במסגרת הביקור נפגשו המפקדים עם ראש העיר, ד״ר עליזה בלוך,  מנהל מחלקת חירום בעירייה, עידו אדמוני ובכירים נוספים 

מטרת הביקור הייתה חיזוק וחידוד שיתוף הפעולה בין פיקוד העורף לעירייה בשגרה ובחירום. במהלך הביקור הוצגה העשייה של הרשות המקומית בתחום ההיערכות והמוכנות לחירום והתקיים דיון להמשך שיתוף הפעולה של פיקוד העורף עם העירייה.

מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי: ״המציאות הבטחונית משתנה כל עת ולכן עלינו לקדם מספר פעולות בשגרה על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש, לדוגמא כיצד מצליחים לאפשר שגרת חיים סבירה לאזרחים בזמן חירום. אני מתרשם כי הרשות מתאפיינת בעשייה והתפתחות רחבה ומרשימה, לרבות בתחום המוכנות לחירום ואני מלא הערכה לכל העוסקים בדבר. אין ספק כי כלל הפעולות שהעירייה מבצעת כיום בשגרה יקדמו את מוכנותה לאתגרים השונים והצפויים לה ויבטיחו מענה והמשך אספקת השירותים החיוניים לתושב בתרחישי החירום השונים".

מפקד מחוז ירושלים והמרכז, אל״ם איתי לוי: ״שיתוף הפעולה בין הרשות המקומית לפיקוד העורף הינו שיתוף פעולה יוצא דופן. התפיסה האומרת כי מה שנעשה בשגרה עובד בחירום, הינה נכונה ומשמעותית. רשות שתתכונן בשגרה, תפעל טוב בחירום חשוב להנחיל ולזכור זאת״.

ראש עיריית בית שמש דר' עליזה בלוך: ״שיגרה חזקה מייצרת ביטחון בזמן חירום. התפקיד שלנו לחזק את ימי השגרה וליצוק חוסן חברתי חזק הן בתחזוק מקלטים, תרגול מצבי חירום ועוד, כדי שבזמן חירום ניתן את המענה הטוב ביותר לתושבים. אנו מחויבים לביטחונם של התושבים בעת שיגרה ובעת חירום. אני מודה למפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי ולכל נציגי פיקוד העורף על הסיור המקצועי והענייני בעיר״.

תמונה: דוברות העירייה.