"כולנו מחויבים לשרת את התושבים"

המועצה האזורית מטה יהודה קיימה ישיבת מליאה חגיגית וראשונה לאחר הבחירות במושב אבן ספיר * משה דדון לחברי המליאה: "הציבור אמר את דברו, חובת ההוכחה היא עלינו"
 
 
יוצאים לדרך. מליאת המועצה האזורית מטה יהודה התכנסה ביום חמישי שעבר (16 בינואר) לראשונה מאז הבחירות לישיבה חגיגית בבית העם המחודש במושב אבן ספיר. במקום התכנסו חברי המליאה הנכנסים והיוצאים שהתקבלו על ידי ראש המועצה משה דדון שפותח קדנציה שנייה במטה יהודה.
 
"זהו יום חג לדמוקרטיה במטה יהודה", פתח דדון בדברי ברכה. "כל אחד ואחת מחברי המליאה מחויב לשרת את הציבור במקצועיות, במסירות, באדיבות. תושבי מטה יהודה בחרו בנו לחמש שנים נוספות של עשייה בכל המישורים במטרה אחת: להמשיך ולהוביל באיכות החיים בישראל. מליאת המועצה משמשת מודל לחיקוי עבור התושבים. אני מבקש מכם לשמור על תרבות דיון הולמת וראויה. שיהיה בהצלחה לכולם".
 
במהלך ישיבת המליאה לקדנציה ה-12 הצהירו חברי המליאה אמונים לשליחותם הציבורית וקיבלו סקירה מפי עורכת הדין ורד כהן, היועצת המשפטית של המועצה בדבר סמכויות חברי המליאה, הוראות וכללים, ניגוד עניינים ומינוי סגנים. בהמשך קיבלו חברי המליאה מידע על נוהל פעילות משולב לוועד מקומי וחבר מליאה, השלמת ההשקעות בתשתיות לשנת 2014, השקעות בתשתית לקדנציה זו ועוד.
 
לאחר מכן נבחרו סגני ראש המועצה וממלאי מקומו ואושר מינוי מ"מ יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה, אושרו מורשי חתימה ומונו וועדות המועצה ובהן
הנהלה, חברה כלכלית, ביקורת, תכנון ובניה, ועדת הנחות ועדת מכרזים. את האירוע כיבדו בנוכחותם הרב אברהם חרל"פ, רבה של המועצה האזורית מטה יהודה ומנהלי האגפים במועצה.
יחידה טכנולוגית ואגף לניהול מערכות מידע
במהלך הישיבה הודיע ראש המועצה משה דדון על הקמתם של היחידה האסטרטגית והאגף לניהול מערכות מידע במועצה. למעשה,  מדובר בתהליך מתמשך שמגיע לשיאו ונועד לבנות מאגר מידע מועצתי שיאפשר לאגור נתונים מספריים על הגידול באוכלוסייה, מערכת החינוך, הרחבות, תשתיות ועוד, ולפיהם להעריך ולהיערך לקראת העתיד.
 
האגף לניהול מערכות מידע הוקם על מנת להתאים את המועצה לעידן הטכנולוגי הנוכחי, לחזק את הקשר עם התושבים ובין התושבים באמצעות ערוצי תקשורת טכנולוגיים ולהעניק תמיכה טכנולוגית במוסדות חינוך ומוסדות ציבור. במסגרת זו יהיה אמון האגף גם על מוקד המועצה 8108* ויפתח תוכנות שיקלו על התושבים ויחסכו בטפסים ומסמכים. מגמה זו כבר החלה בשנים האחרונות במטה יהודה ומקבלת כעת חיזוק נוסף מראש המועצה.
 
כזכור, כחלק מהמהפכה הטכנולוגית במטה יהודה הוקם באתר המועצה מיני-סייט ובו הותוותה המדיניות לפיה יתקיימו ישיבות המועצה שנועדו "להוות במה ציבורית שקופה להתנהלות המועצה ומליאתה ולאפשר מעורבות של תושבים בגיבוש העתיד". האתר יעודכן אונליין במטרה להוביל לשקיפות ציבורית, לתת במה לדיון בנושאים שונים, ליצור סיעור מוחות ולעודד את מעורבות התושבים במתרחש במועצה.
 
חודש בית העם באבן ספיר

על רצינות כוונותיה של המועצה הנוכחית בראשות דדון יעיד בית העם המחודש באבן ספיר בו נערכה ישיבת המליאה הראשונה לקדנציה זו. במעמד זה נערך טקס קביעת המזוזות למבנה החדש ששופץ בעלות של מאות אלפי שקלים בסבסוד המועצה ובו אולם לפעילות חוגים ולאירועים במושב, מטבח חדש, חדרי שירותים וחדרי פעילות לנוער וילדים.
 
"העבודות כללו צבע וריצוף, התקנת מטבח, למעשה, מלבד המעטפת החיצונית הכל נבנה מחדש", אומר שלמה אליהו, מזכיר המושב. "זו הייתה חוויה עבורנו שראש המועצה החליט לפתוח את הקדנציה כאן אצלנו באבן ספיר יחד עם אורחים ומכובדים. נשמח לארח ישיבות מליאה נוספות גם בעתיד", סיכם אליהו.
 
הבחירה  לקיים את ישיבת המועצה החגיגית הראשונה לקדנציה זו במושב אבן ספיר נבעה גם מהעובדה שבמושב התקיים במשך שנים ארוכות סכסוך ארוך בין חבריו, אשר נפתר בתיווכו ובגישורו של ראש המועצה דדון. "כשם שפעלנו בין חברי המושב לצאת לדרך חדשה, מפויסת, מכובדת ולמען שגשוג התושבים, כך תפעל מליאת המועצה בחמש השנים הקרובות", סיכמו בלשכתו של דדון. 

 
\"\"