ביום ראשון האחרון הייתה לי הזכות להתלוות לבני הנוער מתנועות הנוער השונות בעיר, לסיור במאחזים ובסיסים של צה"ל בחברון, לשמח אותם ולהעניק להם צ'ופרים, על עבודתם הקשה והסיזיפית בניסיון למצוא את שלושת הנערים החטופים. יוזמה ברוכה זו הייתה של שתי בנות שרות שגייסו את בני הנוער והם נענו בשמחה ואהבה.

האם אתם מודעים לתנועות הנוער הפועלות בעיר, מה החשיבות של תנועת נוער והאם אתם יודעים מה תרומת העירייה לתנועות הנוער בעיר?


 

דניאל גולדמן

נתחיל בעובדות - בשנת התקציב 2013 השקיעה העירייה סכום "גרנדיוזי" של 82,000 ש"ח על תנועות נוער. בושה לעיר עם תנועות לתפארת שככה היא משקיעה בהם. כמו שרובכם מבינים, לתנועות נוער, ולא משנה איזה זרם או צבע, יש תרומה מדהימה לחברה ולקהילה. מעבר לשעות הפנאי שהם ממלאים בתוכן חינוכי בלתי פורמלי ולעובדה שבלי זה חלק גדול מהחניכים היו משוטטים ברחובות. הפעילות מכשירה ובונה שכבת הנהגה צעירה מדהימה שממש לוקחת אחריות ישירה לנעשה בסניף.
לצערי, תחום זה מוזנח לחלוטין בעיר, ובמקום לראות בתנועות הנוער יעד אסטרטגי לשיתוף פעולה, העירייה כנראה רואה בהן סרח עודף שבסכומים זעומים למעשה מזלזלים בעצם קיומן. הייתי רוצה לגור בעיר שמוקירה קיומה של פעילות שמקורה בהתנדבות, הקניית ערכים וערבות לגורל החברה. לצערי מהמעשים אנו למדים את ההיפך מהתייחסות קברניטי העיר, וצר לי על כך!


 

אלי בן משה


בהחלט אני רואה בעין יפה את הירתמותם של בני הנוער בעירנו לעסוק במלאכה הן בעשייה התנדבותית למען חיילי צבא ההגנה לישראל בפרט והן למען צבור התושבים בכלל.
תנועות הנוער השונות עוד מילדותינו סוללות הן דרך לעשייה ורוח התנדבות בקרב בני הנוער בכל רבדי האוכלוסייה.
בארץ, אשר ביניהן נכללות ומהבולטות ביותר תנועת בני עקיבא והשומר הצעיר.
אם לומר את האמת הרי שאינני מכיר את תנועות הנוער השונות בעיר, מלבד "תגר" ובני עקיבא.
בהנחה כי ישנם עוד אשר עשייתם ותרומתם אינה פוחתת מאלה שמניתי לעיל.
על כל פנים מברך אני בכל פה, על כל עשייה ותרומה לקהילה מצד כל תנועה ותהיה אשר תהיה, שהרי מטביעים הם חותם תרבותי ונופך מידתי על תרבותם של הנוער בכלל, וכמודל לחיקוי ליתר הנערים אשר אינם נמנים עימם.
השתייכותי בילדותי לתנועת בני עקיבא סניף רמת- חן ברמת גן, תרמה רבות בהמשך דרכי כנער וכמתבגר!
לצערי, פני הדור כיום שונים מדור הנערים הקודם, אך אין להאשימם הואיל וגדלו הם בדור אשר אינו ידע את יוסף. הערכים שגדלנו עליהם אז, אינם דומים כהוא זה לערכים של היום!
ולכן, מוצא אני נחמה ולו הקלה שבקלות בתנועות נוער אשר עדיין קיימות ששומרות הן על הגחלת ועל הערכים עליהן גדלנו.
לעניין יחסה של עיריית בית שמש אליהן, קטונתי מלהביע דעתי, הואיל ודל אני בפרטים.
ברם רוצה אני להניח כי מעודדת היא את פעילותן של אלה, שאם לא כן, אבוי לנו!
שבת שלום!