תגידו מזל טוב ודרך צלחה לח"כ הטריה ח"כ קטי שיטרית. כבר יש הצעת חוק רשומה על שמה שעוסקת ביוזמה חשובה לאיחוד עם ישראל. ארצנו שסועה וקרועה זוכרת להתאחד בשעות מצוקה,יגון, ולהבדיל בשעת הישג לאומי בתחומי הספורט ותרבות. לדעתה של ח"כ שיטרית, הרגשת 'הביחד' מפעמת כמעט בכל פינה ובכל אתר וזו סיבה למצוא דרך לאומית לפעול ליותר אחדות.

ח"כ שטרית מחנכת בעברה הרחוק יוזמת הצעת חוק בנושא שלדעתה יכולה לגבש ולאחד את עם ישראל לא רק בימים מיוחדים מסביב לסיפור שמח או עצוב.  לכן הציעה יחד עם שורה של חכים, הגשת הצעת חוק ליום חינוך ופעילות שייקרא יום האחדות.  אז יהיו יום הניקיון הלאומי, יום הגנה על כדוה"א,  יום העצמאות וגם יום האחדות הלאומי.

מסבירה ח"כ שיטרית  את הרעיון: "לאחר הטרגדיה בחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים, עם ישראל התגייס בהמוניו לחיפוש אחרי הנערים בתפילות ובתחנונים לבורא עולם למצוא אותם חיים, העם היה מלוכד ומגויס כולו לעניין התחושה הכללית בכל המדינה הייתה של אחדות, ניר ברקת נפגש עם הורי החטופים והציע להנציחם באמצעות פרס ירושלים לאחדות ישראל.

פרס ירושלים לאחדות ישראל הוא פרס ישראלי לזכרם של שלשת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני 2014. הפרס החל את דרכו בשנת 2014, ביוזמת ראש עיריית ירושלים דאז ניר ברקת כחלק של יום האחדות. הוא ראה באחדות של העם היהודי והחברה בישראל במהלך 18 ימי החיפושים אחר החטופים אחדות שחייבת להמשיך. בכל שנה זוכים בפרס אישים, גופים וארגונים, שתרמו לאחדות של העם בישראל.

בכנסת ישראל ניר ברקת, קטי שטרית, הרב רפי פרץ ועידית סילמן החליטו להפוך את יום האחדות לחוק ארצי בכל הארץ, "לקבוע יום בשנה שבו עם ישראל מתאחד ומתגבש לטובת הכרת האחר, צמצום הפערים בחברה, קירוב הפסיפס החברתי וחיבור השבטים, וכן לחזק את הארגונים והעמותות שפועלים וחוצים מגזרים ושכבות באוכלוסייה הישראלית כל השנה למען האחדות, ולמען פעילים יחידים שפועלים למען קבלת האחר בחברה".

 על פי הצעת החוק, "יום האחדות" יצוין בפעילויות שונות במערכת החינוך, במערכות הביטחון, במליאת הכנסת, בישיבת ממשלה ובבית הנשיא. נמשיך לעקוב  אחר התקדמות הדיונים בהצעת החוק.