חדש במטה יהודה: המחלקה לוועדי יישובים, שתסייע לוועדי היישובים בעבודה השוטפת, בניהול תקציב ובמימוש נהלי עבודה * המחלקה תפעל להוזיל עלויות, תעניק יעוץ מקצועי ומשפטי לוועדים ותהדק שיתופי הפעולה עימם * דדון: זוהי קפיצת מדרגה נוספת בטיב השירות לתושבים

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, הודיע השבוע כי המחלקה לוועדי יישובים אשר הוקמה בהנחייתו במהלך הקדנציה הקודמת תחל לפעול עם פתיחתה של שנת היובל למטה יהודה. המחלקה החדשה תעסוק בענייני ועדי היישובים ותסייע להם בעבודה השוטפת.  
 
מטרת המחלקה החדשה לסייע בעבודה השוטפת של כל ועד וועד, בניהול התקציב וביישום נהלי העבודה. המחלקה מציעה כלים ופתרונות לכל יישוב אשר יבחר לעשות בכך שימוש, ותהווה כתובת מרכזית במועצה. היא תתווך, תתאם ותקשר בין הוועדים לבין המחלקות השונות, לצד פיקוח ובקרה על כלל היישובים במועצה וקידום תכנון אסטרטגי ארוך טווח.
 
השירות החדש מממש את חזון ראש המועצה אשר הגדיר עם פתיחת הקדנציה את השירות המיטבי לתושבים כקו מנחה גם לחמש השנים הבאות.  "המועצה רואה בוועדים כנציגי התושבים", מסר ראש המועצה משה דדון, "שותפים לדרך ומובילים תהליכים של בנייה והעצמה קהילתית בכל תחומי החיים. המחלקה תציע סיוע מקצועי והוזלת עלויות מתוקף יתרון הגודל בשירותים שונים כגון ייעוץ משפטי, שירותי הדברה, ראיית חשבון וכדומה".
 
"ידוע כבר כי השירות לתושב נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו", המשיך דדון. "לשיתוף הפעולה בין המועצה לוועדים ישנה השפעה מכרעת על איכות חייהם של התושבים. ניהול תקין ועבודה יעילה מהווים בסיס להצלחת היישוב, המועצה והאיזור כולו. מנהיגות היישוב המקומי הינה גורם משמעותי בליווי הקהילה ופיתוחה בראיה חברתית וכלכלית. הקמנו את המחלקה החדשה כדי להעצים את השירות לתושבים. אני קורא לכלל הוועדים לעשות שימוש מושכל בשירותים המתקדמים שאנו מציעים - והכל לרווחת התושבים".
 
במחלקה, שתהדק את האינטראקציה בין הוועדים לבין המועצה עומדות מספר תוכניות על הפרק ובהן: עידוד תכנון אסטרטגי ביישובים, תכנית חומש לעשרה ישובים בשנה, שולחן מזכירים, פורום יו"ר ועדים כללי ואזורי, ליווי הצמיחה הדמוגרפית, ייזום וקידום פרויקטים תוך התאמתם לצרכי הישוב העתידיים.
 
בין עיקרי התכנית השנתית של המחלקה: הפצת מדריך לוועדים הנבחרים, בקרה על הגשת תקציבים ודוחות כספיים, ביקורים ביישובים ומיפוי צרכים, הקמת פורומים מקצועיים, קידום תודעת שירות בקרב בעלי התפקידים ביישובים, תכניות לחיזוק הקהילה ביישובים, קידום נוהל קליטת תושבים חדשים למועצה ועוד.
 
מובילים בשירות
הקמת המחלקה החדשה הינה חלק מהמדיניות שמוביל ראש המועצה משה דדון מאז נכנס לתפקידו לפני כחמש שנים. דדון שב ומדגיש בפני עובדי המועצה בכל הזדמנות כי השירות לתושב הינו נושא הליבה של פעילות המועצה, לאורו הותוותה בשנת 2010 אמנת השירות. כזכור, הגדיר ראש המועצה שלושה עקרונות-על עליהם חייבים עובדי המועצה להקפיד: מקצועיות, אדיבות ויעילות.
 
אמנת השירות היוותה את הבסיס לפעילות, במטרה להציב את המועצה ועובדיה בשורה אחת עם הארגונים הציבוריים המצטיינים במתן שירות לקוחות. לצד זאת הופקו גם אמנות שירות בקיבוצים, אמנת שירות באגף הרווחה והתקיימו סדנאות וקורסים שנועדו להעניק כלים מקצועיים לעובדים. כעת מבקש דדון לתרגם את הפעילות החשובה הזו גם לוועדים המקומיים ומסכם: "זוהי קפיצת מדרגה נוספת בטיב השירות שאנו מעניקים לתושבים".