גם בחו"ל". אין בכלל ספק שזה היה הרגע המרגש של הערב.
ראש העיר עליזה בלוך אמרה בסיום המירוץ:" רצו פה הרבה אנשים, אין מספיק גביעים לכולם ולכן מבחינתנו הגביעים הם בשביל שיהיה אפשר לספר לילדים ולנכדים מי הגיע לכל מקום, אבל כולם ניצחו".
סגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית אמר:" זה היה המירוץ הטוב ביותר שבית שמש ידעה והרמנו סטנדרט גבוה מאוד לפעמים הבאות".
נודה לצוותים הרבים שהשתתפו בהוצאת המירוץ לפועל: תחילה לראש העיר עליזה בלוך ולסגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, אגף ספורט ואירועים בראשותו של איציק קניזו שפיקד על כל המירוץ, אגף חירום וביטחון, משטרת ישראל, פיקוח עירוני, איחוד הצלה ומד"א, רווח הפקות שתיעדו את האירוע ולאלו שנתנו את החסות לאירוע: גולד-דוק קפיטל, פיארל כהן, הראל ביטוח ופיננסים,פרימי פרופרתי ישראל, מלט הר טוב, רשת מרכזית קהילתיים בית שמש וקניון נעימי. מתנצל מראש באם שכחתי להכניס אגף או חסות שתרמו להפקת המירוץ. 

שילה רוזנפלד- דובר מחלקת התרבות והספורט