צידקי דנזן על היציאה למסע ומטרתו: 

"המשלחות מאבו גוש יוצאות לצרפת מזה כ- 15 שנה , בדרכ הן משלחות רק מתחום הספורט מעורבות ביהודים וערבים (מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים), אני יוצא למשלחות מזה כ- 10 שנים. במטרה להביא ילדים מבית שמש לאבו גוש.

בתאריכים 23/1- 29/1 יצאתי במשלחת כנציג ספורט והסברה מבית שמש לצרפת. המשלחת מנתה כ-8 משתתפים בראשות ראש מועצת אבו גוש- סאלים ג'אבר. טסתי עם: סלים ג'אבר- ראש מועצת אבו גוש, מאיר רוסו- מנהל עמותת בית אסתר, מוחמד ג'אבר- מנהל מתנ"ס אבו גוש, חאלד ג'עברי- עוזר מאמן (המאמן צידקי דנזן) פלג יחיא- שחקן כדורגל בית שמש ומוחמד ג'אבר- שחקן כדורגל אבו גוש. טסנו לפריז כאורחי ה UEJF- ארגון הגג של הסטודנטים היהודים בצרפת. שחבריה פעילים בכל ימות השנה במרכז בגישור הרב תרבותי באבו גוש, של עמותת 'בית אסתר' ומתנ"ס 'אבו גוש'. מטרת הנסיעה הייתה להראות פנים נוספות של הציבור בישראל, בדגש על קבלת האחר וכיבוד האחר, כשהרב תרבותיות, בעיקר בספורט ובתחומי אמנות ומוסיקה מאפשרים מרחב יותר בריא להבנה של אחד את השני. אני עובד באבו גוש מעל 20 שנה. יצאנו לתמוך ולדבר על החטופים ועל מצב המדינה ואיך דרך הספורט, אנחנו מוצאים גשר בין יהודים לערבים". 

על המפגשים שהתקיימו במסע המרתק והפורה: 

"קיימנו שורת מפגשים חשובים, כגון עם סגנית יו"ר הסנט הצרפתי, הגב קרולין ידאן וכן עם סגן יו"ר מושלת פריז- מר פטריק קראם. לאנשים שם אכפת מאוד ממה שקורה במדינה. הם הביעו דאגה למצב החטופים והמדינה.

השתתפנו בטקס זיכרון לאחד מראשי ה- OPEJ מר סימון בוקובזה ז"ל, ארגון שהוקם לפני כשמונים שנה על ידי משפחת רוטשילד ותומך בנו עד היום הזה. הארוע היה בהשתתפות נשיאת הארגון- הגב אריאן דה רוטשילד. כמו כן היינו במספר עצרות גדולות למען שחרור החטופים והשכנת שלום באזורינו וכן במאבק נגד אנטישמיות בכל מקום.

נפגשנו עם העיר התאומה שלנו בצרפת-  סרסל. פגישה מצויינת עם ראש העיר- פטריק חדד וכל הצוות. קיבלו אותנו בחום ותוכניות להמשך וכמובן אי אפשר בלי ספורט, ניפגשנו גם עם ראשי התאחדות הכדורגל של צרפת ,שהביעו עניין רב בפועלנו והציעו דרכים לשיתוף פעולה עתידי. חשוב לי לציין שההתאחדות לכדורגל הצרפתית מעולם לא נטלה חלק בשום צד פוליטי בעולם. הם הבטיחו להיות איתנו בקשר ואף להזמין אותנו להיפגש עם נבחרת צרפת. היינו אמורים לפגוש את הנבחרת אך זה נפל בשבת ולא קיימנו את המפגש. 

בשבת התארחנו בבית הכנסת הגדול של פריז וכמובן שהתפילה של שבת בבית הכנסת הגדול של פריז שהייתה מאוד מרגשת. הם כיבדו אותי והעניקו לי את הזכות להרים את ספר התורה. 

זו הייתה זכות גדולה לייצג את מדינת ישראל להיות שותף פעיל במשלחת חשובה זו ואני מאוד גאה על כל העשייה שהייתה מאוד אינטנסיבית ומלאה בפגישות".

על מפגש מרגש במיוחד שהותיר בצידקי והמשתתפים חותם עמוק: 

"ביום רביעי היינו בכנס תמיכה גדול במדינת ישראל שם נטלתי חלק פעיל, בסוף הנאום יצאתי בקריאה: עם ישראל חי! דבר שהלהיב את כל הקהל כ- 600 איש. כשהזמנו לכנס הגדול , לא ידענו בהתחלה לאיזה סדר גודל של ארוע נגיע. הגענו לעולם ענק, היו שם מאות יהודים נלהבים ונרגשים מהעובדה שהגענו לשם בעוד שאצלנו מתנהלת מלחמה ובני משפחות שלנו נמצאים בחזית. הם קיבלו אותנו בכבוד גדול. כמו שמקבלים נשיא. עלינו לבמה,עלינו ונאמנו ובסוף אמרתי עם ישראל חי, באופן ספונטני. באתי לחזק ויצאתי מחוזק. התרגשות עצומה בשמים, אפילו בהתלהבות של משחקי כדורגל אני לא חושב שככה התלהבתי והתרגשתי. לראות כ"כ הרבה יהודים שמחים, לא מפחדים, נושאים מגן דוד עליהם ושרשאות חי. פשוט וואו. מישהו זיהה אותי ברחוב ביום למחרת וזה חימם את הלב".  

על תחושת השליחות מטעם המדינה כנציג יהודי: 

"הרגשתי בשבוע הזה שאני עושה משהו שוב ומשמעותי למען המדינה , תחושת שליחות מטעם המדינה, הן בביקור בכלל והן הסנט בכלל. הם דברנו על כך שהם פועלים לשחרור החטופים. שאלו אותי אם אני לא חושש לפעול באבו גוש. עובדה שאני ממשיך לעבוד שם". 

האם חשת באנטישמיות ברחוב בביקור בצרפת?

"לא במיוחד, היו פה ושם כתוביות על קיר כמו לצערינו בעוד מקומות בעולם, אך בגדול לא הרגשנו בגילויי אנטישמיות. למרות שיש שם מהגרים ומוסלמים".

חברי המשלחת מאבו גוש ובראשם ראש המועצה הודו מאוד לצידקי דנזן מאמן תחום הכדורגל באבו גוש ומאמן ביהס לכדורגל בבית שמש על פעילותו בשבוע העמוס והמרגש. 

צידקי דנזן: "כולנו תקווה לבשורות טובות ועולם יותר טוב.ישר כח לכולם.עם ישראל חי".

יישר כוח לצידקי ולחברי המשלחת והמשך הצלחה בפעילותם המבורכת. 

קרדיט תמונות: צידקי דנזן. לצפייה בסרטון מהכנס המרגש בו השתתפה המשלחת היכנסו לדף הפייסבוק של שמשנט.