יום המשפחה, לשעבר "יום האם", הוא יום שמוקדש למשפחה, להורות ולאמהות. בלא מעט מדינות בעולם מציינים את היום המרגש הזה ביום הראשון השני של חודש מאי ובמגוון תאריכים אחרים לאורך השנה.

במדינת ישראל נקבע ליום המשפחה התאריך ל' שבט בלוח השנה העברי, שהוא יום פטירתה של הנרייטה סאלד שייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה" ושכונתה "אם הילדים". 

ניתן לציין את החג במספר דרכים יצירתיות ומגוונות. בגני הילדים ובבתי הספר מציינים את יום המשפחה בפעילויות שקשורות להורים, לתא המשפחתי ולמשפחה המורחבת. ילדי הגנים לומדים על ההורות ומשמעותה, על קשרי המשפחה, ועל המושגים של אהבה ותמיכה הדדית בין בני המשפחה. בחלק מהגנים וגם בכיתות א' נוהגים להכין מתנות להורים, לאחים, לסבים ולסבתות.

משפחות רבות עוסקות בחגיגות שונות, לרבות פיקניקים, טיולים ובילוי איכות עם יקיריהם. חגיגה שנתית זו היא מסורת ששומרת היטב על התא המשפחתי. לרגל יום זה, שיצוין מחר (שישי), הכירו את משפחת המברוגר מבית שמש - משפחה שפועלת רבות למען האחר ומתנדבת מידי יום בעמותות ובארגונים שונים. 

"אנחנו בדרך קבע מתנדבים במד"א, בפעמונים, בחיבוק ראשון, בסיירת הורים ובבית הכנסת פייגנסון", מספר בשיחה עם שמשנט אב המשפחה, קרל המבורגר, ומוסיף: "אנחנו גם פעילים בעמותת 'נהנים בנועם', שהוקמה לזכרו של נועם איבגי ז"ל ופועלת במרכז הקהילתי זינמן-לב העיר".  

קרל מציין כי "העמותה מנגישה בין היתר שיעורי העשרה בתחומי ריקוד, בישול, חקלאות ועיצוב שיער. בנוסף, העמותה מספקת שיעורי מוזיקה לילדים עם צרכים מיוחדים ולאחים שלהם. העמותה גם מפעילה  מועדון בצהריים, אשר בו המשתתפים מקבלים ארוחת צהריים חמה ועזרה בשיעורי בית".

מלבד האב קרל, המשפחה כוללת את האמא מריון, את הבן דותן ורעייתו מירב, ואת יתר הילדים - כנרת, יונתן וגלעד. 

 

 

וכיצד הסיוע שלכם בא לידי ביטוי במלחמה?

"בזמן המלחמה, כמו רבים, משפחתי הייתה פעילה ועדיין פעילה בסיוע לחקלאים, חלוקת אוכל לנזקקים ואפילו חליבה ברפת".