בימים אלו, בעיצומו של מבצע 'צוק איתן', ממונה הבריאות ופרויקטים קהילתיים הרב ישראל סילברסטין יצא במיזם של מיפוי ארגוני החסד, בתחילה המיזם היה מיועד לארגונים הפועלים בתחום הבריאות בלבד וכבר בשבוע הראשון לפרסום המיזם היו פניות רבות מצד ארגוני החסד וממגוון קהילות וזרמים בעיר, ארגונים הפועלים בתחומים אחרים חשובים כגון תחומי רווחה, תמיכה נפשית ועוד. אי לכך הוחלט מידית ע"י הרב סילברסטין שהמיזם יורחב והוא יכלול את כלל ארגוני החסד הפועלים בעיר ללא השתייכות לתחום מסוים.

יצוין שצוות לשכת הרב סילברסטין תודרך לתת מענה לראשי הארגונים ולהעניק להם את השירות הנדרש באופן מהיר ומקצועי ולהקל על הפרוצדורה של הארגונים אשר נזקקים לסיוע מהעירייה.

הרב ישראל סילברסטין, מציין כי "דווקא בימים קשים אלו אנו רואים את האחדות הנפלאה של כלל הציבור והרצון לסייע בכל עת, וגם כאשר מנהלי ארגוני החסד בעיר מקבלים פניות לעיתים באמצע הלילה, הם מטפלים בהם במסירות וברגישות. מנהלי הארגונים עושים ככל שביכולתם לסייע לפונים הרבים, מייעצים מניסיונם ומפנים את התושבים לאנשי מקצוע בעיר ומחוצה לה על מנת שיקבלו את הטיפול הנדרש והמקצועי ביותר תוך זמן קצר.הרב ישראל סילברסטין


כמו כן, ביוזמת ממונה הבריאות ופרויקטים קהילתיים בעיריית בית שמש, הרב ישראל סילברסטיין, ובשיתוף מנהלת מרחב בית שמש במכבי שירותי בריאות, הגב' סיגל גורטלר, אורגן בשבוע  האחרון ערב הסברה לכללי התנהגות בעת אזעקה לציבור דוברי האנגלית בעיר. לקראת האירוע חולק חומר הסברה כתוב בשפה האנגלית מטעם פיקוד העורף, אגף פרויקטים קהילתיים ומכבי שירותי בריאות.

את הערב ארגנו לשכתו של הרב סילברסטין בשיתוף מכבי שירותי בריאות לנוכח פניות רבות שהתקבלו בנושא מהציבור האנגלוסקסי בעיר. כהמשך לשירות הקבוע הניתן על ידי הרב סילברסטין לציבור דוברי האנגלית, נולדה גם יוזמת ערב ההסברה וחלוקת החומר.
 
גב' סיגל גורטלר אומרת, "מכבי קשובה לצרכי כלל תושבי העיר, כאשר ציבור דוברי האנגלית הם חלק בלתי נפרד מהתושבים להם אנו דואגים. יחד עם הרב ישראל סילברסטין אנו מובילים מספר פעילויות חשובות למען כלל הציבורים בעיר, הן באמצעות מחלקת הבריאות והן באמצעות האגף לפרויקטים קהילתיים".