כ-100 גרם קיווי מכילים כ-100 מ"ג ויטמין C, המהווה את כל כמות הוויטמין C המומלצת ליום. הקיווי הוא גם מקור מצוין לאשלגן. כמו כן מכיל הקיווי גם חלבונים, ברזל, סידן, מגנזיום, זרחן, אבץ וויטמינים מסדרת ה-B.

יתרון נוסף של הקיווי בא לידי ביטוי בזמן חיי המדף הארוכים שלו, לאחר הקטיף ובמקרר, מבלי להתקלקל ולאבד את ערכיו התזונתיים.

הוא יעיל כנגד טרשת עורקים, מחלות לב ואף מוטציות שונות של הסרטן. עוד על הסגולות הבריאותיות של הקיווי בכתבה הבאה

קיווי הוא אחד הפירות העשירים ביותר בויטמין C. קיווי בינוני יספק כ-100% ממנת הויטמין C היומית המומלצת למבוגרים וכ-200% ויותר ממנת הויטמין C המומלצת לילדים. מחקרים מצביעים על כך, שצריכת קיווי מעלה את רמות ויטמין C בדם ומפחיתה את תהליכי החמצון הנגרמים על-ידי רדיקלים חופשיים, וכך מגנה על מרכיבי התאים, כמו חלבונים, שומנים ו-DNA, מנזקים  מחמצנים.

הקיווי הוא מקור טוב לויטמין K. קיווי בינוני יספק כ-30% ממנת ויטמין K היומית המומלצת. מעבר לתפקידו בתהליך קרישת הדם, ויטמין K חשוב לבריאות העצם. הוא משנה את מבנה החלבון אוסטיאוקלצין, שהוא אחד מחלבוני העצם, וכך משפיע על יכולתו של האוסטיאוקלצין לחדור לעצם ולסייע במינרליזציה שלה.

רמה גבוהה בדם של אוסטיאוקלצין שלא עבר שינוי, יוצרת סיכון מוגבר לשברים. גם ויטמינים ומינרלים נוספים בקיווי כמו אשלגן, מגנזיום, פולאט, ויטמין C ונוגדי חמצון נוספים, תורמים לשמירה על בריאות העצם וחוזקה.

מסייע לתפקוד תקין של מערכת העיכול

הקיווי עשיר בסיבים תזונתיים. קיווי בינוני יספק כ-10% ממנת הסיבים התזונתיים היומית המומלצת. הקיווי מכיל הן סיבים תזונתיים בלתי מסיסים, , והן סיבים תזונתיים מסיסים. הסיבים התזונתיים הבלתי מסיסים תורמים לתפקוד תקין של מערכת העיכול ולמניעת עצירות.

פעילותם של הסיבים התזונתיים בקיווי עשויה לסייע גם במניעת התפתחות תהליכים סרטניים במעי, בהגדלת אוכלוסיית החיידקים הידידותיים במעי, וכן בהפחתת רמות הכולסטרול ובוויסות רמות הגלוקוז בדם.