הנהג שהפך לתזמורת: אברהמוס הנהגוס הוא קצת ליצן. הוא מגיע לפני הלהקה ומסדר את כלי הנגינה. הוא מאוד אוהב את עבודתו. אבל היום... הכלים, הקהל ואברהמוס מחכים לנגנים, והם לא מגיעים. האם יצליח אברהמוס להציל את המצב? האם הילדים יעזרו לו להפוך ל- תזמורת של איש אחד?... אכן הנס קורה...עם תוף גדול על הגב (ותוף קטן על הרגל..) עם גיטרה, מפוחית, חלילית ומשרוקית, אברהמוס הנהג מנגן, שר, רוקד ומפעיל את הילדים בשירה ובתנועה ומראה להם שאין גבול לרצון ולדמיון. שבת, 4.1, 11:00, לובי המשכן לאומניות שוהם; שלישי, 14.1, 17:00, תיאטרון הקרון ירושלים; שלישי, 21.1, 17:00, היכל התרבות אריאל; שבת, 25.1, 11:00, גלריית התיאטרון תל אביב.

ציפור הגשם: הצגה קסומה אודות ילד אמיץ ,המאמין בציפור המביאה את הגשם בשירתה, אך נעלמת בשעה שהאנשים מפסיקים להאמין בכוחה. הוא נאבק באנשים ההורסים את הטבע ויוצא לחפש את הציפור מתוך אמונה שלכל סיפור יכול להיות סוף טוב. בשפה תיאטרונית ייחודית, המשלבת את אמנות האוריגאמי (קיפול הנייר היפני) עם אמנות הסיפור, מפיחה השחקנית חיים בחומרי הנייר. הגיבורים המקופלים לוקחים חלק בעלילה דרמטית רבת תהפוכות וקסם. שבת, 4.1, 11:00, תיאטרון הקרון ירושלים; שבת, 11.1, 11:00, טוילאב תל אביב.

תיאטרון סיפור: ימי שני, 6.1, 20.1 ו-27.1, 16:30, תיאטרון הקרון ירושלים.

פיצי ועץ התפוזים: הצגה אורחת בתיאטרון הקרון. תוך כדי טיול בפרדס חושק הגמד פיצי במיץ תפוזים אך מתאכזב לגלות שהתפוזים טרם הבשילו. מי או מה יכול לעזור? לאחר ההצגה מוזמנים הילדים ליצור בובת תפוז עם פה נפתח. שבת, 11.1, 11:00, תיאטרון הקרון ירושלים.

טוטו וחברים: בספר המקום צר ולדמויות אין תמיד מקום, כי לה לה הציפור וטוטו הפילון אוהבים להשתולל, מיכאל החילזון אף פעם לא מגיע בזמן, לה לה מתחפשת לנמרה ומפחידה את כולם וטוטו מרחף על גלידה מעופפת. איזה בלגן! מזל שרותם, השחקנית, היא חברה של כולם, עוזרת, מסדרת, מצחיקה ומספרת ואפילו חוגגת יומולדת! הצגה מלאת דמיון ולב, לשחקנית וירטואוזית אחת עם המון ידיים והמון בובות! ההצגה מבוססת על הדמויות מהספר 'שלי מהבית' של הסופרת והמאיירת אורית ברגמן. שני, 13.1, 17:00, מ.ק.שפירא תל אביב; שבת, 25.1, 11:00, תיאטרון הקרון ירושלים.

הנסיכה בננה: הנסיכה בננה עושה התעמלות בננה ונמתחת לצד, לנסיכה בננה יש ארמון, עליו מגינים אבירי הבננה. לנסיכה בננה חברים, הנסיכה בננה אוהבת סיפורים וגם אבטיחים וגם עוגות קצפת עם חמישה דובדבנים. הנסיכה בננה היא הצגה קטנה שנוצרה לקטנטנים, הצגה מצחיקולה, עם סיפורים פשוטים ומלאים בצלילים, צבעים ובדים רכים ונעימים לעין ולמגע. הקטנטנים ילמדו להכיר את הנסיכה, יתחברו איתה ואפילו יעזרו לה בשעת צרה. תיאטרון בובות מלא בדימויים וסיפורים במיוחד לגילאים הרכים. שני, 13.1, 16:30, תיאטרון הקרון ירושלים.

למה בכה הדג? על פי סיפורי עודד בורלא: בואו לספרייה מיוחדת במינה מלאה בספרי פופ-אפ צבעוניים, חלקם קטנטנים וחלקם ענקיים, המסתירים בתוכם סודות והפתעות.  שתי שחקניות וחמישה סיפורים בעולם תלת ממדי צבעוני ומפתיע. הילדים מוזמנים להציץ לסיפוריו של בורלא על חיות מוזרות שעשויות כולן נייר. מה קרה לג'ירפה כשהעורב מציע לקשור את צווארה? מי אהב את העקרב? ולמה בכלל בכה הדג? בסוף ההצגה, כל החברים חוזרים אל הספרים, אם גם אתם תנסו לפתוח ספר בעצמכם. מי יודע מה יקרה. רביעי, 15.1, 17:30, מתנ"ס בנימינה; שבת, 18.1, 11:00, גלריית התיאטרון החנות תל אביב.

מופע הקרקס של החנונים: צמד 'החנונים' מגיע לכבוש את לבבות הקהל במופע המשלב אקרובטיקה וליצנות. מופע קרקס קומי ומרגש לכל המשפחה ללא מילים ובשיתוף הקהל. רביעי, 15.1, 18:00, מתנ"ס שחמון אילת.

גוליבר, על-פי ספרו הקלאסי של ג'ונתן סוויפט: אחר שספינתו נטרפה בלב ים, נפלט גוליבר אל חופי ליליפוט, ארץ של אנשים קטנים עם רצונות גדולים. בעיני הליליפוטים, גוליבר הוא ענק, כל יכול, ובוודאי יכול להגשים את כל משאלותיהם. גוליבר משתדל להתנהג כמו אורח מנומס ולרצות את הליליפוטים הקטנים. שבת, 18.1, 11:00, תיאטרון הקרון ירושלים.

הסנדוויץ' הרעב: אם סנדויץ׳ יכול להיות רעב אז גם מפלצת יכולה להתאהב, ואם האיש גר בבית, אז איפה הבית גר? ג'רמי מנסה לכתוב סיפורים, כל מיני סיפורים ושי לפעמים עוזרת, לפעמים מבלבלת ולפעמים מפריעה. רק ביחד הם יצליחו במשימה - לספר סיפור על איך מספרים סיפור! וגם לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה. תיאטרון בובות, ליצנות וחפצים, המזכיר לנו שאפשר ליצור משהו מכל דבר, ושכל המצאה תחילתה במשחק. שלישי, 21.1, 17:30, מדרשת שדה בוקר; שבת, 25.1, 11:00, טוילאב תל אביב; שלישי, 28.1, 17:00, תיאטרון הקרון ירושלים.

ים קטן: שתי ילדות משחקות במים וממציאות סיפורים והרפתקאות. בים הקטן שהן בוראות הכול יכול לקרות. דגיגון כסוף ודגיגון אדומה יוצאים למסע האם ימצאו את האוצר? האם יהיו לחברים? הרפתקה מסעירה קסומה ומצחיקה בים פלאי ומלא רגש. שלישי, 21.1, 17:00, מושב אביחיל עמק חפר.

סיפור מקופלים: גליה לוי גרד מגישה שני סיפורים בטכניקה של סיפור מקופל בהשראת אמנות הקיפול היפני (אוריגאמי). עגור הנייר מבוסס על מעשיה סינית עממית. ציפור נייר מקופלת מתעוררת לחיים וניתנת במתנה לבעל מסעדה שירד מכנסיו ומשנה את מזלו הסיפור השני הוא הדייג ודג הזה גרסה ייחודית למעשיה המוכרת בטכניקה של סיפור מקופל. שלישי, 21.1, 17:00, תיאטרון הקרון ירושלים.

יואל אמר: הצגה מוסיקלית בהשראת ספרו של יואל הופמן 'בפברואר כדאי לקנות פילים'. ההצגה עוסקת בכוחו של דמיון להציל מבדידות ולחבר בין אנשים. רונית מחכה ליואל – החבר הדמיוני שלה - ומה רבה האכזבה כשהוא מבושש לבוא. במקומו מגיע חבר אחר אמיתי לגמרי ובידיו כלי נגינה, יחד עם שרים ומנגנים בכלי נגינה רבים כמו טובה, חצוצרה, חליל צד, גיטרות יוקליילי וגם בכלי נגינה זעירים. דרך המוסיקה ומשחקי הדמיון הם חולקים רגעי פחד ואומץ, בדידות ושותפות, ריבים, פיוטים, געגועים ולבסוף שמחה גדולה. שבת, 25.1, 10:00 ו-11:30, מרכז עינב תל אביב.

מעבר לים, על פי שיריו של חיים נחמן ביאליק: שירי ביאליק הנשכחים והמוכרים, מוצגים באמצעות תיאטרון חפצים בובות ולחן. אספנית חפצים ישנים מוצאת מזוודה, בתוכה בקתה, בבקתה מרתף, במרתף ספר ישן של שירי ביאליק, בתוכו ציפורת, שהגיעה מעבר לים. האספנית מגלה כי השירים נעלמו מהספר. ציפורת אומרת כי שכחו אותם, הם נעלבו והתחבאו בחפצים ישנים. האספנית רוצה לגלותם, וציפורת מבטיחה שתיתן רמזים. האספנית וציפורת יוצאים למסע הרפתקאות בעקבות השירים והחפצים. שבת, 25.1, 10:30 ו-12:00, בית ביאליק תל אביב.

העיר המזמרת: הערב, בשכונת בום-טראח, יתקיים קונצרט חגיגי בכיכובה של נגנית הנבל המהוללת – עדינה. אך השכונה שוכנת בעיר הרועשת, בה כבישים סואנים, מרכזי קניות, מכונות כביסה מטרטרות, טלפונים מצלצלים ושכנים קולניים במיוחד. איך תצליח עדינה לנגן בתוך הרעש הזה? הילה וליאת, צמד חברות, דחפורינות שובבות, יוצאות למסע להשקיט את העיר כדי לעזור לעדינה. האם הן יצליחו לעשות זאת לפני הקונצרט הגדול. ההצגה כולה מתרחשת על גופן של השחקניות בשילוב חפצים צלילים צפצפות ובובות. שלישי, 28.1, 17:00, מרכז קהילתי יד חנה עמק חפר.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים:

https://www.traintheater.co.il/he/schedule/performances.