שני לוק הי"ד (צילום: רשתות חברתיות, שימוש לפי סעיף 27 א')

 

בשבת, 7.10.23, בבוקר חג שמחת תורה, חדרו מחבלי חמאס לשטחה של מדינת ישראל. לאחר החדירה הם רצחו למעלה מ-1,400 וחטפו כ-240 בני אדם - ביניהם שני לוק הי"ד, תושבת מושב שריגים בת ה-22, שהייתה אמנית קעקועים ובילתה בפסטיבל נובה ברעים יחד עם חבריה.

רגע חטיפתה של שני הפך לוויראלי והופץ ברחבי העולם כאחד מהמראות הקשים והמצמררים מאז תחילתה של מלחמת "חרבות ברזל". בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות היא תועדה שוכבת מחוסרת הכרה בתוך תא מטען של טנדר ובו מספר מחבלים קוראים קריאות "אללה אכבר" בשטחה של רצועת עזה.

לאחר פרסום הסרטון, ההערכה הייתה כי שני מאושפזת בבית חולים ברצועה, אך כשלושה שבועות לאחר מכן משפחתה קיבלה הודעה שהיא נרצחה. גופתה לא הוחזרה לישראל - מותה נקבע על בסיס ממצאים שאותרו בשטח.

 

(צילום: באדיבות המשפחה)

 

כזכור, כפי שפורסם בשמשנט, שני היא נכדתו של עמרם לוק ז"ל, מי שהיה בעבר ראש המועצה של בית שמש.  בשבוע האחרון שיתפה דודתה של שני (רינת לוק) אתר אינטרנט חדש שהוקם לזכרה. באמצעות אתר אינטרנט זה משפחתה רוצה להנציח אותה ואת רוחה האמנותית וכן להפיץ את האמנות והחזונות שלה לעולם.

"שני ניקול לוק הי"ד הייתה בחורה צעירה ומוכשרת שאהבה לאהוב", מספרת דודתה רינת. "היא נרצחה וגופתה נמצאת בשבי חמאס. הוריה מנציחים את כישרונה ואהבתה לאמנות ויצירה באתר ייחודי שיצרו בעזרת חבריה שסייעו באיסוף החומרים. האתר מנגיש את יצירות הקעקועים שיצרה וניתן להוריד אותם ולעשות בהם שימוש חופשי. האתר מספר על הבחורה הצעירה שתישאר צעירה לעולמים".

"במקביל", עוד מספרת רינת, "נאספות יצירות מקוריות של שני שיוצגו במוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל אביב החל מה 7.2.24 (שהוא יום הולדתה של שני) ועד 21.2.24. התערוכה מזמינה לטבול בעולמה הפנימי של שני. יהי זכרה לטובה וברכה".

באתר נכתב כי "שני גדלה כילדה שמחה, מצחיקה ויצירתית בשריגים, מושב בישראל. היא אהבה טבע ומוזיקה. כנערה היא רקדה היפ-הופ וריקוד מודרני וגם התחילה לנסר ולעצב בגדים. היא בילתה שנה בתיכון ליפתא שהיה בעל אוריינטציה אמנותית ומאוחר יותר, כשעברה לתל אביב למדה עיצוב גרפי במכללת אבני.
בגיל 18 הפכה לעצמאית ועברה לתל אביב ומימנה את עצמה. היא החליטה לא לשרת בצבא והתחילה לעבוד בסופרמרקטים, מסעדות וחנויות כדי להתפרנס".

קישור לאתר>>

https://shaniloukink.com/?fbclid=IwAR3gN-DkdNsyZAjW5LfM9zf7oZz6B31HO083s07lLu7CpYiVN-ga9ddoWt0