לאחר ישיבת המליאה הראשונה שאמורה הייתה להיות 'חגיגית' והפכה לזירת התנצחות בין המחנות:
1.      האם לדעתך ראש העיר 'ירים את הכפפה' וישלב את הגוש הציוני בעשייה - קואליציה?
2.      בהנחה שלא, מה להערכתך אסור שיקרה?
 
אורון סולטן – 'ליכוד'ראשית נתייחס לאירועי המליאה הראשונה.
אבוטבול אמר את דברו. במליאה אחת מסכנה ואומללה, "זכינו" לראות את הסרת המסכות הצבועות מעל ראשי המפלגות החרדיות ויתרה מזו, אבוטבול דאג לתבל זאת בהומור חצוף ומתנשא, לועג למקומם של חברי התשיעייה.
מאחר ואנחנו כבר הרבה אחרי ה"טפו יא זבל" שהמיט מר בלעיש על עצמו ומאחר ואנו כבר הרבה לאחר שגמרנו אומר שצמד החמד מעיריית 'נעימי' דומים באופיים לשמשון ויובב, מהלכים מרמה על הציבור, לא הופתענו לראות את ראש דור מוכר מוכרז לתפקיד סגן ראש העיר. אבל הדרך, אוי הדרך, כמה שהייתה גועלית... אבוטבול דאג לספור בקול רם ובטון ציני עד מאוד את מספר חברי הקואליציה המצודדים בהחלטתו לתת לבלעיש עד חצי המלכות למורת רוחם של חברי הגוש הציוני. מכאן ועד לרצות אותם, אותנו, הדרך כבר בלתי אפשרית.
וכי איך באמת אפשר לרצותנו לאחר שנקראנו אויבים מפיו?
"מזמור שיר חנוכת הבית לדוד, ארוממך ה' כי דליתני ולא שימחת אויבי לי".
"אויבי"? תודה רבה לך מר אבוטבול, שדאגת לקדש שם שמיים ברבים ולקרוא את פרק ל' מספר התהילים בפרהסיה. אני בטוח שבחירתך הייתה תמימה וזכה. כך נראה ראש עיר שרוצה לאחד בין כולם? "באהבה" עלא'ק...
אז נשאלתי האם אבוטבול ירים את הכפפה? ודאי שלא. לא רק שלא ירים, יוסיף לידו עוד כפפה ועוד אחת כדי להגביר את החיץ בינינו לבנם, אבל ככה זה כשמדובר בעסקונה החותרת לדבר אחד: קומבינות!
אם כן, מה אסור שיהיה? ראשית כל, נצא פוליטיקלי-קורקט ונגיד אלימות. על אף ההסלמה בעיר, אסור להגיע לפסים האלה. מאחורי הקלעים עובדים המון אנשים במישורים פוליטיים ומשפטיים על מנת למצות את גורלה של בית שמש לטובת הגוש הציוני ואין לנו ברירה אלא לסמוך עליהם.
מה עוד אסור שיקרה? עד אז, אסור לשחרר להם את החבל, אסור לוותר ואסור להתייאש. על חברי התשיעייה להתאחד ולהוות גוש אופוזיציוני מעיק ומציק על אבוטבול וחבר מרעיו.
זהו, מכאן אנחנו יוצאים לדרך חדשה ומאבק לא קצר בכלל על עתידה של העיר. הפעם לא מדובר על המאבק לבחירות חוזרות. הפעם מדובר על מאבק גדול עוד יותר לפיצולה של העיר והצלתה.
 
חנוך דרנגר – 'אגודת ישראל'

לא "זכיתי" להיות בישיבת המליאה האחרונה, כשם שלא זכור לי שהשתתפתי כלל בישיבות מליאה (ואולי טוב שכך) אבל ההדים שהגיעו משם לא היו נלהבים מדיי...
לדעתי ראש העיר ישלב את הגוש הציוני בעשייה, קשה לאמוד האם זה יהיה מיד במסגרת הקואליציה או במסגרות אחרות, אבל שיתוף יהיה גם יהיה.
בהנחה שלא, אסור שתישאר האיבה והשנאה בין המחנות. ויכוח פוליטי נוקב - כן. יריבות אישית ושנאה - לא ולא!
אנשים אחים כולנו, כשכל אחד מאיתנו מתמודד יום יום על פרנסתו ורווה נחת ממשפחתו, ואין באמת על מה להתגושש ולהיות ל"יריבים".
 
דניאל גולדמן – 'בית שמש חוזרת'אינני רוצה להיכנס לשיקולים הפוליטיים של ראש העיר או אפילו לאילוצים פוליטיים שיכולים להשפיע. במקום זה אני רוצה להדגיש את ההזדמנות שלא תחזור, שעומדת בפני ראש העיר.
ללא ספק, יש לראש העיר לגיטימציה מוסרית לבצע את המדיניות שלו בתוך קואליציה צרה. תיאורטית אין שום מניעה לקואליציה כזו, לדאוג לצרכים של כל התושבים כולל בניית בית התרבות, סיום בניית מגרש הכדורגל, טיפוח החינוך הממלכתי ועוד. לכך ראש העיר התחייב במהלך מערכת הבחירות.
יחד עם זה, אי אפשר להתעלם מתחושת הציבור שלא הצביע עבורו ולא מזדהה עם חזונו. לציבור ספקות מהותיות לגבי כוונותיו של ראש העיר. האמינות שלו בעיניהם נמוכה מאד, כך שאי שילוב הגוש הציוני יהיה קשה מאד ליצור אופק אופטימי לאותן אוכלוסיות.
אם משה אבוטבול כן יצליח להוביל מהלך של קואליציה רחבה, מהלך זה יגרום לשינוי סדר יום בעיר, במקום רוחות של סכסוך, תחושת אחדות, במקום חוסר אופק ללא חרדים לאופטימיות זהירה. כל זה תחת הנהגתו של ראש העיר בשיתוף עם אלי ושותפיו. תפנית כזו תמשוך תמיכה ממשלתית לבצע את המהלכים הדרושים ותתרום לשינוי תדמית העיר לטובה.
מכיוון שאני מעורב בחשיבה לגבי תוכנית החלופית אם לא תהיה קואליציה כזאת, אני מעדיף לא לדבר על זה כרגע.
 
מתי גרינפלד – 'דגל התורה'
השאלה לא מובנת לי. מה זאת אומרת ראש העיר 'ירים את הכפפה'? האם אותה השאלה לא אמורה להיות מופנית גם אל הגוש הציוני?
למיטב ידיעתי התקיימו פגישות בין הצדדים, היו מגעים, היו שיחות, אולם הפערים בין הדרישות של הגוש הציוני מול מה שהציע אבוטבול היו גדולים.
אני רוצה לחדד את הנקודה. הגוש הציוני הפסיד בבחירות!! (שני סימני קריאה). אולי ישנם כאלו שטרם הפנימו את הדבר הפעוט הזה והם באים למו"מ מתוך תחושה שאין ספק שהם צריכים להשתלב, כולם, כל התשיעייה. ומי בדיוק יישאר בחוץ? השותפים הטבעיים של אבוטבול אלו שתמכו בו? הרי דבר כזה לא יעלה על הדעת. ברור שאבוטבול ישאף בתחילה לגבש את המחנה שלו ולצרף גם כופתאות שונות. לא יעלה על הדעת שאנשים שעבדו עבורו יפסידו בגלל הצורך הגדול לשלב גם את אלי כהן בעשייה.
לאחר מכן, הגיע ראש העיר עם הצעה יפה לאלי כהן, סגנות (בשכר או שלא, זה לא מעניין עכשיו) ואלי במקום לתפוס את ההצעה בשתי ידיים מודיע שיש לו דרישות. הוא רוצה שכולם יכנסו ושלכולם ימצאו תפקידים ושיקימו מנהלות שכונתיות ושתעשה הפרדה בין התקציבים ועוד דרישות שאני מכנה אותן חצופות. בוא נעשה חצי-חצי, חצי עיר לי וחצי עיר לך..
רגע. אדון כהן אתה הפסדת בבחירות! האם היית נוהג כך במקרה שאתה היית מנצח? הרי ברור לכולם שהיית מייבש את החרדים באופוזיציה כפי שעשה דני וקנין. מאיפה העזות לבוא בדרישות? אני חושב שאלי כהן חצה גבול של חוסר יכולת להפסיד בכבוד. קודם הבחירות החוזרות, אח"כ הדרישות המופרזות בתמורה לשילובו בקואליציה, ובהמשך, ככל הנראה, דרישה רשמית לחלוקת העיר.
מוטב יעשה אדון כהן אם ירים את הכפפה.. יבין שהייתה הכרעה של הבוחר, יבין היכן הוא מקומו, יבין שאבוטבול באמת חפץ לשלב אותו, אבל לא בכל מחיר. אחרי שיפנים את התובנות הפשוטות הללו לא תהיה לו שום בעיה להשתלב בקואליציה
 
 אלי בן משה – 'בית שמש שלנו' טוב, אז כפי שראינו ניסיון האחדות הקואליציונית לא צלח בעליל. האם זהו 
קרב מוחות בין ראש העיר הנבחר לבין אלי כהן? זאת נדע אחרי החג.
ברם אין ספק, כי בחגיגה הזו משתתפים אישים פוליטיים מצמרת השלטון 
הארצי! נוכחנו לדעת כי התערבותם של אלה בנבכי הפוליטיקה המקומית בבית שמש, השפיעו במידה ניכרת על מהלכי הבחירות מתחילתם ועד סופם, וכיום
השפעתם על ראש העיר משה אבוטבול, חזקה יותר מתמיד.
משה אבוטבול כבול ומכובל מכל פינה ועבר. הוא משול כים אשר היה ואריה
דרעי ירים את ידו ויחצה הים, היה ויוריד ידו וישקע הים. מכאן יוצא איפה, שאינני בטוח שמשה אבוטבול
איננו מעוניין בחברי התשיעייה כשותפים שווים, ובטח לא כשידיו כבולות.
משה אבוטבול ממעיט בערכו של צבור בוחריו, ביחס לצבור נבחריו, והעומדים
בראשם. 
על כל פנים אני מניח ומשער כי עוד נכונו לנו ימים מעניינים בזמן הקרוב, וטוב
יהיה אם נעקוב אחר ההתרחשויות, ואולי נופתע?! 
אשר על כן, ממליץ אני לכל חבריי הקרובים הן מהפוליטיקה והן לאלה אשר אכפת להם מהעיר בית שמש, המתינו בסבלנות עד לאחר החג, וטוב יהיה
אם נשכך מעט את האיבה והמחלוקות, ולו רק לטובת העיר והתושבים.
מכל מקום, אציע לכם שוב ובמלוא הצניעות, הניחו לחברי התשיעייה בהחלטותיהם אשר ממילא קשות הן, והיו סמוכים ובטוחים כי יודעים הם 
את אשר עליהם לעשות.
להתראות בשבוע הבא, וחג שמח וכשר.
 
 
ראובן כהן – 'ש"ס'אכן ישיבת המליאה הייתה אמורה להיות חגיגית, והגיעו אי אלו אנשים שאולי מתוך כאב או אינני יודע מה הסיבה והפכו את המקום לזירה לוחמנית ומיותרת. אכן, כמו שציינתי בעבר ראש העיר מצידו יעשה הכול שיהיה מכובד, אך יש כאלה שפרט להון פוליטי לא עושים כלום מלבד הבלגן הזה. ולעצם השאלה, ואענה בשאלה, למה שראש העיר ייכנע לכמה גחמות ויכניס לקואליציה? ובכלל מה קשור כאן "ירים את הכפפה"? אולי נתנסח כך האם לדעתך ראש העיר יתכופף לכל צווחן שני בעיר וישנה מדיניות?
מבחינתי הטרור שהיה בישיבת המליאה מראה שקשה לקבל את החלטת הדמוקרטיה. ובכלל זה לא מחייב את ראש העיר לכלום.
אסור שיקרה הביזיון הנוראי בין אדם לחברו, זה פשוט מזעזע מה שקורה כאן, אחד קובר את השני בחיים, יש טענות ותלונות, ואז? וכי להלבין אדם אחר ברבים מותר??