שנת הלימודים הנוכחית קיבלה תפנית בלתי צפויה לאור התפשטות נגיף הקורונה. למרות כל זאת, מציינים בתי הספר ברחבי את סיום השנה, זאת לאחר שעברו ללמידה מרחוק ובהמשך בקפסולות. בית הספר המשלב דרור בחר לסיים את השנה תוך שימת דגש על הסוגיות העומדות על הפרק מבחינה חברתית וקרא לתלמידים להמשיך ולהשמיע קול בהקשר לעניינים העומדים בליבם תוך פיתוח יכולות הקשבה.

בוגרי שנת השירות של התנועה החדשה נעלו את השנה במחווה של הכרת תודה והוקרה על כל העבודה הקשה שהושקעה במהלך השנה החולפת ובבית הספר עין הרים התמקדו בזיכרונות ובמחשבות לעתיד. בבית הספר מתיתיהו התקיים טקס מרגש עבור בוגרי כיתות ו' אשר הפך למסורת תחת פיקוחה של המנהלת אילנית כהן. במהלך הטקס נעמדו כל ילדי בית הספר בטורים ומחאו כפיים לבוגרים שחבשו כובעי סיום וחולצות מיוחדות. לבסוף, לקולות מקהלה, הניפו הילדים את הכובעים באוויר בחגיגיות.

הורי ילדי בית הספר עין הרים שלחו מכתב תודה מרגש למורים. ההורים הודו לצוות על האכפתיות והמקצועיות לאורך הדרך, על המאמצים שהושקעו על מנת לייצר שגרת לימודים תקינה עבור הילדים במהלך השנה המאתגרת ואיחלו לצוות המון הצלחה בהמשך הדרך. בבית הספר קס"ם התייחסו ההורים לפרידה ממקום שהיה בשביל הילדים בית ושיבחו את המנהלת על עבודתה הקשה במהלך שנה זו במיוחד ובבית הספר היסודי אלון הלכו על גישה חיובית, על כמה למדו במהלך השנה בנוגע להסתגלות למציאות החדשה של כולנו.

סך הכל סיימו את לימודיהם כ-17000 ילדים מ-22 בתי ספר ברחבי המועצה ובמעל 100 בתי ספר באזורי ירושלים ובית שמש בשנת הלימודים החולפת. מינהל החינוך פעל במרץ במהלך תקופה זו על מנת להבטיח את בריאות התלמידים תוך חידוד ההנחיות, אכיפתן ותליית שלטים עם הוראות בבתי הספר.

ענבל פיקהולץ, מנהלת דרור-על יסודי ברנקו וויס: "תודה על שנה שבה למדתי מכם על יוזמה, יצירתיות, כנות, מאמץ וכוח רצון לשנות. שתהיה לכם חופשה בריאה ובטוחה".

דרור איוניר, מנהל בית הספר אלון: "הורי בית הספר אלון, התמיכה והפירגון לאורך השנה, שמחים שזכינו בקהילה תומכת ואוהדת, אוהבים את 607 ילדיכם, ילדינו, ומודים לכם על האמון שאתם נותנים בנו יום ביומו. קיץ נעים ומשפחתי ובריאות לכולם".                                                                                      

לילך זריהן, מנהלת יסודי עין הרים: "ילדים יקרים, מאחלת לכולכם הצלחה רבה בהמשך, ודעו כי אנחנו תמיד כאן בשבילכם. כבר מתגעגעת ומצפה לראותכם, עלו והצליחו והיו מאושרים... חיבוק גדול".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "עברנו שנה מאתגרת שהצריכה מכולנו להתאקלם במהירות למציאות חדשה ומשתנה. אנו מאחלים לכל הילדים קיץ מהנה, בטוח ובריא ומחכים לראותכם על ספסל הלימודים בשנה הבאה".