ההרכבים הייצוגיים של מרכז 'יד חריף' הופיעו השבוע במופע מוסיקלי ייחודי במועדון הצוללת הצהובה בירושלים * המופע שילב בין רוק וג'אז, הרכבי גיטרות והקשה, אנסמבל ווקאלי, כלי קשת וביג-בנד

הרכבי המוסיקה הייצוגים של המועצה האזורית מטה יהודה ממשיכים לעשות חיל ולרגש את הקהל. השבוע הופיעו שמונה הרכבי ילדים ונוער מהמחלקה למוסיקה ב'יד חריף' במופע 'מוסיקה טובה' במועדון הצוללת הצהובה בירושלים.
 
"המופע נערך במסגרת חגיגות היובל למטה יהודה", מספר טל בן אור מנהל יד חריף ומרכז המחלקה למוסיקה. "שמונת ההרכבים הייצוגיים של המחלקה, ילדים ונוער המנגנים בשלל סגנונות עלו על הבמה והציגו את המגוון המוסיקלי הרחב הנלמד במרכז, מרוק וג'אז דרך הרכבי גיטרות והקשה, אנסמבל ווקאלי וכלי קשת וכמובן ביג בנד".
 
"מטה יהודה מנגנת תרבות כבר 50 שנה", אומר ראש המועצה משה דדון. "הפעילות ב'יד חריף' היא אחת מההצלחות הגדולות של המועצה שהביאה את התרבות לכל בית. נגני ואומני יד חריף ימשיכו וייצגו את מטה יהודה לאורך שנת ה-50 במגוון מופעים לציבור הרחב, כפי שעשו בהצלחה גדולה בחמש השנים האחרונות. ל'יד חריף' חלק עיקרי וחשוב ב-50 שנות תרבות במטה יהודה".
 
מופע מרהיב לקול תשואות הקהל
על מנת להופיע במועדון 'הצוללת הצהובה' נדרשו כל ההרכבים לאימון ולהשקעה  כאשר החזרה הגנרלית התקיימה בבית העם במושב זנוח על מנת לאפשר לתושבי זנוח ליהנות מהמופע כחלק מהחיבור הטבעי בין המרכז לקהילה. למופע עצמו נאספו הורים, חברים ומשפחות מכל רחבי מטה יהודה לראות את שלל ההרכבים. המופע נפתח עם הרכב הנקשנים בהדרכת איל ישיש ולאחריו עלו בזה אחר זה הרכב הג'אז בהדרכת זהר אלנתן, הרכב הכנענים בהדרכת גיל נגל, הרכב אנסטרומנטלי בהדרכת עומרי מונטה ואנסמבל הקשתנים בהדרכת אריאלה מגידו שהכניס גוון קלאסי למופע האנסבל הווקאלי בהדרכת רונית שפי בביצועים מרגשים של let it be  ואדוני השופט.
 
הרכב הגיטרות החשמליות הייחודי של 'יד חריף' ניגן אף הוא קטע של הביטלס וקטע נוסף של פוליס והרכב הרוק בהדרכת יפעה נאור ניגן את 'המשביר' של מרסדס בנד ו'פתחתי חלון' של מתי כספי. הערב הסתיים במופע של הביג בנד בהדרכת אלכס אלטשולר ועומרי מונטה. כל הרכב ניגן שני קטעים מתוך הרפרטואר המלא. תגובות הקהל היו מלאות פרגון לעשייה, להישגים וליוזמה שמביאה את ההרכבים לרמת נגינה כה גבוהה. במרכז מציינים כי הביג בנד יקח חלק במופע ארצי לזיכרה של לאה פורת גור וכי ההרכבים ימשיכו להופיע לאורך כל שנת היובל בישובי המועצה ולקחת חלק בחיי התרבות והקהילה במטה יהודה.
 
יש מקום לכולם
המחלקה למוסיקה של 'יד חריף' מאגדת את מיטב המורים בלימוד נגינה, הדרכת הרכבים, תזמורות, מוסיקה אלקטרונית ואולפן הקלטות. השיעור בכלי נגינה הינו בסיס ולכל נגן וזמר הלומד במרכז ניתנת האפשרות להשתלב בהרכבים, סדנאות, תזמורות ומקהלות בהתאם ליכולתו המוסיקאלית. כאשר הנגן רוכש את המיומנות הבסיסית נפתחות עבורו דלתות חדשות בתחום הנגינה המשותפת בתזמורות, הרכבים, להקות ומקהלה.
 
ב'יד חריף' מוסיפים כי ילדים ובני נוער שמבקשים להצטרף לאחד ההרכבים מגיעים בתחילת השנה למבדקי כניסה ומי שמתאים מצטרף להרכב. מי שאינו מתאים או נמצא בתחילת דרכו מוזמן לנגן בהרכבים אחרים ובהם שתי תזמורות, מקהלת ילדים, הרכבי גיטרות וקבוצות נגינה בהם משתלבים ילדי מטה יהודה.
 
 

\"\"