במסגרת פרויקט משותף לשוטרי משטרת מטה יהודה ואגף הרווחה נערכים ביקורים שבועיים בבתיהם של גמלאים בודדים ומוענק להם סיוע פיזי ונפשי * דדון: "השוטרים היקרים ממלאים את ליבם של התושבים הוותיקים"
 
משה דדון: "התחלנו בהקמה ובשדרוג של מועדוני הוותיקים, בהעמקת התכניות במרכז היום לוותיק במושב נחם, בהתנדבות של בני נוער עם תושבים ותיקים ובהנצחת סיפוריהם של ניצולי השואה על ידי תלמידי תיכון. המשכנו בפעילות משותפת למועצה ולמשטרה בהתנדבות בבתי הגמלאים"
 
סגן ניצב אילן נתנאל: "אנחנו מגיעים באור יום על מדים עם רכב משטרתי כדי להגביר את תחושת הביטחון של הגמלאים"
 
אסתר אזולאי, תושבת רוגלית: "השוטרים משוחחים איתי, מתקשרים ושומרים על קשר ואם אני במועדון הם באים לבקר אותי שם. הפכנו להיות חברים וזה נותן הרגשה טובה, הרגשה של ביטחון"
 
פרויקט ייחודי פועל בחודשים האחרונים בעשרות בתי תושבים ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה. מדובר בפרויקט משותף לאגף הרווחה במועצה ולתחנת משטרת מטה יהודה, תחנת משטרה ייחודית מסוגה המורכבת מלוחמי ושוטרי משמר הגבול, במסגרתו מבקרים שוטרי התחנה גמלאים בודדים על פי המלצה של האגף ובשיתוף פעולה עם עובדיו, ומגבירים את תחושת הביטחון של התושבים הוותיקים.
 
"קיבלנו פנייה משוטרי תחנת מטה יהודה שביקשו לקדם תכנית התנדבות ממושכת בקהילה", אומרת דפנה בירן אשתר, מנהלת אגף הרווחה במועצה. "בעקבות זאת החלו שוטרים לבקר באופן קבוע בבתיהם של 35 גמלאים, לשוחח איתם ולהעניק להם עזרה. במידה והשוטרים מזהים איזושהי בעיה הם מדווחים מיידית לעובדים הסוציאליים של האגף שמלווים את הגמלאים מקרוב. כולנו מרוויחים משיתוף הפעולה הזה".
 
על רצינות הכוונות של תחנת משטרת מטה יהודה תעיד העובדה כי התחנה אימצה את התכנית מרמת מפקד התחנה ועד אחרון השוטרים. "אנחנו מגיעים באור יום על מדים עם רכב משטרתי כדי להגביר את תחושת הביטחון של הגמלאים", מספר סגן ניצב אילן נתנאל, מפקד תחנת משטרת מטה יהודה של משמר הגבול. "הרעיון הוא להעניק לשוטרי התחנה את ההזדמנות ולהוביל אותם להתנדב גם בשעות הפנאי על בסיס וולנטרי. הדברים כבר קורים בשטח, נוצרו קשרים טובים ויש שוטרים שכבר ביקרו תושבים בבתי חולים".
 
"מה שהכי מחמם את הלב הוא שכולנו יוצאים מנצחים", אומר פקד שמעון לוי, קצין מתנדבים בתחנת משטרת מטה יהודה. "הרווחנו גם עלייה בתחושת הביטחון, גם שיתוף פעולה פורה וגם נגיעה באוכלוסיית הוותיקים. זהו פרויקט פשוט, ערכי וארוך טווח. אני עובד סוציאלי בהכשרתי והיה לי חשוב שנפעיל פרויקט מתמשך בקהילה כדי שהמדים יעשו את ההתנדבות. אנחנו אמונים על הביטחון במועצה והפרויקט הזה מסייע לשיפור הביטחון של התושב והופך אותנו לשותפים בגורל. כל ביקור מתועד ביומן התחנה וזה תפס כל כך טוב שיותר ויותר גמלאים מבקשים להצטרף לתכנית".
 
התכנית פועלת בעשרות ישובים ברחבי המועצה ובהם מבוא ביתר, זכריה, אדרת, רוגלית, נס הרים, זנוח, הראל, טל שחר, צלפון, אשתאול, גפן, תירוש, שדות מיכה, בקוע, שואבה, שורש, מטע ועג'ור.
 
התכנית הייחודית, שהחלה כפיילוט, מעודדת התייחסות נאותה ומכבדת לגיל המבוגר ומחברת בין בעלי תפקידים במועצה ובמשטרה לבין התושבים הוותיקים. "במטה יהודה 'והדרת פני זקן' זו דרך חיים", אומר ראש המועצה משה דדון. "זה התחיל בהקמה ובשדרוג של מועדוני הוותיקים, בהעמקת התכניות במרכז היום לוותיק במושב נחם, בהתנדבות של בני נוער עם תושבים ותיקים ובהנצחת סיפוריהם של ניצולי השואה על ידי תלמידי תיכון. וזה ממשיך בפעילות משותפת למועצה ולמשטרה בהתנדבות בבתי הגמלאים ובתכניות נוספות. השוטרים היקרים ממלאים את ליבם של התושבים הוותיקים".
 
מה אומרים הגמלאים?
 "אני מאוד אוהבת שוטרים וחיילים כי שירתתי כאזרחית עובדת צה"ל במשך 20 שנה", אומרת זיוה יצחק משדות מיכה. "הם כמו בני בית אצלי. אני יושבת איתם, הם מספרים לי על העבודה ועל חיי המשפחה שלהם, מתעניינים בשלומי ומציעים עזרה. זה נותן לי הרגשה טובה מאוד. אנחנו משוחחים וצוחקים ויש אווירה. אני מאוד מודה לשוטרים ולמועצה על הביקורים. כל הכבוד להם".
 
"זה חשוב מאוד שאנשים מתעניינים אחד בשני ולא משאירים אותנו לבד", מוסיפה אסתר אזולאי מרוגליתהשוטרים משוחחים איתי ואפילו תיקנו לי את הדלת. הם מתקשרים ושומרים על קשר ואם אני במועדון הם באים לבקר אותי שם. הפכנו להיות חברים וזה נותן הרגשה טובה, הרגשה של ביטחון".