מובילים בחינוך גם בשנת ה-50

שר החינוך שי פירון ערך ביום שישי האחרון ביקור בבית הספר 'קרוב' במטה יהודה, בעקבותיו שיתף את עשרות אלפי אוהדיו בפייסבוק במילים חמות על פעילות בית הספר
 
 
"קרוב - בית ספר קהילתי לאמנות סביבה ורוח. הגעתי לשם הבוקר, יום קסום בהרי ירושלים. יש לי זכרונות טובים מהאזור, ממחנה הקיץ של התנועה בבר גיורא. אבל הפעם - צור הדסה. נכנסים לבית הספר והאווירה אלוהית. שלווה, ילדים מוארים, חובשי כיפה, גלויי ראש חשופים לכיפת שמיים, בנות בחצאית ארוכה ובנות במכנסיים, בונים קהילה יהודית, ישראלית. לא, אני לא מבקש להמליץ, להכריע, להצביע. רק לתאר לכם כמה תמונות שוות לב. כא...לה שנגעו בי, בתוכי. אלה, שצררתי בתרמיל המסע שלי", כך פתח ביום שישי האחרון שר החינוך שי פירון את רשמיו מהביקור שערך בבית הספר 'קרוב' במטה יהודה בו לומדים יחד תלמידים חילונים ודתיים. את הרשמים שיתף פירון בעמוד הפייסבוק עם עשרות אלפי אוהדיו בפייסבוק בפוסט שזכה לתגובות ושיתופים רבים.
 
"הבוקר - בכיתה ב' מניחים התלמידים את התיק בכיתה ומיד יוצאים החוצה", המשיך פירון. "הם מסתדרים בשורה לפני המחנכת שכורעת ברך שתגיע לגובהו של כל אחד מהילדים, 'בגובה העיניים'. הם ניגשים אליה אחד אחד והיא - במבט חודר, מלא שלווה ורוך אומרת להם בקול בוטח: 'בוקר טוב, אני אוהבת אותך ומאמינה בך'. בכיתות האחרות 'רק' לוחצים את היד לכל אחד ומביטים בעיניו של התלמיד".
 
בהמשך דבריו החמיא פירון למנהלת בית הספר ליאת בר ששת - "המנהלת - כמו מלאך, קברניט, מנהיג ואימא של כולם היא מסתובבת",  למורה - "משהו בקול שלה הרעיד לי את הלב. נפגשתי עם כולם בחדר המורים והקול שלה היה קול קדומים" ולתלמידים – "ילדים דתיים וחילוניים התפלפלו בדברי רש"י האבן עזרא, ועוד. ואח"כ פסלו את מנורת המשכן".
 
"עגלה עם סוסה - לפני שיצאתי עמדה מקהלת בית הספר ונגנה בחליל. עגלה עם סוסה", סיים פירון את דבריו "ילדים דתיים וחילוניים הזכירו לי - בשבוע שבו חוקק חוק השוויון בנטל את הויכוח בין החזון איש לבן גוריון. בחזון איש טען שהוא מייצג את העגלה המלאה, בן גוריון את העגלה הריקה. כשהגשר צר, ורק עגלה אחת יכולה לעבור, יש לפנות את העגלה הריקה בפני זו המלאה.  בקרוב הגיעו למסקנה שמדינת ישראל יכולה להסתפק בעגלה אחת".
 
בין המגיבים לפוסט של פירון היה גם ראש המועצה משה דדון ששיתף את הפוסט בעמוד הפייסבוק שלו והודה לשר על דבריו. "גם שר החינוך שי פירון התרשם השבוע ממערכת החינוך במטה יהודה", כתב דדון. "השר ביקר בבית הספר 'קרוב' ושיתף את עשרות אלפי אוהדיו בפייסבוק בתחושותיו. 'האווירה אלוהית כתב השר פירון על 'קרוב'. אני מודה לשר על דבריו החמים ומחזק את ידי הנהלת בית הספר, צוותי החינוך, ההורים והתלמידים על פעילותם לקירוב לבבות בין חילונים לדתיים", הוסיף ראש המועצה.
 
את הפוסט המלא של שר החינוך שי פירון ואת דבריו של ראש המועצה משה דדון ניתן לקרוא בעמודי הפייסבוק 'שי פירון' ו'משה דדון'.