מוצא הקוקטיל הוא באוסטרליה בעיקר ליד מקורות מים. בטבע צבעו הוא אפור אך כיום קיימות מוטציות בעלות מגוון צבעים (לבן, צהוב, אפור מנוקד ועוד). הקוקטיל הוא ממשפחת הקקדו, אך קטן ושקט יותר מרוב המשפחה. זהו תוכי מאוד נח לגידול בהאכלת יד (כזה שאפשר להוציא אותו ולהחזיק) בעיקר למתחילים.

הקוקטיל משגשג באוסטרליה, במקומות השוכנים לצידי מקורות מים כמו נהרות ואגמים. נוף טיפוסי באוסטרליה

הוא חקיין מעולה של צלילים ושריקות למיניהם ויש פריטים שאפילו מצליחים להגיד מספר מצומצם של מילים. אורך חיים של קוקטיל הוא כ- 12 שנים.

תנאי גידול

גודל כלוב מינימלי לקוקטיל אחד הוא 55*60 וגובה 60 ס"מ. בכלוב יש לשים מקלות עמידה בגבהים שונים בכדי שהתוכי יוכל לטפס עליהם. הקוקטיל הוא תוכי עם אופי מאוד פעלתני ולכן מומלץ לשים מגוון רב של משחקים בכלוב אך כך שלא יהיה עמוס מדי. את בקבוק המים מומלץ לשים קרוב למקל העמידה, כך שלתוכי יהיה נוח לעמוד ולשתות. רצוי לשים כלי אוכל לתערובת יבשה ועוד כלי אוכל לכל מני פירות וירקות שהם מאוד אוהבים. אפשר למקם את הכלוב בחוץ אך לשים לב שהמקום מקורה ללא רוחות פרצים

תזונה

תערובת זרעים היא רק חלק מהתפריט של הקוקטיל: בנוסף, יש לתת להם כופתאות יבשות, תערובת השריה (אותה יש לשים במים למשך לילה ולאחר מכן לשטוף טוב ואז לתת לתוכי), ופירות וירקות (חוץ מעגבנייה ואבוקדו). אפשר להוסיף מדי פעם ביצה קשה ואפילו עוף מבושל בלי הרבה תבלינים. מזון כמה שיותר מגוון יעזור לכם לשמור על אורך חיים בריא יותר לתוכי שלכם. ניתן לפנק את חיית המחמד שלכם בגרעינים מדי פעם אך חשוב לשים לב שהדבר לא יהפוך לתזונה העיקרית שלו.

רבייה

למרות שהקוקטיל מגיע לבגרות מינית בגיל 8 חודשים מומלץ שלא להרבות אותו עד גיל שנה. הקוקטלים הם תוכים נוחים לרבייה בתנאים ביתיים. לצורך כך יש לגדל אותם בכלוב מרווח מספיק לזוג ותא הטלה בגודל המתאים. הקוקטלים מתרבים כל השנה אך מומלץ לא להרבות אותם יותר מפעמיים בשנה. לקוקטיל זכר פנים הזנב הוא חלק. לנקבה לעומתו, יש כמין פסים בזנב הפנימי. נקבת הקוקטיל יכולה להטיל בין 3-6 ביצים, זמן הדגירה הוא בין 18-21 יום.

יתרון נוסף לקוקטיל הוא שהוא זול יחסית לתוכי מוחתם וכמו שאמרנו מצוין למתחילים. זהו תוכי לא גדול במיוחד ולכן גם ילדים קטנים יכולים להחזיק אותו ללא בעיה.