את סכנות החשיפה לקורונה אין איש שלא הפנים, אך הסכנות הטמונות לילדים בתאונות שבתוך הבית – היא שקטה בהרבה, ולילדים רבים יכולה להיות מסוכנת בהרבה. בימים בהם הילדים בבית ללא כל אפשרות לצאת, חשוב ביותר לעבור שוב על כללי הבטיחות המומלצים לבית עם ילדים. יישום והקפדה עליהם, גם בימים עמוסים אלו, ישמור על בטיחותם של היקרים לנו מכל

חדר האמבטיה:

האזור היחיד שכנראה לא נשלח אליו את ילדנו לבדם ובכל זאת, גם כשאנחנו איתם, יש לנקוט בצעדי בטיחות ולהימנע מתאונות מיותרות.

ניתוק מכשירי חשמל באמבטיה - אם אתם משתמשים במייבש שיער, מכונת גילוח או כל מכשיר חשמלי בחדר האמבט, דאגו לנתקו מהחשמל ולהרחיק מהישג ידם של הילדים. מכשירים חשמליים יכולים לגרום נזק רב גם כשאינם בשימוש, נפילה של המכשיר לכיור מלא מים או לאמבט יכולה לסכן חיים.
הגבהת ארון התרופות - לעולם אל תאחסנו את התרופות במגירה נגישה לגובהם של ילדכם. אין דבר יותר קורץ לילד משועמם מאשר פשפוש במגירה שההורים לא מרשים לגעת בה. מנעו מראש את הפיתוי ואחסנו את התרופות ומוצרי הקוסמטיקה בארון מעל גובהם של הילדים.
מנעו החלקה -  תאונות החלקה בחדר האמבט הן שכיחות מאוד, ובאותה מידה גם פשוט יחסית למנוע אותן. "רצפת אנטי סליפ בחדר האמבט תמנע מראש אפשרות של החלקה, ובנוסף לכך חשוב להניח שטיחון ייעודי גם בתוך האמבט וגם מחוצה לו. אפשרות נוספת היא לרכוש מדבקות למניעת החלקה שיכולות להיות תוספת לשטיחון בתוך האמבטיה או המקלחון" מסבירה מעצבת הפנים בר אלטוביץ.
מניעת כוויות - ילדים נוטים להשתעשע במים ולאבד את שיווי המשקל לעיתים. התקינו על הברז כרית ספוג ייעודית או לפפו סביבו מגבת, כך תוכלו להימנע מפציעות מיותרות ומכוויות שיכולות להיווצר כתוצאה ממגע של ידיהם הקטנטנות עם החלק הלוהט של צינור המים החמים. אמצעי בטיחות נוסף הוא מערכת אמבט עם טכנולוגיית וויסות טמפרטורה המגבילה את טמפרטורת המים היוצאים מהברז, זהו פתרון פשוט ומתאים במיוחד לילדים ופעוטות אשר עורם רגיש יותר לחום ולכוויות.


חדר השינה:

המקום שאמור להיות הבטיחותי והנעים ביותר לילדנו, מהווה לעיתים סכנה גדולה בדברים קטנים שיכולים לסכן חיים

מיקום המיטה - השתדלו שלא להציבה מתחת לחלון, ילדים הם יצורים סקרנים ותמיד ירצו לבחון מה מתרחש בחוץ. הימנעו מתליית מראה, תמונה או אפילו טלוויזיה מעל למיטת הילד, גם אם תתלו אותם בצורה הטובה ביותר, זה עדיין מהווה סיכון שאתם לא רוצים לקחת.
שידת החתלה - בחרו בשידת החתלה יציבה בעלת מעקה בטיחות בכל ארבעת הצדדים כך שאפילו אם תשומת לבכם תוסט לרגע מילדכם, הוא יהיה בטוח.
ארון ומגירות - יש כיום אינספור פטנטים אשר יקשו על הקטנטנים לפתוח מגירות ואת דלתות הארון. ילדים תמיד ימצאו את דרכם לאן שהם רוצים להגיע גם אם זה אומר לטפס על המגירות בדרך למדפים הגבוהים. בדקו על הפטנט שהכי מתאים לצרכים שלכם לבטיחות מקסימלית של ילדכם.
דקורציה בטיחותית - חדרי ילדים הם כבר מזמן לא כמה צעצועים, מיטה וארון. אנחנו מאוד משתדלים שלילדנו יהיה נעים להיות בחדר ושתהיה בו תחושה כיפית ומזמינה. חיפויים לחדרי ילדים יוצרים אווירה מהנה ותחושת אשליה של מקום דמיוני ומנותק משאר חללי הבית, מעבר לנראות, חשוב לזכור שישנם מאפיינים בטיחות גם בחיפויי קיר. מידת החסינות לאש זה דבר שיש לשים עליו דגש וגם שימוש בצבעים ובחומרים ידידותיים לסיבה שאינם פולטים רעלים מסוכנים.


סלון וחלל הבית:

נכון, אין לנו שליטה מלאה על כל תזוזה של ילדנו ואנחנו מאוד רוצים לתת להם מרחב וחופש פעולה מבלי לרדוף אחריהם כל היום גם בכדי לא להציק להם וגם בשביל שיהיה לנו לפחות כמה דקות של שקט במהלך היום.

חלונות - הדביקו מדבקות גדולות על חלונות עם שטח זכוכית רחב כך שילדכם יוכל לזהות את הזכוכית ולהימנע מהיתקלויות לא רצויות. בימים אלו שהורים מחפשים הפעלות לילדים אפשר ליצור יחד ציורים לקשט את החלון.
ריהוט - הרחיקו רהיטים מחלונות וממדפים שאליהם לא תרצו שילדכם יגיע. כמו כן, דאגו שגם במרפסת הריהוט יהיה רחוק מהמעקה ולא יפתה את ילדכם לטפס עליו בכדי להציץ מעבר למעקה. תמיד העדיפו ריהוט צבוע בצבעים על בסיס מים ללא כימיקלים וללא רעלים. שימו לב שפינותיהם של הרהיטים בכל החדרים אינן חדות ושאין ברגים בולטים העלולים לגרום לפציעות.
חדר העבודה - חדר העבודה שלכם הוא ככל הנראה המקום היחיד בבית בו אין צעצועים ומשחקים של הילדים. אך אם בכל זאת הוא הפך לחצי מחסן, כנראה שילדכם ירצה להיכנס לבדוק את מצב הצעצועים שלו לפעמים. בהנחה שהמחשב הנייד שלכם הוא יקר ערך עבורכם וכך גם שאר מוצרי החשמל שאתם שומרים בחדר העבודה (מצלמה, סורק וכו') שמרו אותם הרחק מהישג ידם של ילדכם. דאגו שהשולחן עליו עומדים מוצרי החשמל כגון סורק, מדפסת, יהיה גבוה מספיק ואת המחשב הנייד אחסנו בארון בסיום השימוש.


מטבח:

המקום שנחשב כמסוכן ביותר עבור הילדים לא חייב להיות כזה, אם שומרים על כמה כללים פשוטים.

הציבו את הקומקום בפינה מרוחקת של השיש או השולחן כך שלא יהיה ניתן להגיע אליו בקלות.
בעת בישול, השתדלו תמיד להשתמש בכיריים הפנימיים.
אם מגירת הסכו"ם שלכם נמצאת בהישג יד לקטנטנים, השתדלו לפחות להרחיק את הסכינים למקום בטיחותי יותר או שתוכלו לבדוק על פטנטים פשוטים לנעילת מגירות.
אם ילדיכם הבוגרים כבר מחממים לעצמם את ארוחת הצהריים, דאגו שיהיו להם כפפות שאיתן יוכלו להוציא את האוכל מהמיקרו או מהתנור והקפידו על שימוש בהן.
תנו לילדם הבוגרים תדרוך על שימוש בטוח בכל מכשיר חשמל. לדוגמא: אם רוצים לעשות שימוש במצנם והוא נתקע, לעולם לא לדחוף אליו מזלג או אצבע, אלא קודם כל להוציאו מהחשמל.
אם אתם לפני רכישת מוצרי חשמל, שאלו לגבי מכשירים עם אופציות לנעילת ביטחון כך שלא משנה על איזה כפתור ילחצו הילדים, המכשיר לא יידלק וייכנס לפעולה, "זהו פתרון מצוין למקרים בהם ההורים לא נמצאים בבית בכדי להשגיח וגם לאותם רגעים בהם תשומת הלב שלנו מוסטת. אם מדובר בכיריים, לא מספיק לדאוג שיהיה בעלי נעילת ביטחון משום שככל הנראה לא תמיד נזכור להשתמש באופציית הנעילה" מסביר אסי ארביב מבעלי קבוצת קלינטון סחר יבואנית מוצרי החשמל. יש לוודא עם אופציות בטיחותיות נוספות דוגמת  נורית המתריעה על חום במשטח הבישול.