משבר הקורונה מביא לעליה במספר הנזקקים שפונים לקבלת סיוע במזון ומוצרי יסוד. תוכנית סח"י (סיירת חסד ייחודית) המונה אלפי מתנדבים ואשר מחלקת מזון בסתר לקשישים ולמשפחות נזקקות בשגרה, מתגברת כוחות ומתנדבים במבצעי שטח נרחבים. בירושלים בלבד, בשיתוף עם העירייה, סח"י התבקשו לדאוג ללמעלה מאלפיים משפחות בשבוע. סח"י פועלת בשיתוף פעולה עם עיריות ומועצות מקומיות רבות בארץ.

סח"י הוכרה ככוח חיוני, לצורך הדאגה לנזקקים, הנפגעים במיוחד מהמשבר. חלוקות המזון הותאמו להנחיות משרד הבריאות. הן מתבצעות בחוליות קטנות, המונות עד שלושה מתנדבים, ואשר מצויידים במסכות, כפפות ואלכוג'ל.

בימים הקרובים, החלוקות יתרחבו לכל רחבי הארץ. סח"י מונה כ-36 סניפים מאופקים ועד לחצור הגלילית. כ-500 בוגרי התוכנית נקראו לסייע בחלוקות במוקדים השונים, והארגון ערוך לספק אלפי חבילות מזון. לצורך החלוקות, סח"י יצאה בקמפיין גיוס תרומות נרחב, עבור חלוקות מיידיות במצב החירום שנוצר. התרומות יופנו לרכישת חבילות מזון, לימי החול ולקראת חג הפסח: http://bit.ly/SahiCorona

מנכ"ל סח"י, אברהם חיון: "כולם נפגעים מהקורונה, אבל עבור הנזקקים זו מכה אנושה. המשבר פוגע באוכלוסיות השבריריות ביותר. הודות לדפוס הפעילות המיוחד של סח"י בשכונות בישראל, יש למתנדביה יכולת להגיע גם למשפחות נזקקות ולקשישים שאינם מוכרים בשירותי הרווחה או רשומים במאגרי המידע של המועצות המקומיות. המתנדבים של סח"י ערוכים לדאוג להם, ומזמינים את הציבור להצטרף למאמץ ולעזור לנו לסייע לכל מי שצריך".

רקע על סח"י: סיירת חסד ייחודית פועלת בימים של שגרה עם בני נוער, בשכונות הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. במקום לומר לנוער "באנו לעזור לכם", בסח"י מבקשים את העזרה של הנוער לעזור לאחרים. על ידי הנתינה, חייהם משתנים. התוכנית הוקמה בשנת 2009, ומאז אז היא מאפשרת לבני הנוער המשתתפים בה לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולהיות גורם חיובי ומשפיע בקהילה.  בני הנוער מחלקים מזון בסתר לנזקקים באופן קבוע, ומקיימים פעילויות מגוונות של נתינה, כגון שיפוץ בתים לקשישים, סיוע לניצולי שואה, פרוייקטים למען בעלי מוגבלויות ועוד.

מרכז הפעילות הקרוב של סח"י באזור בית שמש: מרכז רטורנו.

למידע נוסף:       https://sahi-israel.org/