אתמול (שני, 13.1) התקיים טקס סיום הכשרה של צוותי מוגנות מינית בישובים שבה השתתפו נציגים מ-10 ישובים
ברחבי המועצה. ההכשרה כללה נושאים מגוונים מתחום המוגנות המינית ובכלל זה מיניות בריאה, העלאת מודעות לאלימות מינית והתמודדות בעת אירועים של פגיעה מינית בתוך היישוב. בהכשרה השתתפו העובדים הסוציאליים מהישובים בהם היו נציגים בהכשרה על מנת לחזק את שיתופי הפעולה והקשר הבין-אישי. אילנה דוד, חברת וועדת מוגנות ממושב זכריה שסיימה היום את ההכשרה מסרה כי היא "מביעה את תודתה לאגף הרווחה על ההכשרה החשובה והמשמעותית, הכשרה שנתנה כלים להתמודדות עם אירועים שקורים בישוב".

בשנת 2018 החלה הכשרה מקצועית לוועדות מוגנות מינית ביישובים. תהליך זה, ובתוכו הסדנאות של עמותת "לתת פה" שמומנו ע"י אגף הרווחה והרשות לביטחון קהילתי של המועצה האזורית מטה יהודה, לווה מקצועית על ידי העובדת הסוציאלית היישובית ורכזת תחום מוגנות מינית. במחזור השני של הכשרת וועדות מוגנות מינית הוכשרו 10 מיישובי המועצה, הנוספים ל-13 יישובים שהוכשרו במחזור הראשון. 

בתוך כך, ועדת מוגנות מינית של המושב לוזית, בהובלתן של נעמי כרמיאל ועדי פרלוב, קיימה במהלך החודשים נובמבר ודצמבר האחרונים 11 סדנאות בתחום המוגנות המינית בהנחיית עמותת "לתת פה". בסדנאות השתתפו ילדים מגן חובה ועד כיתה י"ב, הורים, סבים וסבתות. הוועדה הוציאה אל הפועל תכנית חשובה זו, תוך השקעת מאמצים מתמשכת וחשיבה רבה על טובת הקהילה לה הן שייכות ובה הן גרות.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "המועצה, אגף הרווחה והרשות לביטחון קהילתי רואים חשיבות רבה בפעילות וועדות מוגנות מינית ביישובים, הנותנות מענה ומעלות מודעות בתחום רגיש ומשמעותי זה. ההתמקדות בצרכים, גיוס התושבים לסדנאות וההשקעה בפרטים הגדולים כקטנים, תרמו להצלחת הסדנאות בכלל יישובי המועצה. נמשיך להפעיל את המערך ולהבטיח את הגנת התושבים שלנו".

מהנהלת אגף הרווחה נמסר: "צוותי מוגנות מינית מוקמים מתוך מחויבות קהילתית לשמירה על התושבים ועל מנת להתמודד ולהוות כתובת במקרים של פגיעה או הטרדה על רקע מיני. אגף הרווחה רוצה לומר תודה גדולה לכל המתנדבות והמתנדבים שלקחו חלק בהכשרה זו ומוכנים להיכנס למסע משמעותי על מחויבות למען הקהילה בה הם חיים. תודה לעובדים הסוציאליים שלקחו חלק פעיל בהכשרה זו על מנת לחזק את שיתופי הפעולה והקשר".