צילום אילוסטרציה: pixabay

חשוב להתגרש נכון

גירושין הן רגע קשה נפשית. לאחר שנים ארוכות של מערכת יחסים עם אדם, לאחר המון השקעה וטיפוח הדדי, אתם צריכים לסיים הכול ולהתחיל מההתחלה. הגירושין עצמם הם קשים, אבל חשוב להשקיע ולבצע אותם בצורה הכי מסודרת שניתן, כדי שתוכלו להיפרד עם מינימום חיכוכים. כאשר יש ילדים, עליכם לוודא שהגירושין יפגעו בהם כמה שפחות, ושהסכסוכים יפתרו כשהם לא נוכחים או מעורבים בהם, ואין זה משנה אם מדובר בילדים קטנים, או בילדים גדולים.

גירושין מסודרים יסייעו לכם לפתור את סוגיות הליבה בפרידה, בין אם מדובר בחלוקות רכוש או הסכמי משמורות עם מינימום מריבות. לעיתים, מאחר והמון רגש מעורב בתהליך הפרידה, עורך דין לעניין גירושין או עורך דין לענייני משפחה יוכלו לסייע לכם להגיע לפתרון.

 איך נבחר עורך דין גירושין ברמה גבוהה?

עורך דין לענייני משפחה הוא בעל מקצוע אשר התעסק במשך שנים בתחום דיני המשפחה. הניסיון שלו בתחום, מאפשר לו להעניק לכם חוות דעת חיצונית על מה תוכלו להשיג בהסכם הגירושין, ועל מה כדאי לכם לשקול להתפשר. הדרך לבחור עורך דין לגירושין ברמה גבוהה היא בעזרת מספר דגשים הכוללים בין השאר:

  • ותק: עריכת דין היא מקצוע אשר העוסקים בו הולכים ומשתפרים ככל שהם צוברים ניסיון. אין תחליף להבנה וליכולות של עורך דין מנוסה. עורך דין ותיק יכיר הליכי גירושין גם מבחינה החקיקה וגם מבחינתם אופן הביצוע שלהם בפועל, ויוכל להכווין אתכם לפתרון הטוב ביותר עבורכם.
  • הצלחות: עורך דין לענייני משפחה יעבור במהלך הקריירה שלו מאות תיקים דומים לזה שלכם. כדאי מאוד לבחור בעורך דין עם כמות מכובדת של הצלחות וזכיות בבית המשפט. תוכלו לעקוב אחרי ביצועי עורך הדין דרך האינטרנט, ולראות את ההצלחה שלו בעבר.
  • יחסי אנוש: ככל הנראה התחום החשוב ביותר עבור עורך דין גירושין הוא יחסי אנוש מעולים. בסופו של דבר, הפרידה מלווה במטען עצום של רגשות שעוד נותרו בין בני הזוג, ועל עורך דין לדעת להבין אותם ולא לבטל אותם. עורך דין לענייני משפחה חייב לדעת לנהל את המשא ומתן בין בני הזוג בצורה רגישה, שתאפשר להם לקיים את הקשרים הנחוצים גם לאחר הפרידה.

מהן הסוגיות עליהן צריך להתעכב?

הסכם פרידה מורכב מהמון סוגיות עליהן חובה להתעכב. פעמים רבות אחד מבני הזוג מגלה פחות עניין בהליך הבירוקרטי של הגירושין, ולכן זכויותיו נפגעות. חשוב מאוד להתעכב ולסגור קודם כל את כלל הנושאים הקשורים לאחריות על הילדים, בין אם מדובר בתשלום מזונות או הסכם משמורת ילדים משותפת. לאחר מכן, פנו לסגירת נושא חלוקת הרכוש המשותף. שימו לב שהמחוקק מגדיר באופן די ברור מהו הרכוש הנחשב כמשותף של שני בני הזוג, ועליכם לעשות שימוש בהגדרות אלו כבסיס למשא ומתן.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.