איני יודע מה הטעם היה להביא את משה אבוטבול ראש עירייה  לסניף הליכוד בעת ביקורה של השרה רגב בעיר.  בודאי יהיו הסברים לשלום אדרי ולמשה שיטרית, כמה שהם ינסו לשכנע  אותי, אותי לפחות זה לא ישכנע. כי  מה יכול אבוטבול למכור לחברי סניף פוליטי, שרובם עובדי עירייה. בבוקר הרי דיבר אליהם כפטרון, בערב ידבר אליהם כפולטיקאי אל פוליטיקאים? והאם היה מקרה תקדימי הפוך, בו ראש סניף הליכוד הוזמן לשוחח עם פעילי מפלגה פוליטית אחרת?  בידקו, אפילו אצל דני וקנין, זה לא היה  למרות שהאיש הזה שלט 15 שנה.

ונניח שירצה אחד מחברי סניף הליכוד לערער על אמינות אבוטבול, על דרך עבודתו, על דרך התנהלותו, על דרך קבלת החלטותיו,  מה מחר? איך יתקבל העובד לעבודה ? מלכודת  העכברים הזו אינה טובה ואינה בריאה לטעמי. טוב היה אם אבוטבול בין  אם הזמין את עצמו בין אם הוזמן לסרב להגיע לסניף פוליטי במיוחד כזה שרוב רובו עובדי עירייה.  מה לעזאזל בא לעשות שם? אני מנחש, ואו משער ואו סתם אומר אבוטבול מתכנן לנו את המערכה הקרובה  בשותפות, עם הציבור הכללי בעיר.  נניח שמשה שיטרית ושלום אדרי ועוד כמה ארחי פרחי שם בסניף מרוצים , האם זה עוצר את בריחת התושבים החילוניים מהעיר? הרי כמה מחברי סניף הליכוד מכרו ביתם בעיר ורק שוכרים כאן דירה למגורים.  חלקם אפילו נוסעים יום יום.... ממקום מגוריהם למקום עבודתם בעיריית בית שמש.  

אז הליכוד בקואליציה העירונית? מי שבאמת מרוויח זה הציבור החרדי, שהרי על פי ההסכם כל שקל שהליכוד יביא לבית שמש חצי ממנו הולך לחרדים!!! מה הביאו  החרדים  מהשרים החרדים שלהם? האם חצי ממנו הלך לעיר הוותיקה?   ההדדיות הזו לא קיימת במציאות. הוכחה? בבקשה, כמה הוציאה העירייה באירועי תשרי האחרון, (הליכוד היה בקואליציה) על הציבור החרדי וכמה הוציאה על בית שמש הותיקה. זכרוני טוב וטרי מדי כדי לשכוח את העוולות שנעשו כאן.  ההדדיות קיימת רק מכיוון אחד, בשעה ששלום אדרי מצליח להביא איזה שטר, חצי ממנו הולך לחרדים.  

מאז שנכנסו  הליכודניקים לקואליציה מה השתנה בצורת הניהול  של אבוטבול. האם זה  שינה דרכו? תפיסת עולמו  רחוקה מנוהל תקין....  אני יודע ובוודאות על  גועל נפש  שחג סביב האיש הזה.  האם הליכודניקים שינו במשהו את המהות או אולי רק בפרטים הטכניים?  כן, לפחות על פי התקופה הקצרה והיא מספיק ארוכה כדי להוציא ממנה את  הכוונות, את הכיוון אליו צועדת העיר. אדרי ושיטרית לא הצליחו להעמיד במבחן שום כוונה אמיתית מול הציבור החרדי.

 בואו נלך צעד אחר צעד. כל הכניסה לקואליציה היתה תלויה למעשה בקיום התנאי הבסיסי של  הרצת מתחמי שיכון לחרדים ולחילוניים במקביל. היכן אנחנו?  מתחם ד' בשיווק,  מתחם ה עדיין בחלומות.  כל עוד אין מתחם ה, אי אפשר לומר שהקואליציה הזו מקיימת את הבטחתה.  

חוק נהרי יושם השנה בעלות של כמעט 11 מיליון ₪. על חשבון מי?  על חשבון משלם המיסים המקומי!!!  ההוצאות על החינוך החרדי גדלו במיליונים. מי משלם את זה? עברו על ספר התקציב ותגלו במו עיניכם את  המספרים המדהימים. ואני מוכן לעמוד לפני כל אחד כדי לפרט.  את זה יודעים גם שני חברי הליכוד במועצת העיר. אז מהם הם עושים שם? באו לסתום בורות בכביש?  גם את זה אנחנו עדיין לא רואים...

 וכך אפשר להמשיך לפרט ולפרט ולפרט מדוע הליכוד הוא עלה תאנה לכישלון מנהיגות  בעיר.  בלי הליכוד,  גם אבוטבול יודע שאינו יכול עוד להחזיק במושכות.  בזכותם הוא קיים, הבעיה שאת 'בזכותם' הוא לא מנצל כדי להרתיע את החרדים מלהמשיך בהתנהלותם הכושלת והגזענית כלפי ציבור ציוני תמים. 

ולא אוכל לסיים בהמחשה טריה מהשבוע האחרון,  תליית בובת החייל. כיצד הגיב אבוטבול למעשה, האם  הגיב מהר ובנחרצות כפי שמצופה מראש עיר  של קואליציה מעורבת. האם הקואליציה המעורבת גילתה איזו  אמפטיה למעשה?  גם אם אין אבוטבול  רוצה לכבד את החייל ואו חושש מלכבד את מדי צה"ל, יעשה בכאילו מעשה בשביל מאמיני צה"ל בליכוד.  בלי ריצ'רד פרס שזכה לנאצות מפיו של אבוטבול הזועם,  זה לא היה יוצא לטפל בבעיה.  אז היכן הם אנשי הליכוד אם בדבר כזה  לא השפיעו על התנהלות אבוטבול?  כי בכל מקום מתוקן היה צריך האיש הרע הזה לצאת הוא בראש חייליו להוריד את הבובה הצהלית מעמוד התליה. אפילו גינוי למשפחה  שכתבתה מוכרת וזוהרת בכל אתר ואתר לא יצא מפיו.  אז  למה הצטרפו  אדרי ושיטרית, אם לא להרגיע במצבים מעין אלה.