מאז עלתה לתודעה שכונת נווה שמיר  היה ברור שהשכונה הזו מיועדת לציבור הכללי והדתי לאומי. למרות ההסכמה הברורה שנחתמה וסוכמה בין מנהיגי הציבור בעיר, מחד משה אבוטבול, ומאידך שלום אדרי ומשה שיטרית, (היום סגן ומ"מ ראש העיר)  היה מי שניסה לערער על ההסכמה הזו ויותר להשהות את פיתוח השכונה וקידום היתרי הבניה. כל זאת כדי לרפות ידיהם של רוכשים פוטנציאליים אשר אולי יתייאשו מהסחבת  וינטשו את הרעיון לרכוש דירה בבית שמש בקרבת סביבתם הטבעית. 

שלום אדרי ומשה שיטרית, עוד בקדנציה הקודמת עשו הכל  כדי לזרז את הפיתוח, את הוצאת המכרזים, את קביעת הזוכים במכרזים, את הפרסום לרישום, את השיווק, וכל אקט חשוב לקידום השכונה. אדרי ושיטרית המשיכו בקו זה  גם בהתנהלותם מול  ראש העיר החדשה- נווה שמיר לציבור הכללי והדתי הלאומי, ויהי מה.  

ראש העיר השתכנעה וקיבלה את דרישתם החד משמעית. נווה שמיר תקום רק  לפי התכנון המקורי, ללא שום שינוי באיפיון או בצביון או בכל פרט שיכול להשפיע על אכלוס השכונה. זו גם הסיבה  שגורמת לראש העירייה לעמוד גם היא בחזית מול משתכנים חרדים.

ולמה מה שמותר לאחרים בערים אחרות אסור כאן בבית שמש? 

עיון אקראי בעיתונות החרדית יוכיח כי בשכונות  לא מעטות ברחבי הארץ, (ירושלים, רכסים ) נבנות יח"ד לציבור החרדי בלבד. הנה ציטוט מעיתון יתד נאמן השבוע המביא ידיעה על פרוייקט של  קבוצת שכטר בשכונת רמות בירושלים.  "מדובר בפרוייקט ייחודי הפונה לציבור החרדי". בהמשך הידיעה  הופיע התכנון המושלם לשכונה החרדית, מקוואות, בתי כנסת,  מוסדות חינוך, מבני ציבור, וכל השירותים הנדרשים.  אם בירושלים הבירה אפשרי הדבר, למה בבית שמש השכנה  לא?

הרוכשים בנווה שמיר ידעו מלכתחילה, שהשכונה נבנית במקביל לשכונה אחרת, שכונה ד שהקדימה עצמה ,יכלו  להתמודד בד ולזכות. לא עשו כך, יבואו בטענות אל עצמם בלבד או למי שכיוון אותם להירשם בנווה שמיר. משום מה  העדיפו ל'היתמם' ולהסתתר מאחורי הרצון או המגמה לכבוש עוד שכונה בשרשרת השכונות שנבנו כאן בעיר ורק לחרדים בלבד.. ידעו  כל הרוכשים  שבסופו של דבר  גם אם יממשו זכייתם בנווה שמיר, שהם רצויים, (אחים אנחנו) אבל  גם שידעו שיצטרכו קצת  'להתאמץ' להתגורר שם. למשל יסיעו את ילדם למוסדות חינוך חרדיים בד', יצטרכו  להשלים עם התנהלות חיים  חילונית, ואני לא בטוח שלא זה מה שהם באמת חפצים....