צילום אילוסטרציה: PIXABAY

הסתבכות עם החוק בעבירות סמים דורשת סיוע מעורך דין מוביל

השימוש בסמים בארץ, בין אם מדובר בסמים קלים כמו מריחואנה או סמים קשים יותר כמו קריסטלים או קוקאין עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות. העובדה שמדינות רבות בכל רחבי העולם המערבי החלו להקל או להתיר צריכת סמים בחקיקה, יחד עם שלל פרסומים על יתרונותיו הבריאותיים של צמח המריחואנה, הובילו לפופולאריות הולכת וגדלה של צריכת  גראס גם לנערים וגם למבוגרים.

למרות הפופולאריות של צריכת סמים קלים, המחוקק בישראל עדיין מתייחס באופן מחמיר יחסית לעולם לעבירות סמים. לכן, במידה והסתבכתם עם החוק בעבירת סמים, חשוב שתקבלו סיוע מעורך דין מוביל. עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים יוכל לעשות הבדל משמעותי בעונש שתקבלו, כאשר כמובן שלסוג העבירה השפעה מהותית על יכולתו להשיג עבורכם פסק דין מקל.

מהם הגורמים הקובעים את חומרת הענישה בעבירת סמים?

עבירות סמים הן עבירות להן נפסקים עונשים בחומרה מגוונת מאוד. חלק מהעבירות לא יסתיימו אפילו במעצר, וחלקן עלול להוביל לישיבה ארוכת שנים בכלא. הגורמים הקובעים את חומרת הענישה בעבירות סמים כוללים בין השאר:

  • צריכה עצמית או מסחר: צריכה עצמית בלבד של סם כלשהו תוביל לפסק דין יחסית מקל. גם אם מדובר באדם הצורך סמים קשים, לרוב למדינה אין אינטרס לכלוא אותו להרבה זמן, והוא יישלח בשלב ראשון לניסיון גמילה. לעומת זאת, אם אתם מואשמים בסחר בסמים, הענישה כבר הופכת לכבדה בהרבה. שימו לב, אספקה של סמים לחברים, גם אם לא עשיתם ממנה רווח ישיר, עלולה בהחלט להיחשב כסחר בסמים.
  • סוג החומר: למרות שפקודת הסמים המסוכנים כוללת כיום יחד גם סמים קשים וגם סמים כבדים, עדיין לסוג החומר השפעה על פסק הדין. חומרים כמו חשיש או גראס יזכו בפסק דין מקל יחסית לקריסטלים או קוקאין.
  • אופי הצריכה: אם צרכתם את הסמים במקום ציבורי, חשוף לעיני כל, יתכן מאוד ופסק הדין יהיה מחמיר יותר. צריכה עצמית במרחב הפרטי שלכם לרוב תקל משמעותית על העונש. אם צרכתם את הסמים לצד קטין לעומת זאת, הענישה עלולה להיות מחמירה ביותר, מחשש לשידול של הקטין לצריכת סמים.

איך ניתן לקבל שחרור מוקדם ממאסר?

אם נמצאתם אשמים במשפט ונשלחתם למאסר, ישנן עדיין מספר דרכים בהן תוכלו לקצר את העונש שהוטל עליכם בצורה משמעותית. שחרור מנהלי הוא שחרור המבוצע באופן רוחבי בבתי הכלא ברחבי הארץ, בגלל חוסר מקום והגעה לתקן האסירים המקסימלי. השחרור מתקבל בהחלטה של ועדה, ולרוב עבירות סמים קלות ישקלו בחיוב לשחרור. בנוסף, התנהגות טובה במתקן הכליאה, כולל ציות להוראות יוכל לזכות אתכם בקיצור משמעותי של העונש. בכל מקרה, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר כדי מאוד להתייעץ ולעבוד עם עורך דין עבירות סמים בעל ניסיון בתחום.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.