בית שמש, להמשיל לקבוצת ספורט. הביאה מאמן חדש, החלה בגיוס כוכבים חדשים, כאשר על המאמן מוטלת המעמסה למצוא תיאום מחודש בין השחקנים, להכניס שיטת, ללמד תרגילים, ויאללה להתקפה.

זהו תיאור אמנם שאול מעולם הספורט, הוא מובא להמחיש מה עובר על העיר בית שמש מאז המהפך, מאז אותו לילה דרמטי בו התבשרנו כי שלטון אבוטבול תם.  כל היבלות בדרך, והיו לא מעט, ממש לא חשובות לעתיד, והעתיד הזה אינו אין סופי,  בעוד 57 חודשים נתייצב שוב לבחון מה התפתח, מה התקדם, ומה נסוגנו.

כבר עתה נאמר, אחד הכלים שהיו לאבוטבול או לדניאל וקנין כאשר הגיעו לתפקידם הציבורי, הראשון במעלה היה  נוכחותם ליד שולחן המליאה, צבירת ניסיון שהוכיח עצמו במהלך השנים. הם ידעו מהי מליאה, מהן ועדות עירייה, מיהם בעלי התפקידים החשובים, ובעיקר איך עובדת או מתפקדת מערכת  מוניציפאלית.  בלוך מגיעה ממישור אחר שונה בתכלית.

לעליזה בלוך רצון לפתח כמה וכמה יוזמות חשובות, שלדעתה יביאו בשורה לעיר.  תיירות, הייטק, תעשייה, תעסוקה, תרבות, חינוך. בלוך חושבת בגדול, רוצה אכן  לעשות כאן שינוי מהפכני שיקדם את תושבי העיר ובעיקר יביא לבית שמש  כוח  צעיר רענן  שירצה להיות שותף לקידום העיר לטובת כל תושביה.

לראש העיר הנבחרת עליזה בלוך, יש עתה כל הכלים להצליח. שום סיבה שבעולם לא תסביר כל תוצאה שהיא אחרת מהצלחה. הציפיות  מבלוך גדולות ונצורות, קשה לתקן את  כל הטעון תיקון, הסגנים, מתווי המדיניות, הם כוח חדש, רענן, מלא אנרגיות. איך בלוך תשתף איתם פעולה? האם בכלל תבקש לשתף פעולה או שתמשיך לפי דרכה עד כה להיות סוליסטית זורחת וכל השאר כוכבי משנה?  ימים יגידו.  שיטרית, הולנדר  ושלום אדרי ללא תפקיד בכיר מוכנים לעמוד לצדה בכל אשר תבקש.  ההזדמנות הזו לבנות עיר לתפארת לא תחזור, הזדמנות פז שאסור לפספס ובעיקר אסור למוסס במחשבות להמשיך באותה הדרך.  

לפני הכל היא חושבת על שינוי תדמית, יש בבית שמש פוטנציאל, חוזרת אומרת ומדגישה. כל הראיונות שלה בתקשורת היו בכיוון הזה להוכיח שבית שמש זה לא רק הפגנות, זה לא הדרת נשים, זה לא רק יריקות על ילדות. את השלב הזה מבחינתה היא צלחה בהצלחה. אכן  אין מקום בו מזהים  תושב בית שמש ולא ניגשים לברך על הניצחון הדרמטי. כולם מברכים... וכגודל הברכות כך גם גוש השאלות. נו, ואיך,...  ומה....

עתה נותר לראות איך היא עושה זאת? מה היא מתכונת לעשות בתרבות?  האם יהיה שינוי  בהנגשת התרבות לתושבים?  קרי, האם תקים בלוך עמותה לקידום ופיתוח לטיפוח  תרבות בעיר או שאנחנו נמשיך לדשדש עם אותה דרך בה הילכנו  עשרות בשנים. האם תקים בלוך עמותה לקידום ופיתוח לטיפוח התיירות או שתתלה בלוך ברצון או ביכולת לא מוכחת של ממונה זה או אחר.   

מוקדם לדבר, מוקדם להעריך. כי נכון לעכשיו, את  גיבוש הצוות ללוותה בעשייה. השלימה רק השבוע. בלוך דומה לאותו עובד המטפס על הסולם, עולה שלב ולא שוכח להביט למטה ולמעלה.  בלוך עדיין לא החלה לעלול על הסולם.  כי  אין תכניות מעשיות להוציא  לפועל,