צילום: שאטרסטוק

בימינו כאשר יש ריבוי של חברות ביטוח ואין ספור הצעות קל להתבלבל לגבי כיסוייה של פוליסת ביטוח הרכב שלנו. לכן במאמר הבא נפרט עבורכם כמה שיותר מה כוללת פוליסת ביטוח רכב? אילו כיסויים נמצא בה והאם אנו חייבים את כל הכיסויים האלו?

סוגי הביטוחים הנדרשים עבורכם
אצל מרבית בעלי הרכב, פוליסת הביטוח כוללת בדרך כלל שני ביטוחים המשלימים האחד את השני. הראשון הינו ביטוח חובה כשמו כן הוא, זהו ביטוח המחויב בחוק ומכסה אותנו מפני נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונה. זהו למעשה הביטוח הבסיסי ביותר שחובה לרכוש והכיסוי שלו כאמור הוא חלקי. לעומתו ביטוח מקיף בא לכסות אותנו ברשת בטחון מקיפה  מפני כל נזק ופגיעה שנגרמו לרכב שלנו ולרכב המעורב הנוסף. בנוסף ביטוח המקיף מכסה אותנו גם במקרה של נזק מגניבה או פריצה, נזקי טבע ומזג אויר כמו: ברקים וברד וכן נזקים מאש ושריפה. כיסוי עבור שיטפונות יש לרכוש בנפרד.

שרותי גרירה וחילוץ - למה כדאי לשים לב?

אחת ההרחבות החשובות היא שירות גרירה וחילוץ הרכב במקרה של תאונה או תקלה ברכב. חברות הביטוח בדרך כלל מתקשרות עם חברה מסוג זה כספקית משנה, והיא זו אשר מספקת את שירות הגרירה והחילוץ. שירותי הגרירה המוענקים במסגרת הפוליסה הינם עבור רכב אשר נתקע עקב בעיה טכנית, מחסור בדלק ואף בגין תקר ביותר מגלגל אחד. לעומת זאת שירותי חילוץ ניתנים במקומות אשר סמוכים לכבישים, במידה ואירעה תאונה, במידה והרכב שקע ואף במידה וישנם חילוצים מורכבים יותר, בהמשך לתנאי השירות של הספק המופיע בפוליסה שלכם.

כיסויים נוספים בביטוח רכב

ניתן ורצוי להוסיף לפוליסת ביטוח רכב גם הרחבות נוספות כמו: כיסוי כנגד שמשות שבורות אשר מיוחד לסייע לכם במידה וחלילה התרחש ניפוץ שמשות ברכבכם. עלותה של שמשה עשויה להסתכם בכמה מאות ואף אלפי שקלים ולכן מומלץ לרכוש כיסוי זה. בנוסף תוכלו לרכוש גם כיסוי פנסים ומראות צד, כיסוי לרכב חלופי במקרה של גניבה או אובדן מוחלט (טוטאל לוס). ואף כיסוי למערכות השמע במידה וברכב ישנן מערכות שמע מתקדמות . חשוב לדעת, כי מבחינת החוק כל כיסוי עומד בפני עצמו וכל מבוטח יכול לבחור את הכיסויים שברצונו להוסיף כאשר אין חובה לרכוש את כולם כעסקה אחת.

מהי השתתפות עצמית ומה משמעותה?

אחד הנושאים הפחות מובנים בנושא ביטוח הוא נושא ההשתתפות העצמית. לפעמים נוכל למצוא שהפער בין חברות הביטוח השונות שלכאורה מציעות את אותו המחיר נעוץ בהשתתפות העצמית.


ראשית, יש להבין מה המשמעות של השתתפות עצמית? חברות הביטוח רוצות למנוע מעצמן תשלום עבור כל נזק פעוט שנגרם לרכב ולכן קבעו סף מסוים שרק מעליו הן ישלמו עבור הנזקים.  בדרך כלל סכום השתתפות העצמית יהיה נמוך יותר במידה ותבחרו לבצע את התיקונים במוסכים שנמצאים ברשימת מוסכי ההסדר של אותה חברת ביטוח, בעוד שבמידה ותפנו למוסכים שאינם בהסדר תאלצו לשים סכום גבוה יותר עבור ההשתתפות העצמית.


בדרך זאת חברות הביטוח ימליצו לכם לתקן את הרכב במוסכי ההסדר שעובדים איתן בשיתוף פעולה הדוק. דוגמה לכך תהיה שבמידה והנזק לרכב שלכם מעל ₪2,000 , ואתם פונים לתיקון במוסך הסדר ההשתתפות העצמית שלכם תעמוד על סך של ₪990 ובמקרה שתתקנו במוסך שהוא לא מוסך הסדר תאלצו לשלם סכום של 1600 ₪ בגין השתתפות עצמית. כמו כן, אם אתם מבוטחים בחברת הביטוח הכשרה, בזמן שרכבכם במוסך תהיו זכאים לקבלת רכב חילופי או לפיצוי של מאה שקלים ליום במידה ולא תשתמשו בהטבת הרכב החילופי.

בחברת הכשרה מעניקים את כיסויי הביטוח הטובים ביותר. תוכלו להזמין ביטוח בלחיצת כפתור ואם אינכם ליד מחשב תוכלו להזמין ביטוח דרך האפליקציה החדשה העונה לשם GO ולהיות מבוטחים בקלות ובמהירות. כנסו עוד היום והזמינו ביטוח דרך הנייד שלכם!