ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך השתתפה בדיון וועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת בראשות ח"כ יעקב אשר שהתכנסה היום (ראשון) לדיון בהוראות התקש"ח (תקנות לשעת חירום) לאור העלייה המדאיגה בקצב ההדבקה בשבועיים האחרונים. 

"העובדה שמתקבלות החלטות בירושלים על בסיס כמה טבלאות מבלי להבין את התמונה לעומק - היא לא סבירה. בסוף מי שלוקח אחריות הם ראשי הרשויות ולכן אי אפשר לקבל החלטה על סגר מבלי שראש העיר ינהל אותה, יוביל אותה ויעמוד מאחוריה על כל המשתמע מכך", אמרה ד"ר בלוך. 

לדבריה, "ההחלטות שהתקבלו בסבב הראשון היו בעייתיות בחלק מהמקרים והעמידו אותי מול התושבים שלי מבלי שהיו לי תשובות מספקות עבורם ולא הייתה הסברה מספיק טובה. אני לא מאמינה בסגר, צריכים פתרונות יותר ממוקדים, למפות בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה ולא להעניש בגלל מספרים קטנים של חולים עשרות אלפי תושבים".

ראש עיריית בית שמש סיכמה, "בשביל לנצח את הקורונה אנחנו חייבים לגייס את התושבים, חייבים לעבוד על האמון, לבנות את האמון בעבודה קשה. זו המשימה שלנו כנבחרי ציבור. אני חושבת שנכון, נקווה שלא נזדקק, לפתח יכולות של בידוד ברמת בניין ולא ברמת שכונה. זה צעד יעיל יותר במיגור הנגיף".

תמונה מתוך סרטון- באדיבות ערוץ הכנסת.  

לצפייה בסרטון לחצו.