צילום: PIXABAY

אחת מההתלבטויות השכיחות ביותר של כל בן אדם שניגש לרכוש מחשב חדש זה האם לרכוש מחשב נייד או מחשב נייח. בעבר הבחירה הייתה הרבה יותר קלה  - המחשבים ניידים היו מעט פחות איכותיים לכן הם היו נועדים בעיקר לשימוש בחוץ, ומנגד המחשבים הנייחים היו חזקים יותר ומיועדים לשימוש ביתי. אך כיום כל הקלפים נטרפו, ותוכלו למצוא מחשבים ניידים שלא נופלים ממחשבים נייחים. אז איך תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם? הינה מדריך קצר שיסייע לכם להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבורכם ולמצוא מחשב נייח מומלץ או מחשב נייד מומלץ בשבילכם.

מהם השימושים העיקריים שלכם במחשב?

אחת מהשאלות הראשונות שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה בדיוק אתם הולכים לעשות עם המחשב? הרי יש שימושים שהם שכיחים בעיקר למחשבים נייחים וכמובן שיש גם שימושים שיהיו שכיחים יותר למחשבים ניידים. כך שברגע שתבינו בדיוק איזה שימוש עיקרי אתם מייעדים למחשב העתידי שלכם, אתם לגמרי נמצאים בדרך הנכונה.

מחשב נייח יהיה בחירה טובה יותר לאנשים שמתעסקים עם גיימינג או עם גרפיקה, הוא יספק תמורה הרבה יותר משמעותית ויקל עליכם את השימוש. מחשב נייד יהיה בחירה טובה לאותם אנשים שרוצים מחשב שניתן לשנע ממקום למקום – הפונקציה הזאת מן הסתם לא תהיה קיימת כאשר אנו מדברים על מחשבים נייחים. אז קחו לעצמכם כמה דקות, ותנסו להבין בדיוק מה אתם רוצים לקבל מהמחשב שאתם הולכים לרכוש.

מדוע רוכשים היום יותר מחשבים ניידים?

אם אתם רוצים להתבסס על הנתונים בשטח, אז ברור לכולם כי בעשור האחרון מרבית האנשים מעדיפים לרכוש מחשבים ניידים על פני מחשבים נייחים. הסיבה לכך היא ברורה – היום המחשבים הניידים לא נופלים ברמה שלהם מהמחשבים הנייחים, דבר שמאפשר לרכוש מחשב נייד מבלי להתפשר על האיכות בשום שלב.

אך אל תיתנו לנתונים להטעות אתכם, שוק המחשבים הנייחים עדיין שומר על יציבות למרות שהיה נראה בשלב מסוים שזה לא הולך להישאר כך. לכן שוב אתם צריכים לבדוק מדוע אתם רוצים לרכוש מחשב חדש, ורק לאחר מכן יהיה לכם הרבה יותר קל להגיע להחלטה הסופית.

מחשב נייד לעומת נייח – איזה מהם יהיה זול יותר?

אחת מהסוגיות החשובות ביותר היא ללא ספק סוגיית המחיר, ולא מעט אנשים יעשו את הבחירה שלהם על סמך הסוגייה הזאת. במרבית המקרים אנשים מגיעים עם תקציב מוגבל לרכוש מחשב חדש, ולכן כל אפשרות טובה שתוצע להם במחיר הגיוני הם ייקחו אותה בידיים חפצות. אז איזה אפשרות תהיה הזולה יותר?

גם כאן קשה מאוד לתת תשובה חד משמעית. אם בעבר המחשבים הנייחים היו זולים יותר בהשוואה למחשבים הניידים אז כיום תמונת המצב שונה לגמרי. העלות של המחשבים הניידים ירדה בצורה משמעותית, וכיום הם אפילו מתומחרים במחיר זול יותר בהשוואה למחשבים הנייחים.

מתלבטים? פשוט תתייעצו עם איש מקצוע

אם אחרי שחשבתם עם עצמכם איזה ייעוד אתם מייעדים למחשב העתידי שלכם, אך עדיין לא קיבלתם החלטה חד משמעית – יש לכם מה לעשות בנידון. פנו לאיש מקצוע אשר מתמחה בתחום על מנת שיספק לכם הכוונה מסוימת, ויסייע לכם להגיע להחלטה שתהיה הטובה ביותר עבורכם.

בשורה התחתונה אם אתם רוצים מחשב חזק לבית שמיועד לגיימינג או לעריכות כאלה ואחרות – פשוט תלכו על מחשב נייח. אם אתם מחשבים מחשב קומפקטי ופשוט שילך אתכם ממקום למקום ויוכל לסגור לכם את הפינה, אז כמובן שהאפשרות הראלית ביותר עבורכם תהיה לרכוש מחשב נייד שיענה על הצרכים והדרישות שלכם.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.