תשתיות חדשות
נחנך בית העם המחודש בנחם
במעמד ראש המועצה משה דדון, חברי  הוועד המקומי, בכירי המועצה ותושבים נחנך בית העם המחודש במושב נחם * דדון: "אנו מקדמים את הצרכים של כל יישוב ויישוב לפי החלטות הוועד"
 
תנופת הפיתוח במטה יהודה התאפשרה הודות להחלטה מרכזית שקיבל דדון עם כניסתו לתפקיד לפני כחמש שנים. דדון החליט להעניק תקציב פיתוח של כמיליון שקלים לכל יישוב. על הוועדים המקומיים הוטלה האחריות להחליט במה הם משקיעים בהתאם לאופי הקהילתי של היישוב
 
עשרות תושבים הגיעו בשבוע שעבר לטקס חנוכת בית העם המחודש במושב נחם שנערך במעמד ראש המועצה משה דדון, יושבת ראש הוועד המקומי אורלי נגר ובכירי המועצה, עם סיום עבודות שדרוג המבנה שכללו צביעה וסיוד, מיזוג, החלפת דלתות והתאמה של המבנה לצרכי התושבים. בבית העם אולם מרכזי לקיום אירועים קהילתיים, משרד הוועד המקומי ושני חדרים לפעילות של ילדים ונוער.
 
"מעורבות התושבים הכרחית לפיתוח היישוב", אמר דדון בטקס. "תקציבי הפיתוח שהמועצה הקצתה מקדמים את הצרכים של כל יישוב ויישוב לפי החלטות הוועד. מרכז חיי הקהילה במושב נחם נמצא בבית העם. עשיתם את הבחירה הנכונה ואני מאחל לכם להמשיך בעשייה. דלתנו פתוחה בפניכם תמיד".
 
עם סיום עבודות הפיתוח בבית העם מתכוונים במושב נחם לנצל את יתרת תקציבי הפיתוח בשנת 2014 להצללה של גן המשחקים, פתיחת גן מועצתי, פיתוח סביבתי של בית העם ושילוט לבטיחות בדרכים ביישוב.
 
במושב הוסיפו ואמרו כי תקציבי הפיתוח מקדמים את היישוב וכי הוועד מקומי פועל בשיתוף המועצה וצועד קדימה בגאווה ובגאון למען התושבים. "מצאנו לנכון לפתח ולשפץ את בית העם כי הוא מוקד קהילתי מאוד מרכזי ביישוב לקיום כנסים ואירועים. תושבי נחם הם בעלי הבית של המרכז ולמענם נבנה המרכז מחדש. אנו מחויבים להמשיך באותה הדרך בה התחלנו בחמש השנים האחרונות".
 
החלטה משנה מציאות
תנופת הפיתוח במטה יהודה התאפשרה הודות להחלטה מרכזית שקיבל דדון עם כניסתו לתפקיד לפני כחמש שנים. דדון החליט להעניק תקציב פיתוח של כמיליון שקלים לכל יישוב. על הוועדים המקומיים הוטלה האחריות להחליט במה הם משקיעים בהתאם לאופי הקהילתי של היישוב. עד להחלטה זו של דדון חולקה עוגת התקציב באופן לא שיוויוני ומנעה את פיתוחם של עשרות יישובים. בעקבות ההחלטה החלה תנופת פיתוח אדירה במטה יהודה כאשר הפרויקטים מלווים על ידי אגף הפיתוח במועצה.
 
תנופת פיתוח גם בחינוך
מליאת המועצה שהתכנסה לאחרונה אישרה את הקמתם של 19 גני ילדים חדשים במועצה בעלות כוללת של כ-19 מיליון שקל. הגנים ייבנו בעין רפא, צור הדסה, כפר אוריה, נחושה, אורה, טל שחר, בקוע, בר גיורא ואביעזר.
השקעות רבות יבוצעו גם בבית הספר התיכון 'ברנקו וייס' בעין נקובה-עין רפא, תיכון 'הרטוב', תיכון 'אור' בצור הדסה, בית הספר הממלכתי-דתי בנחושה, בית הספר 'אלון' ומועדוני הנוער בשואבה, גיזו ונחשון.
ראש המועצה דדון אמר בישיבה כי "כ-40 מיליון שקלים יושקעו במוסדות החינוך במטה יהודה בשנים הקרובות, מה שמוכיח שוב כי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי נמצא בראש סדר העדיפויות של המועצה".
 
 \"\"