בשבוע שעבר פרסמנו מכתב פתוח ששלח ח"כ דוב ליפמן לראש העיר משה אבוטבול האם פסטיבל רוק ונשמה יהודית שמתקיים מזה כ- 18 שנה בבית שמש, בחול המועד סוכות, יתקיים גם השנה?

משה אבוטבול, רה"ע הביע כעס על העובדה שלא נתבקש להתייחסות למכתבו הפתוח של ליפמן, בהקשר זה ובצדק (א.ב.ע).

להלן תגובת אבוטבול:
"אין לי יחסי עבודה תקינים עם ליפמן, שמקפיד להשמיץ את הנהגת העיר בכל מקום אפשרי, ואני לא עובד שלו.
כשהוא יתחיל לדבר בגובה העיניים ובאופן ענייני ויתנצל על חלקו בפרשיות מסוימות שליבה את העיר, יהיה על מה לדבר.

ולעצם העניין, כרה"ע אני מגבה באופן אבסולוטי כל החלטה של ממונה בתחום שהוא אחראי עליו ונותן גיבוי מלא. מרגע שמתקבלת החלטה תוך שיקולים של הממונים אני נעמד מאחוריה ומגבה אותה. עניין החלטה האם לקיים את פסטיבל רוק ונשמה יהודית היא בתחום אחריות של הממונה על האירועים בעיר - מאיר בלעיש ואיציק קניזו כממונה האגף. "עד כאן תשובת אבוטבול.

את תגובת מאיר בלעיש אי אפשר היה לקבל (טרם נסיעתו לאומן). איציק קניזו, מנהל אגף האירועים, אמר לשמשנט כי הודעה מסודרת תצא ע"י דובר העירייה ובשם העירייה. כל זה נכון ליום חמישי האחרון.

רק נזכיר כי בשנים עברו 'בימי הזוהר' של הפסטיבל השתתפו בו כ- 8000 איש מכל רחבי הארץ והוא נערך במשך שלושה ימים ברציפות, הפסטיבל אף הועבר באחת השנים בשידור ישיר לארה"ב. בשנים האחרונות עניין הפסטיבל הלך ודעך מאחר ובעירייה ההתייחסות לפסטיבל הייתה בסדר עדיפות נמוך. התקציבים קוצצו, כך בהתאם האמנים שהוזמנו.

נכון להיום, יום שני, התקבלה הודעה רשמית בשיחת טלפון ממתי רוזנצוויג דובר העירייה כי פסטיבל רוק ונשמה יהודית אכן יתקיים, אי"ה בתאריך ה- 13/10/14, חול המועד סוכות למשך יום אחד. ברגעים אלו נסגר הרפרטואר לערב זה. ניתן לומר כי בשלב זה ישתתפו: אודי דוידי, לני סלומון ויוסף חיים שוויקי.

רוזנצוויג אמר לשמשנט: "לפני כמה דקות סגרנו את קיום הפסטיבל כמו בכל שנה. מאחר ואין לנו תקציב ממשי אני אהיה אחראי על קיומו ואקבל עזרה מקצועית מגו'נתי שבכל שנה הוא משמש כמנהל המוסיקלי של הפסטיבל. התקציב לא גדול  ולכן אנחנו מנסים לעשות הכול בכדי לצמצם עלויות. בבית שמש ישנם אמנים מוכשרים שאני מנסה לגייס כמו אבי גולדוור, אלי פרידמן והאחים גת.

מבחינת העירייה החשיבות לקיים את הפסטיבל בסימן אחדות ושבת אחים גם יחד."

אין ספק, כי לחץ ציבורי מאוד עוזר. תושבים רבים פנו למערכת שמשנט וללשכת רה"ע בדבר קיום הפסטיבל. הייתה תחושה שכמעט העניין אבוד ובעירייה אין מי שרגיש לקיום פסטיבל זה. מסורת מפוארת זו אסור היה לה להיגדע, וטוב מי שחשב שאכן מוטב שיתקיים.

מתי רוזנצוויג יהיה מנהל האירוע כמו שלושת ימי היריד אמנים מקומי שקיים לפני כשלושה שבועות  במתחם קניון נעימי בהצלחה רבה. אולי רוזנצוייג עושה הסבה מדוברות להפקת אירועים?!