שאלת השבוע:
היום (חמישי)  תתקיים ישיבת מליאה ראשונה. בקדנציה החולפת ישיבות מליאת מועצת העיר התנהלו באופן מאוד לא מכבד בלשון המעטה,  מיקרופונים הושתקו ותרבות שיח אמיתית הייתה רחוקה מלהתקיים. כיצד להערכתך תיראה ישיבת המליאה הראשונה, ומהי המשמעות בעינייך של ישיבות המליאה? 
 


ראובן כהן – ש"ס

נושא מליאות מועצת העיר הינו נושא כאוב, היות וראש העיר השתדל תמיד לקיימם בצורה יפה ומכובדת אבל לצערנו היו נבחרים שחשבו שהמנדט שניתן להם הוא להפריע ולהוציא את הישיבות מדיונים מכובדים לויכוחים לא מכובדים וחבל.
 גם בקדנציה זו אני לא רואה שינוי, ראש העיר הנבחר יעשה הכול לנהל את הישיבות בצורה מכובדת וראויה, ואני מקווה שכלל חברי מועצת העיר הנבחרים הן החרדים והן מהגוש הציוני בראשות מר אלי כהן יחזירו לישיבות אלו את המכובדות הראויה להן.
 
חנוך דרנגר – אגודת ישראל

מעודי לא השתתפתי בישיבת מליאה בבית שמש, ומהתיאורים המגיעים מישיבות המליאה נראה שלא הפסדתי הרבה...
מבלי קשר לישיבות המליאה דווקא, תרבות השיח בעיר חייבת להשתנות ובאופן מיידי, כי בסופו של יום כולנו גרים פה ו"נגזר" עלינו לחיות יחד. לטוב ולמוטב.
לכל אחד מאיתנו יש שכנים שהוא יותר אוהב ושכנים שהוא פחות אוהב, אבל בסופו של יום אנחנו יודעים להעביר את חיי היום יום יחד עם כל השכנים ולא מנהלים ויכוחים מבוקר עד לילה. כן הדבר גם בשכנינו לעיר שאנחנו גרים בה. גם אם הייתה לנו תקופה של מתח קטן (בחירות) צריך להשאיר את הכול מאחורינו ולהתקדם לעתיד טוב יותר.
שתהיה לכולנו קדנציה נעימה ומועילה!
 
 
 
אלי בן משה – בית שמש חוזרת

ישיבת המליאה בקדנציה הקודמת ולאחר הפסדנו בפעם הראשונה בבחירות  הייתה סוערת במיוחד, ותחת צילן של הפגנות סוערות ברחבי העיר 
מצד צבור בוחרי הגוש הלאומי ומנהיגיו. וזאת לאור סירובם המוחלט להכיר  בתוצאות הבחירות הללו בשל זיופים וחוסר טוהר המידות במהלך יום הבחירות אשר קיבלו הם גושפנקה ממשטרת ישראל ומבית משפט העליון.
כיום, ולאחר הפסדנו הצורב גם בפעם השנייה, והפעם להזכירכם כי התנהלו הבחירות כדת וכדין תחת פיקוח צמוד של מדינת ישראל וכוחות הביטחון, לא נותר לצבור בוחרי הגוש הלאומי אלא מלבד קבלת תוצאות הבחירות כפי שהיו
ולכבד בזאת את רצון הבוחרים. כך שאין לנו על מה להלין אלא על עצמנו בלבד
אי לכך ובהתאם לאמור לעיל, סביר להניח כי ישיבת המליאה הקרובה תתקיים
באווירה חיובית ושונה מקודמתה. כל ניסיון אחר מצד כל גורם אחר, לשבש ולהפריע למהלך הישיבה, יחשוף את כוונותיו האמיתיות באשר לטובתה של  העיר והתושבים. 
ישיבות מליאה אמורות להיות ממלכתיות, אם כי ישנם פה ושם לעיתים חילוקי  דעות באשר לנושאים העומדים על הפרק, אך לצד זה חייבים אנו לשמור על דרך של המכבד והמכובד.
ומה גם שכל ניסיון אחר שלא על פי הדרך הזו, יוביל אותנו לשום מקום, אלא  אף יעמיק את רוח האיבה אשר ממילא פוקדת אותנו לאחרונה.
כפי הנראה, הצבור עייף מלשאת את רוח המאבק על גבו, ומה גם שהצבור לא מטומטם, ולהיפך מכך. 
כיום, בית שמש זקוקה לחום ואהבה יותר מאי פעם. ישיבות מליאה רגועות ומאוחדות, הן הנדבך הראשון בדרך להבנה ולשיתוף פעולה פורה אשר אין ספק כי נראה את תוצאותיו ובקרוב. למעננו ולמען עירנו.
להתראות בשבוע הבא.
 


דניאל גולדמן – בית שמש חוזרת
יש מעט פנים חדשות במועצת העיר יחד עם כמה דמיות שהמליאה לא זרה להן.
הייתי מאד רוצה לראות דיונים לגופו של עניין ולא לגופו של אדם או אינטרס אישי. הייתי רוצה לראות סגנון דיבור מכבד והעברת מסרים שנאמרים בשיקול דעת וללא התלהמות. הייתי רוצה לראות סדר יום קבוע מראש, כאשר חומר קריאה מופץ  כמה ימים לפני המליאה. הייתי רוצה לראות חברי מועצה שמקבלים החלטות אך ורק לטובת כלל תושבי בית שמש.
מי ייתן וכך יתנהלו הענייניים!
 
 
 
 
מתי גרינפלד - דגל התורה
היום תפתח ישיבת המליאה הראשונה לאחר הבחירות החוזרות. הפעם אבוטבול יציג קואליציה שלצערי תהיה קואליציה צרה, ללא אנשי הגוש הציוני.
במאמר קודם בבמה זו קראתי לאבוטבול לעשות הכול כדי להכניס את אלי כהן לקואליציה, אולם זה לא קרה, ואולי גם לא יקרה.
מי אשם? שני הצדדים. אלי כהן חייב היה להבין שאבוטבול לא יכול לתת לו את "חצי המלכות" בלי לצ'פר את השותפים הטבעיים שלו, גם אבוטבול היה צריך להתאמץ קצת יותר כדי לפרק את ברית התשיעייה ולעשות כל מאמץ להכניס את אלי כהן ולתת לו את הסגנות עם סמכויות נרחבות.
מצב זה מביא אותי לשאלת השבוע איך תראה ישיבת המליאה. מי שהיה נוכח בשיבות המליאה בשנה האחרונה- התבייש. הישיבות הפכו לפארסה אחת גדולה צעקות והקנטות ואי יכולת לנהל ישיבות מסודרות.
אני תמה האם אבוטבול הפיק לקחים? האם הישיבות הבאות יתנהלו כפי שהם אמורים להתנהל? האם חברי מליאת העיר יכבדו את עצמם ואת שולחיהם תושבי העיר? אבוטבול חייב לנקוט ביד קשה נגד מי שמפריע לנהל את הישיבות. אולי כדאי להנהיג סדרנים? המצב הקודם ממש לא יכול להמשך.
ולסיום, פנייה לאחד מחברי המליאה שלא אנקוב בשמו. אתה שהיית חלק מתרבות הצעקות ולמעשה גררת את שאר חברי האופוזיציה לחוסר תרבות, לחוסר יכולת לשמוע את האחר, כדאי מאוד שתרסן את עצמך. אבוטבול נוהג איתך ביד רכה לטעמי, מנסה בטוב, אולם אתה ממשיך לצעוק להתנהג בחוסר דרך ארץ שמבזה אותך ואת בוחריך. למענך ולמען בוחריך, רסן את עצמך כדי שתוכל להיות כאן תרבות שלטונית מכובדת.