צילום Pixabay


בשנים האחרונות נפוץ מאוד השימוש במשאבות הביוב, המאפשרות מתן פתרונות ניקוז לכל בית, מבנה ואתר. הטכנולוגיות החדשות בתחום מאפשרות להתקין משאבות בהספקים ובגדלים שונים, המתאימים לכל מבנה ולכל בעיה העולה בתחום ניקוז השפכים, גם במקומות נמוכים ובעייתיים שאינם מאפשרים חיבור וניקוז עצמאי למערכות הראשיות.

מהן משאבות ביוב ומתי משתמשים בהן?

משאבות ביוב הינן אמצעי טכנולוגי הבא לפתור בעיית זרימה של ביוב ושפכים וניקוזם מנקודה נמוכה (כמו מרתפים) לנקודה גבוהה יותר, ומאפשר את זרימת הביוב אל בורות הניקוז המרכזיים ומערכת הביוב הראשית ברחוב. בנוסף לכך, משאבות ביוב מאפשרות לנקז כמויות גדולות וחריגות של שפכים בעוצמה, במהירות וביעילות כמו במבני תעשייה או מתחמים חקלאיים שונים.
בבתים פרטים, מותקנות בדרך כלל משאבות ביוב קטנות יחסית במרתפים אשר יש בהם חדר שירותים, מקלחת או מטבחון, ויש צורך לשאוב את השפכים כלפי מעלה אל פני השטח הגבוהים יותר, ומשם להזרימם דרך צינורות אל בורות הביוב הראשיים בחצר וברחוב.

סוגים שונים של משאבות ביוב

ישנם סוגים רבים של משאבות ביוב העובדות בטכנולוגיות שונות ומשמשות למטרות רבות- הסוג הנפוץ הן משאבות ביוב טבולות, אשר כשמן כן הן-  מותקנות בתוך מיכל אגירה הממוקם מתחת לאדמה במקום נמוך. משאבות מסוג זה מחוברות לזרם החשמל, מופעלות אוטומטית בעת שכמות השפכים מגיעה לגובה מסוים במיכל, ומזרימות את מי השפכים בכוח למערכת הניקוז החיצונית.
סוג מתקדם של משאבות ביוב הן משאבות הטוחנות, המצוידות בסכינים מיוחדים הטוחנים חומרים מוצקים שהסתננו לשפכים, אשר יכולים להפריע לזרימה או לגרום לסתימות.

התקנת משאבות ביוב - רק על ידי בעל מקצוע מומחה ומנוסה

ניקוז יעיל של שפכים וביוב הוא בעל חשיבות עליונה בשימוש ותפקוד כל בית, מבנה ומפעל תעשייתי, ותקלות במערכת יגרמו כמעט תמיד לאי נעימות גדולה, ריחות לא נעימים, הצפות וסתימות.
מומלץ מאוד להשקיע זמן ומשאבים בתכנון מוקדם של מערכות הניקוז והביוב, ולבחור בבעל מקצוע אמין ומנוסה המתמחה בתחום, שיוכל גם להמליץ לכם על התקנת משאבת ביוב מתאימה במקרי הצורך. חברת דודי מערכות מים ומשאבות הינה חברה וותיקה, הפועלת בארץ  מזה שנים רבות בתחום, ומשווקת משאבות ביוב ופתרונות ניקוז לשפכים, תוך מתן שירות וייעוץ מקצועי המלווים את הלקוח גם לאחר המכירה, כולל שירות תיקונים ופתרון תקלות מהיר בכל חלקי הארץ.