אחד משיאי עונת הקונצרטים הנוכחית בישראל. מפגש ראשון מסוגו בין הקהל בישראל ליצירה של החשוב במלחיני סין כיום. לראשונה תנוגן בישראל היצירה 'דמעות הטבע', קונצ'רטו לתזמורת ולכלי הקשה של טאן דון TAN DUN. טאן דון הוא מחברן של יצירות בתחומי המוסיקה השונים ממוסיקה קאמרית ועד לאופרות. טאן דון זכה בפרס האוסקר על חיבור המוסיקה לסרט 'נמר דרקון' ובמועמדויות לפרס על מוסיקה לסרטים אחרים.

את 'דמעות הטבע' ינגן אמן כלי ההקשה, חן צימבליסטה. בכל פרק הסולן מנגן בכלים אחרים: בפרק הראשון הכלים הסולניים הם הטימפני, בפרק השני המרימבה במרכז הבמה ובפרק האחרון ויברפון, פעמונה, טימפני, תופי טום טום, גונגים, תיבות סיניות ופעמונים, הסולן מנהל דיאלוג לא רק עם כלי המיתר ועם כלי הנשיפה אלא גם עם כלי ההקשה שבתזמורת. על הקונצרט ינצח מוהאי טאנג, אחד מחשובי המנצחים של סין היום, ששמו הולך לפניו כמי שמציג את יצירותיו של טאן דון על במות המוסיקה בעולם.

"ההשראה לעושר הצלילים והכלים ביצירה באה מן הטבע", אומר חן צימבליסטה, "טבע המשנה את גווניו ואת אופיו, על כל החי והצומח שבו. אני מתחבר לתשוקה, לכוח ולאנרגיה הקיימים בטבע, כמקור להשראה, מתוך אחריות ולא מתוך עוצמה. אני מרגיש שיש ביצירה גם מוטיב של הודיה. הודיה ליום החדש, לאנשים שסביבנו, לחיים, להכל".

עוד בתכנית: שתיים מיצירותיו האהובות והפופולאריות של המלחין הרוסי ניקולאי רימסקי- קורסקוב 'קפריצ'יו ספרדי' ו'שחרזדה'. רימסקי קורסקוב, מחלוצי המוסיקה הרוסית, התבסס בעיקר על מוסיקה עממית ממחוזות רוסיה הדרומית.

על האמנים

מוהאי טאנג, מנצח סיני בעל שם בינלאומי, זוכה פרסי 'גראמי' ו'אקו קלאסיק'. משמש כמנצח של כבוד בתזמורת הסימפונית הלאומית של סין וכמנהל אמנותי של הפילהרמונית של שנחאי, הסימפונית של טיינג'ין (סין) והסימפונית של חרבין (סין). במהלך השנים ניצח על תזמורות רבות ברחבי העולם בהן הפילהרמוניות של לונדון, פריז, לייפציג, דרזדן, סן פטרבורג, ישראל, המבורג, ברלין, קלן, פרנקפורט, מינכן, שטוטגארט, ציריך, רומא, סידני, סן פרנציסקו ועוד. בעבר שימש כמנצח ראשי של התזמורת המלכותית הפלמית בבלגיה, של תזמורת גולבנקיאן בליסבון, של תזמורת קווינסלנד באוסטרליה, של תזמורת האופרה הלאומית של פינלנד, התזמורת הקאמרית של ציריך והפילהרמונית של בלגרד. ההתעניינות שלו מוצאת את ביטויה העמוק בכל הקשור לאמנות בסין, לחיי התרבות והמוסיקה. בין עיסוקיו הרבים, ניהל אמנותית גם מוסדות תיאטרון, בלט ואופרה.

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה משמש כמנצח ומנהל מוסיקלי בסדרות מוסיקה מובילות ברחבי הארץ ומנצח ומנגן עם תזמורות מובילות ברחבי העולם. במהלך 2016, עמד בראש המחלקה לכלי הקשה והתזמורת של אוניברסיטת דלאוור, ארצות הברית. בנוסף, חן מנהל אמנותית פסטיבלי מוזיקה של מוסיקה קלאסית, ג'אז ועולם, במסגרת עמותת מפעל המוסיקה שייסד ועומד בראשה. כנקשן ואמן מרימבה, צימבליסטה קיבל המלצה ממאסטרו זובין מהטה כבר בהיותו בן 16 ומאז הופיע כסולן עם מרב התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית. 

מועדי הקונצרטים:

תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה בית האופרה על שם שלמה להט, יום שני, 6.1.2020, 20:00.

אשדוד, המשכן לאמנויות הבמה, יום שלישי, 7.1.2020, 20:30.

ראשון-לציון, היכל מאיר ניצן לתרבות ולאמנות, יום רביעי 8.1.2020, 20:00, מוצאי שבת, 11.1.2020, 20:30.

מחיר לקונצרט: 130-215 שקלים.

להזמנת כרטיסים: 03-9484840, www.isorl.co.il.

 

 

לינקים וידאו חן צימבליסטה:

;t=17s

;app=desktop