חגיגה של ממש בקונצרט הקרוב בסדרת 'תגליות' של 'אנסמבל המאה ה-21'. המנצח הצרפתי דניאל קווקא, מהחשובים באירופה, חוזר לנצח על האנסמבל. התוכנית המוסיקלית המגוונת של הקונצרט תהיה בדגש על אחד מכלי הנגינה המזוהים ביותר עם המאה ה-20 – סקסופון. נגן הסקסופון השוויצרי מרכוס וייס, מהבולטים כיום בעולם, חוזר לשתף פעולה עם האנסמבל ויציג בנגינתו הווירטואוזית את אפשרויותיו המגוונות של כלי מיוחד זה. נגנית האקורדיון הגרמנייה שטפני מירוולד ונגן כלי ההקשה הישראלי עודד גייצהלס יתארחו בקונצרט  בביצוע השלישיה של ואסנה.

בתוכנית הקונצרט: 'קווים צבעוניים' של דן יוהס, יצירה זו נכתבה ב-2002 ובוצעה פעמים רבות באירופה ובאסיה. שלוש יצירות לסקסופון: Versa est in Luctum מאת המלחין הספרדי אלברטו פוסאדס, מהמלחינים הטובים והמעניינים בארצו בימינו, Von den Rosen – טריו של המלחין השוויצרי נדיר ואסנה לסקסופון, אקורדיון וכלי הקשה, ויצירה אותה הלחין מרכוס וייס, נגן הסקסופון הסולן בקונצרט -  Tamangur לסולו סקסופון. הקונצרט ייחתם ביצירה 'פסיפס שמיימי' מאת המלחין הצרפתי אלן גוסן שהקהל הישראלי לא מיטיב להכירו, ולא בצדק.

לאחר הקונצרט ייסע 'אנסמבל המאה ה-21' לקונצרט מיוחד באולם הפילהרמוני בברלין בניצוח אילן וולקוב, בהזמנת קרן התזמורת הפילהרמונית של ברלין.

'אנסמבל המאה ה-21' נוסד ב-1991 והוא נחשב לגוף המוביל בארץ בכל הנוגע לביצוע מוסיקה עכשווית.

המנצח דניאל קווקא, המשתתף בקונצרט זה הוא אחד המנצחים המצליחים כיום בצרפת. הוא יסד ומנהל את האנסמבל למוסיקה עכשווית ואת התזמורת הסימפונית OSE, שתיהן בליון, ומנצח על מיטב התזמורות בצרפת ובאירופה.

מועדי המופעים:

מוצאי שבת, 7.3, 20:00, מוזיאון תל אביב לאמנות. מחיר כרטיס: 65/130 שקלים. טלפון להזמנת כרטיסים: 03-6077070.

יום ראשון, 8.3, 20:00, מרכז המוסיקה משכנות שאננים בירושלים. מחיר כרטיס: 50 שקלים. טלפון להזמנת כרטיסים: 02-6241041.