רפי ביטון, מנהל ומייסד המקהלה המוערכת 'קולות מן השמים', משלב את תכני פרשת השבוע ועולם היהדות בשירים מלודיים עכשוויים. במהלך השנים, מצא רפי את הסיפוק האמנותי בהחייאת מוסיקת התפילה בבתי הכנסת תוך כדי שילוב מוסיקה מסורתית ממגוון רחב של עדות ישראל.

ימי הסגר בתקופת הקורונה השפיעו גם עליו והוא החליט לשבור את מחסום בית הכנסת ולהנגיש את המוסיקה היהודית לצעירים, מבוגרים, ספרדים ואשכנזים, נשים וגברים כאחד. רפי החל לכתוב ולהלחין שירים הנוגעים באופן זה או אחר בפרשת השבוע תוך שילוב המציאות הישראלית היום יומית.

השיר 'תכלת ליבי' מתכתב עם פרשת השבוע הקרובה 'שלח-לך', ומדבר על שילוב של נושאי הפרשה כגון: הוצאת דיבה על הארץ, חטא המרגלים, עין טובה, לראות את הטוב אצל האחר, ציצית, רחב והמרגלים (הפטרה). מצד אחד מילות השיר נולדו מתוך לימוד מקרא באופן מעמיק ומשקפות ידע נרחב, ומצד שני המילים פשוטות כך שכל אחד יכול להתחבר מהמקום שלו ומהחיים הפרטיים, מבלי לחוש שהוא לומד פרשת שבוע. 

רפי ביטון, הזכור כילד הפלא של עולם החזנות ומורה נערץ לפיתוח קול, נמנע שנים ארוכות משירה בעצמו. דווקא בימים אלה, למרות הקושי בזמן החזרות עם עטיית מסכות, חוזר רפי – זמר בעל קול טנור ייחודי – לקדמת הבמה ומבצע את השירים יחד עם מקהלת 'קולות מן השמיים'.

רפי ביטון סיים לימודיו באקדמיה בתל אביב של זובין מהטה וכיום דוקטורנט באוניברסיטת בר אילן, מנהל מוזיקלי של התזמורת האנדלוסית הלאומית אשדוד ומי שניצח על תזמורות פילהרמוניות בעולם, דוגמת הפילהרמונית קראקוב ואחרות וכאמור, מייסד, מנהל מוסיקלי ומנצח מקהלת 'קולות מן השמים'.

לינק לשמיעה והורדת השיר:

https://www.dropbox.com/s/389kxc6856myz5v/%D7%A8%D7%A4%D7%99%20%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9F-%20%D7%AA%D7%9B%D7%9C%D7%AA%20%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%99.mp3?dl=0

ביצוע, מילים ולחן: רפי ביטון.

הפקה מוזיקלית: ישי זולברג.

צילום ועריכת הקליפ: דרור שבו.