השיח בפרוזדורי העירייה הבוקר מן הסתם היא הכתבה  ששודרה אתמול  בערוץ 13, הילה קורח טרחה ובאה לבית שמש לראיין את ראש עירנו ד"ר עליזה בלוך. מצופה מעיתונאית דעתנית שתרד לשורש העניין, ולא תיתן במה לכתבה שכל מהותה יחסי ציבור. אני בעד יחסי ציבור ובלבד שייכתב במפורש שזה אכן כך. לא הבנתי את ההתרגשות  והצחוקים (של בלוך וקורח) מכך שבלוך החזיקה בנייד שלה לטפל באיזו סוגיה שהתעוררה. מה הפלא, מרוב שהיא בערוצי התקשורת השונים, פעם רדיו, פעם קבלת שבת, פעם חדשות, היא חייבת לנצל כל זמן, גם זמן שמצפים לשאלה הראשונה....

הכתבה דנה בכמה נושאים חשובים, למשל שיבוץ  בנות הסמינרים  המזרחיות בסמינרים אשכנזים.  תזכורת קצרה: בלוך אמרה לפני כניסתה לתפקידה: לא אשב על כסאי עד שכל  הבעיות האלה תיפתרנה.  הבעיה שהועלתה בכתבה  והוריה של התלמידה  דיברו בשבח זריזותה לשיבוץ של התלמידה הספרדית,  נודעה לבלוך בערב כניסתה, הסיפור לא טופל לפני כניסת בלוך, לקח כמה שבועות עד שהנושא  הגיע לפתרונו.

תמיכת מפלגות חרדיות. מי אמר? קורח לא יודעת את העובדות. הגיע הזמן לספר לעם ישראל את האמת.  סיעת כח- שמעון גולדברג- תמכה בבלוך לפני הבחירות. יותר מדי  הוכחות יש לדבר הזה שאפילו יעמוד כאן גולדברג ויכחיש לא יעזור,  לפני הבחירות גולדברג סגר עם עליזה בלוך, זו הסיבה שהוא היום מנהל אגף ההנדסה ואענרייך מנהל אגף החינוך.   בלי כוח התומכת, הליכוד לא היה מצטרף לבלוך. ובלי שני אלה הבית היהודי  היה בחוץ....

ההפגנות האלימות, בלוך מסרבת להתרגש. "אני בכל פעם אומרת לעצמי: זה שלושה מתוך 130 אלף תושבים", אמרה. "קחי פרופורציה, עם השלושה האלו תתעסקי עכשיו? מבחינתי זה לא מדגדג, אלו שוליים שצריך לטפל בהם ולהבין שהם קיימים, אבל לא צריך לתת לזה טיפה יותר מזה".

שלושה? להתעלם מהם?  לא להתעסק איתם?  המפגינים שהפגינו  בחפציבה, אליהם התכוונה גב' בלוך, אינם שלושה, לכל הפחות  מניין, לכל היותר קהילה עם רב מנחה ומוביל. הם רבים, אפילו רבים מאוד, מדובר במאות אנשים, תושבי העיר  שצריך לתת להם מענה וטיפול יסודי.

גב' בלוך, לפני שבועיים נסגר ציר הירדן לתנועה, קיבלת תלונות מתושבים זועמים שביקשו להגיע לביתם.  האם התכוונת לאותם שלושה מחפציבה שלא מדגדגים לך את המחשבה, או שאלה שלישיה אחרת.  מספר העצורים באותה הפגנה עלה על שלושה, מדובר בקהילות שלמות, על ציר הירדן, ובקנה בושם שמחייבות טיפול יסודי וענייני.

להתעלם? כבר ראינו ראש עיר שלא התעלם מהם, וניהל מו"מ איתם, ואו פגש בהם, וגם לא הצליח  בטיפול שלו.  אסור לך להתעלם מהם,  עדיף לך להתמודד איתם, כשהם 'שלושה' מאשר שהם יהיו שלושת אלפים.

והכותרת, גב' בלוך ברצינות, בית שמש ליברלית יותר מתל אביב?  לא פלא שגורם בערוץ 13  אמר אחרי שידור הכתבה שאמרת שטויות.  לא נעים לי שראש עירי מדברת שטווית. אני לפחות לא הכרתי אותך שכזו.

אולי תסבירי לנו מהי עיר ליברלית?  מהותה וקיומה של תל אביב הוא כזה. במה אנחנו ליברלים, לא שאני רוצה לחיות בעיר ליברלית.  אצלנו יש בריכות שחיה מעורבות בכל שעות היום והלילה? אצלנו יש תיאטראות מלאים עד אפס מקום, מסעדות, מוקדי תרבות ופעילות אינסופית, לילות לבנים, אירועי ספורט,  מירוצים, צעדות, תחרויות יופי וכן הלאה... הרי כל אלה מתנהלים בתל אביב ולא בבית שמש.  אז איך אנחנו ליברלים יותר בתל אביב? שאנחנו מאפשרים  כתובות גרפיטי בכל קיר ברחובות ראשיים?  גם בתל אביב יש כתובות גרפיטי מסוג אחר אבל יש. שיש קהילות חילוניות לצד קהילות חרדיות? זה ליברליזם? ברצינות כמחנכת  דגולה וגדולה אנא הסבירי לנו מהו ליברלי בעינייך....

צילום מהטלויזיה